Giriş Yap / Kayıt Ol

Başarılı Bir SEO Çalışmasının 5 Getirisi

Tarih: 18 Haziran 2021   Kategori: Webmaster   Yazar: EranKucuk  |  854 kez okundu

Arama motorları üzerine yapılacak iyileştirme çalışmalarıyla ilgili pek çok içeriğe ulaşmanız mümkün. Bu bağlamda hem bizim sitemizde, hem de diğer kaynaklarda içeriklerin genellikle sürecin nasıl olacağıyla alakalı kısımlarını görebiliyoruz. Gelin bu yazımız ile birlikte, bir de sürecin sonuçlarına göz atalım.

Başarılı bir çalışmanın yürütüldüğü siteyle ilgili elbette saydıklarımızdan çok daha fazla katkısı olacaktır. Biz listemizde aklımıza gelen bu beş yönü, aralarında bir fark ya da sıralamaya da ihtiyaç duymayarak derledik. Eğer “Kardeşim şunu unutmuşsunuz, eksik olmuş.” Dediğiniz notlarınız olursa, yorumlarda bizimle paylaşmanızdan çok mutlu oluruz. Dilerseniz buyurun başlayalım.

Maddi Gelirin Doğrudan Artışı

En net başarıyı, en baştan söyleyerek arkamızda bırakalım. SEO çalışmasının başarı gösterdiğini kazanç ile birlikte okumak oldukça mümkündür. Site ister bir elektronik ticaret sitesi olsun, isterse içeriklerle dolu bir blog ya da hizmet satış platformu, SEO başarı gösterdiğinde daha çok getirisi olacaktır.

Alanda Bir Marka Bilinirliği

Oldukça önemli getirilerinden bir diğeri de uygulandığı adresin marka bilinirliğini yükseltecek olması diyebiliriz. ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ dediğimizde genellikle tek bir kelime akla gelir ancak başarılı SEO faaliyeti benzer kelimelerde, bir grup halinde sıralama kazanılmasıyla kendisini gösterir. Yani bir kategorideki çoğu aramada üst sıralarda çıkıyorsanız, bu ilerleyen günlerde marka bilinirliği olarak da hanenize yazılacaktır.

Kalıcı Başarı İçin Bir Destek

SEO elbette frenleme yapabileceğiniz, uygulamayı bırakabileceğiniz bir çalışma alanı değil. Yükselmek istiyorsanız, sürekli olarak çalışmaya devam etmeniz gerekiyor. Bu bir gerçek tabii ki, ancak olası bir duraklamada da o güne kadar yapılan yüksek efor harcanan çalışmaların meyvesi yenilebilir. Bu kesintilerde büyük zarara uğramıyor olmak da tekrardan motivasyon kazanmak için bir zaman yaratacaktır ve bu sayede elimizden tutacaktır.

Manevi Bir Motivasyon Aracı

Bu optimizasyonun başarılı yapılmış olmasının moralimizi düzelttiğini de görmemiz lazım. Maddi kazancın yanında, alanımızda başarılı olmak daha çok çalışma hevesini de beraberinde getirebiliyor. İşte bunun gibi bir avantaj sayesinde manevi olarak güçlü durabiliyoruz ve tekrardan çalışmak için de motive olabiliyoruz. Doğrusu bir aratma yaptığımda ya da çevremden birisi bir konu hakkında konuşurken, yazımın bu bağlamda trafik kazanıyor olduğunu görmek, bilmek gerçekten harika bir duygu oluyor. Bu duyguyla birlikte, yeni yazılar yazmak da çok daha kolaylaşıyor.

Teknik Açıdan Huzurlu Hissetmek

Bu söylediğim belki biraz kişisel olabilir, ancak sitelerimin modern teknolojilere sahip olduğunu bilmek, doğru sürümler ve doğru güncellemelerle çalışıyor olduğunun farkında olmak benim için oldukça rahatlatıcı bir durum oluyor. Bunlar bir yandan arama motoru optimizasyonlarında da yer aldığı için orada başarılı bir çalışma yapmış olmak için burada da fire vermemek gerekiyor. Dolayısıyla bu noktada da huzuru getiren şeyin basitçe SEO çalışmaları olduğunu söylemek mümkün. Sonuç olarak “Bu site neden yavaş açılıyor?” sorusunu sormamak, aynı zamanda SEO’da da oldukça olumlu bir durum değil mi?

0 Yorum
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.