Giriş Yap / Kayıt Ol

AdSense, Sinir Bozucu Reklamlar Hakkında Yayıncıları Uyaracak

Tarih: 09 Ağustos 2017   Kategori: Webmaster   Yazar: Being  |  1145 kez okundu

Google AdSense, hem reklam engelleyici yazılımların kullanım oranını düşürmek hem de reklam ağının kalite standartlarını yükseltmek amacıyla yeni bir uygulamaya başvuracak. Önümüzdeki haftadan itibaren Google, özellikle küçük ölçekli AdSense yayıncılarının internet sitelerine kontrol ziyaretleri gerçekleştirecek. “Sinir bozucu” olarak sınıflandırılan reklamlardan herhangi birine sahip internet sitelerini reklam sorunları çözmesi için uyarılacak.

Hem resmi Google blogu hem de AdSense blogu üzerinden yayınlanan açıklama yazısına göre; AdSense otomatik olarak başlayan video, pop-up vb. reklam türleri için harekete geçecek. Google’ın analizine göre kullanıcıların %69’u sinir bozucu reklamlar nedeniyle reklam engelleyici yazılımları kulanıyor. Hayata geçirilecek yeni uygulamayla birlikte Google ufak bir adım atarak reklam engelleyicilerin kullanımının yaygınlaşmasının önüne geçmeyi planlıyor. Tabii reklam platformunun kalite standartlarını arttırma amacı madalyonun diğer yüzü olacak.

Google’ın sunduğu veriler sadece bunlarla sınırlı değil. Şirketin yaptığı kullanıcı analizleri ve anketlerine göre Pop-up kullanıcıların en nefret ettiği reklam türü olarak tanımlanıyor. Pop-up reklam türünü kullanmak yerine Google, AdSense yayıncılarını sayfa içine gömme reklam modellini kullanmaya teşvik ediyor.

AdSense’ın yapacağı yeni uygulama büyük internet sitelerinden ziyade daha küçük çaplı yayıncıları hedef alacak. Keza Google’ın blog yazısında söylediğine göre, gazete ve günlük haber siteleri büyük oranda sorun oluşturmayan tarafmış (!). Sitenizde farklı reklam modellerini kullanıyorsanız AdSense yetkilileri kapınızı çalmadan ilgili düzenlemeleri yapmanız faydanıza olabilir.

5 Yorum
onurcetin60 avatar
onurcetin60 • 10 ay önce
moruq sitemde sadece adsense var kafam rahat
nebiozkan avatar
nebiozkan • 10 ay önce
Abi sen geçende de buna benzer bir yazı yayınlamış idin. Hiç bir şey olmadı. Bizi mi yiyorsun anlamadım ki smile
Being avatar
BeingEDİTÖR • 10 ay önce
Yav ben Google'ın sahibi miyim smile Bak yazıda resmi Google blogunun linki var. Adamlar yayınlıyor, biz bilgilendiriyoruz. Yapar yapmaz o artık AdSense'a kalmış.
harunergenc avatar
harunergenc • 10 ay önce
adsenseyi zaten zor zorna almışım düzeltim sağol kardeş çok iyi bir forum burası
monelogg avatar
monelogg • 10 ay önce
Ulan Gugıl senden hiç beklemezdim, resmen fakir öğütücülük bu. Büyük sitelere yapmayacaksan bir manası kalmıyor ki. Benim siteye yeri geliyor ben bile girmiyorum, büyük siteler yine istediği gibi at koşturacaksa ne anladım ben bu işten!
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.