Aziz Yıldırım ve Ali Koç Oturumunda Türkiye'de İnternet Kullanımı Rekor Oranda Azaldı

Hangi takımı tuttuğunuz fark etmeksizin uzun süredir Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında Fenerbahçe başkanlık yarışının yaşandığını biliyorsunuzdur. Uzun süredir birbirlerine göndermeler yapan ikili, Acun’un da dahil olmasıyla birbirlerine karşı kılıçlarını tamamen çekmişti. Herkesin kozlarınızı canlı yayında paylaşın dediği Ali Koç ve Aziz Yıldırım ikilisi geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında canlı yayında kozlarını paylaştılar. Buraya kadar gayet normal fakat önemli olan şey, ikili canlı yayında kozlarını paylaşırken Türkiye’nin internet kullanımında anormal durum harici rekor bir azalma oldu.

Ali Koç ve Aziz Yıldırım Kapıştı, İnternet Kullanımı %12 Azaldı

Özellikle günümüzde Y ve Z kuşağının hemen hemen her dakikasını internette geçirdiğini varsayarsak ülkemizdeki internet kullanımının çok ciddi yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un canlı yayında kozlarını paylaştığı saatlerde, ülkemizdeki internet kullanımı neredeyse bayramlarda boşalan İstanbul trafiği gibi ciddi düşüş yaşadı. Verilere göre ülkemizdeki internet kullanımı %12 azaldı. Bu oran, elektrik kesintileri, doğal afetler ya da siber saldırılar gibi anormal durumlar harici yaşanan en büyük kullanım düşüklüğü olarak tarihe geçti.

Akustik Gitar Nedir? Akustik Gitar Türleri ve Fiyatları
İlginizi Çekebilir!

Akustik Gitar Nedir? Akustik Gitar Türleri ve Fiyatları

Akustik gitar, çelik tellere ve güçlü ses yapısına sahip müzik aletidir. Çıkardığı ses, hem gitarın akustik yapısından hem de tellerinin kalitesinden kaynaklanır. Klasik gitara göre daha tatmin edici bir sesi vardır. Akustik gitar m...

Verilere Göre Hiç Televizyon İzlemeyen Z Kuşağı Bile Bu Yayını İzlemiş

İnternetin %12 oranında azaldığı dakikalarda ölçüm yapan kurumlar, yayınladıkları istatistiklere göre Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ın yayını sırasında Z kuşağı gibi tv izlemeyi tercih etmeyen gençlerin dahi televizyon başına geçerek ikilinin kapışmasını izledikleri ortaya çıktı.

Program Türk Televizyon Tarihinin En Çok İzlenen Programı Oldu

Aziz Yıldırım ve Ali Koç ikilisi sadece internet kullanımındaki azalma rekorunu değil aynı zamanda Türk televizyon tarihindeki en çok izlenme rekorunu da kırdılar. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) verilerine göre program 55,89 oranında reyting aldı. Ayrıca o gün yayınlanan ve uzun süredir reyting listesinde birinci olan dizi ise 4.72 oranında reyting alarak ikinci sıraya yerleşti.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 4 / 5 (2 değerlendirme)

2 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al