reklam
reklam

Diş Sağlıklığı ve Kanal Tedavisi

Günümüzde ağız sağlığı sorunları ne yazık ki en yaygın halini almış bulunmaktadır. İzmir Diş Kliniği araştırmalarına göre bu durumun en büyük tetikleyicisi günümüzde yaygın olan beslenme şeklidir. Hazır gıdalar içerisinde bulunan yağların diş minesine zarar verdiği ve bununla birlikte hazır gıdalar içerisinde insan sağlığını aşırı derecede tehdit eden bakteriler olduğu kanıtlanmış olsa da ne yazık ki, bu tip gıdaların tüketimleri lezzetlerinden dolayı hala devam etmektedir. Bu durumun yarattığı en büyük sorunlardan bir tanesi ise, ağız sağlığında meydana gelen sorunlardır. Dişlerin yapısının tamamen bozulmansa neden olan bu gıdalar dişlerde iç çürük sorununu meydana getirmekte ve sağlıklı dişlerin ölmesine neden olmaktadır. İç çürük genelde en ağır evresine gelene kadar fark edilemeyen bir tür olduğundan dolayı en tehlikeli çürük tiplerinden bir tanesidir.

Belirtilerinden ilki ağız kokusu olmak ile birlikte o dişte ağır bir ağrı olması ve daha sonra dişte bir yanma hissedilmesi dişte çürüğün tamamen yaygınlaşmaya başladığının anlamına gelmektedir. Bu tip bir çürük artık dişin görünümüne de yansıdığından dolayı dişe kanal tedavisi yapılması mümkün değildir. Kanal tedavisi dişin ağız içerisinde sadece kalmasını sağlayan o dişin bakteri üretimini durduran sadece ağızda eksik diş görünümü oluşmasın diye yapılan bir tedavi türü olarak karşımıza çıksa da, bu tip dişlerde bu tedavi mümkün olmadığı için diş hekim tarafından çekilir. Ve bu durum hem hekimlerin istemediği hem de hasta için estetik olarak kötü olan eksik diş görünümüne yol açar.

Hekimlerin hasta ağzında diş eksikliği oluşmasını istememelerinin sebebi ise bu tip ağızlarda sık sık dişeti rahatsızlıkları yaşandığı ve sağlıklı dişler için bu durumun tehdit oluşturduğundan kaynaklanmaktadır. bu nedenle eksik diş yerine kanal tedavisi uygulaması önerilir. İzmir Kanal tedavisi fiyatları ağız içerisine uygulanacak olan sayıya göre belirlenir. bu nedenle tek ya da iki diş gibi uygulamalarda diş kanal tedavisi oldukça uygun olduğundan dolayı ağız sağlığı için kanal tedavisi mutlaka yaptırılmalıdır.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 4.6 / 5 (5 değerlendirme)

5 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

Yorum yapmak için giriş yapın.

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al