Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Çalışma Hevesinizi Yerine Getirecek 3 Harika Film

Tarih: 20 Temmuz 2020   Kategori: İnternet   Yazar: EranKucuk  |  2033 kez okundu

Yaz aylarında sıcaktan bunalmak da, çalışma hevesinin kaybolması da çok alıştığımız durumlar. Tabii bunu biraz da olsa değiştirebilecek ve kendimizi gaza getirebileceğimiz çeşitli yollar var. Bunlar düzenli yaşamaya çalışmak, hedefli hareket etmek gibi kollara ayrılabiliyor. Diğer bir yandan motivasyonu tam olarak kaybettiğimiz anlarda açıp bir film izlemek de oldukça verimli bir çözüm yolu olabiliyor. İşte bu durumlarda yardım çığlıklarımızı duyarcasına hazırlanmış 3 güzel filmi sizin için derledik.

Social Network (Sosyal Ağ)

Facebook’un kuruluş hikâyesini oldukça dramatik bir çerçeveden bize izleten ve yükseklerdeki yalnızlığı da bize göstermeyi, o duyguyu aktarmayı oldukça iyi başarabilen film, David Fincher’ın usta gözleriyle çekildi. Her ne kadar film entrikalarla dolup taşsa ve ana hikâyede bunlara bol bol yer veriliyor olsa da, yükselirken gerçekleşen başarı duygularının, çalışma azminin yer aldığı bu film önemli bir şeyi de göstererek hepimizi gazlama potansiyeline sahip. Çaba, başarının anahtarı.

The Big Short (Büyük Açık)

Amerika’da yaşanacak bir krizi önceden gören birkaç insanın bu öngörü sayesinde ekonominin zirvesine tırmanmasını gösteren The Big Short da bizi farklı bir yerden yakalayarak motive ediyor. Vizyoner olmak her alanda çok önemli. Öngörülü bir girişim yapmanın, sistemdeki bir açığı keşfetmiş olmaktan pek de farkı yok. Ayrıca Adam McKay’in 4. Duvarı sürekli olarak ortadan kaldırdığı filmi izlemek de aşırı keyifli, nasıl başladı ve nasıl bitti anlamak mümkün olmuyor. Belli olan tek şey, film biter bitmez işin başına oturmak istiyor oluşumuz.

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı)

Aralarında sindirmesi en zor filmlerden birisi sanırım The Wolf of Wall Street diyebiliriz. Onca ödülüne karşın filmde motivasyon yükseltici amaçların biraz daha farklı gösterildiğini görebiliyoruz. Martin Scorsese’nin bu başyapıtı bizi nasıl gaza getirebilir bunu görmek lazım. Eğer bu arayıştan mutlu taraf olarak ayrılabilirseniz, bu filmi izlediğiniz bir akşamın sonucunda kazanç sağlayabileceğiniz yeni fikirler bulma şansınız bir hayli yüksek.

7 Yorum
murattat avatar
murattat • 3 ay önce
Üçünüde izledim. Tavsiye edilir artı olarak katılabilecek çok fazla daha film var Örnek ;

Founder
EranKucuk avatar
EranKucukEDİTÖR • 3 ay önce
Listeye bir hayli uyan bi öneri olmuş Founder. Ekleme için teşekkürler smile
whrome avatar
whrome • 3 ay önce
Sosyal ağ filminde Mark aslında sosyal ilişkileri zayıf bir adam olduğunu görüyoruz. ve hep Napster kurucusunu merak etmişimdir. Ortak kesişen yolu olduğunu bilmiyordum. Spoiler vermeden yazıyorum hayatını biraz daha ön görülü yaşasaymış filmdeki gibi aktif bir insansa eğer dünyada çok daha iyi bir yer edinebilirmiş.

Para avcısı filmini örnek alırsak çok para kaybederiz kimse gaza gelmesin smile Bazı insanların hayatlarında hep şansları yanındadır.

Diğer filmi izlemedim gece izleyeceğim merak ettim.

Ekstra olarak Stive Jobs filmide izlenilebilir. Bu filmlerin kategorisinde.
burakcandan avatar
burakcandan • 2 ay önce
sat komandosu eğitimlerini, röportajlarını izleyin bence. katıksız motivasyon smile
Saffet avatar
Saffet • 3 ay önce
Social Network girişimcilik adına ve Facebook'un kuruluşuna dair güzel bir film tavsiye ederim.
ayhankartal avatar
ayhankartal • 3 ay önce
The Big Short ön izlemesinde bile güldüm. akşam izleyeceğim teşekkürler...
kemboo avatar
kemboo • 2 ay önce
the big short duymadım listeye alalım.
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

adsterra
Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.