reklam
reklam

En İyi Kripto Para Alım-Satım Platformları

Kripto borsası, yatırımcıların para kazanmak amacıyla dijital varlıklarla işlem yaptıkları ve kripto çevirici hizmeti veren platformlardır. Farklı türde kripto platformları vardır ve bunlardan en yaygın olanları şunlardır:

 • Merkeziyetçi borsalar (CEX) – işlemleri takip etmek ve güvenliklerini sağlamak için merkezi bir düzenleyici kuruma sahip resmi platformlardır.
 • Merkeziyetsiz platformlar (DEX) – kullanıcılar arasında hızlı ve doğrudan kripto transferleri gerçekleştirebilir, ancak DEX güvenliği garanti etmez.
 • Sıradan bir borsa, sınırlı özelliklere sahiptir.

İşlemlerinizi, şeffaf koşullara ve çok çeşitli varlıklara sahip güvenilir merkeziyetçi borsalarında yapmanızı öneririz. İşte, en yaygın güvenilir kripto para çevirici borsalar;

 • WhiteBIT
 • Binance
 • Coinbase
 • Okex

Bu en iyi kripto borsaların bazılarına daha yakından bakacağız.

WhiteBIT

Güvenilir bir borsa, kullanıcıların fiat para birimleri kullanarak güvenli bir şekilde kripto satın almalarını ve kolaylıkla kripto para dönüştürücü hizmeti kullanmalarını sağlar. Bu amaçla, bir müşterinin bir hesap açması ve doğrulaması, ardından bir banka kartı eklemesi ve gerekli miktarda parayı hesabına yatırması gerekir. WhiteBIT kripto para borsası, euro, dolar, sterlin gibi bazı popüler fiat para birimlerini destekler. Platform, müşteriler ve fonları için sağlam güvenlik sağlamakta, buna istinaden fonlarının çok yüksek bir kısmını herhangi bir saldırıya karşı en yüksek koruma sağlamak için soğuk cüzdanlarda saklamaktadır.. Alım satım için 400'den fazla işlem çifti kullanılabilir. Borsa, vadeli işlemler, marj, kaldıraç, spot piyasa, staking gibi işlemlere izin verir. Borsanın yerel token’ı WBT Token borsa içindeki işlemleri kolaylaştırır ve işlem ücretlerinde indirim sağlar. Rahat bir şekilde kripto hesaplama yapmak için WhiteBIT borsasını seçmenizi ve kullanmanızı öneririz.

Binance

Bu, birçok kişinin günlük olarak kripto satın aldığı, dünyanın en popüler kripto borsasıdır. Binance, alım satım ve fiat para birimleri için kripto para borsaları arasında en kapsamlı dijital varlık listesini destekler. Yeni başlayan kullanıcılar, karmaşık arayüzü ve sayısız özelliği nedeniyle Binance ile ilk kez çalışırken zorluklarla karşılaşabilir. Bununla birlikte, tüm araçları nasıl kullanacağınızı öğrenebileceğiniz ve aklınıza takılan sorulara cevap bulabileceğiniz Binance'in eğitim içeriğinden yararlanabilirsiniz.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 4.67 / 5 (3 değerlendirme)

3 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

Yorum yapmak için giriş yapın.

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al