Giriş Yap / Kayıt Ol

Eğer yatırım yapmak istediğinizde ilk iş sağlam bir yerlerden arsa kapatmayı düşünüyorsanız, Ethereum fena halde aklınızı çelebilir. En son Bitcoin’in 10 senede bir arsadan daha fazla değer kazandığının ispatı olarak 2010’da $100’lık Bitcoin Yatırımı Yapsaydınız, 72 Milyon Dolarınız Olabilirdi! blog yazımızı yayınlamış, hepimiz vaktiyle Bitcoin’e dalmadığımız için pişmanlığımızı dile getirmiştik. 

Uzmanlara göre Bitcoin’in farklı bir alternatifi olan ve Ethereum blok zincirindeki para birimi Ether kısa sürede ortasından otoban geçen arsalar kadar değer kazanabilir. Özellikle son birkaç aydır kripto paralar piyasası hiç olmadığı kadar hareketli. Mayıs ayında kayda değer bir çıkış yakalamayı başaran Ether, haziran ayında 400 dolar sınırına merdiven dayayarak yeni bir rekora imza attı. Tabii, tüm kripto paraları vuran yaz ayı vurgunları Ether’i de vurunca Ether’in değeri 192 dolar’a kadar geriledi

Ether yatırımcıları bu dalgalanmayla endişelenmeye başlasalar da kripto pazarı yatırımcıları Ether’in yıldızının kısa süre sonra tekrar parlayacağını düşünüyor. Lightspeed Venture Partners’ın ortaklarından olan Aaron Batalion’a göre Ether, kısa vadede yaşadığı düşüşü amorti ederek %50 oranında değer kazanacak. Daha uzun vadedeyse Ether’in 10 senede 10 hatta 1000 katı değer kazanabileceği düşünülüyor. Umarım bu senaryo size diğer blog yazımızdan da tanıdık gelmiştir.

Tabii Ether’in tekrardan parlayan bir yıldıza dönüşeceğine tek bir kişi değil, büyük bir zümre inanıyor. Robinhood ve Uber’in yatırımcılarından Jason Calacanis ve eski Facebook çalışanı Chamath Palihapitiya gözü kapalı evi arabayı basmayı düşünen ilk büyük yatırımcılardan. 

Şu an için durgun liman olmaktan tamamen uzak olan Ether’in ne getirip ne götüreceğini tahmin etmek zor. Yine de Bitcoin’i örnek alıp bir maceraya atılmak istiyorsanız ya da yatırım yapmayı düşünüyorsanız Ether iyi bir sanal yatırım olabilir.

Ne dersiniz, evi arabayı satıp basalım mı?

13 Yorum
TitaMest avatar
TitaMest • 9 ay önce
7 yıl önce 100 $ yatırıp şimdi 72 milyon $ kazanç sağlayacaksa kötü para değil 72 milyon

100 $ basalım. En azından ev araba değilde 100 dolar gitti deriz. smile
ulas2016 avatar
ulas2016 • 9 ay önce
Kimseye yatırım yapın diye tavsiye vermenizi önermem, bu işleri bilmeyen gaza gelip parasını yatırıp kaybedecek insan çok. Yatıracak olanda kaybetmeyi gözden çıkardığı, borç olmayan parayı yatırsın.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 9 ay önce
Bu bir tavsiye yazısı değildir. Ortada böyle bir piyasa gerçeği var biz onu paylaştık. Şu an güvenli bir liman olmaktan uzak olduğunu da belirttik smile Bu sadece bir fikir. İstisnasız her yatırım modelin mutlak bir risk vardır. Bu yatırımları yapacak arkadaşların da zaten belli bir bilgi birikimine ve riski tartma yetilerine sahip olması gerekir. Alkol üreticileri trafik kazasından ne kadar sorumlu tutulabilirse bu içerik için biz de o kadar sorumlu tutulabiliriz smile
ulas2016 avatar
ulas2016 • 9 ay önce
Alkol üretici orneginizden sonra olaylara nasıl baktığınız anlaşılıyor. Her kotuluge aracılik edene kötülük pastasindan elbette pay var. İçerik başlığına baktigimizda neyin ne olduğu da az çok anlasiliyor bu işi bilmeyenden kastım bu tarz yatirimlarda duygusal hareket edebilecek olanlardir
AsosyalAdam avatar
AsosyalAdam • 9 ay önce
Eğer doğrudan tavsiye ederseniz alkol üreticilerinin trafik kazalarından sorumlu olduğu kadar sorumlu olursunuz ama bu sadece bir haber tarzı bir paylaşımsa herkesin aklı var her şeyin bir riski var bazı şeyleri göze almak gerekir. Not:Bu tarz sistemleri sizin gibi büyük platformlar paylaşınca bu sektörleri pek bilmeyen siz paylaştığınız için güvenli sanıp balıklama atlayanlar olabiliyor. Ama "Şu an güvenli bir liman olmaktan uzak olduğunu da belirttik" demeniz bilmeyenlerin balıklama atlamaması gerektiğini anlamasına aracı olmuştur İnşallah smile
Being avatar
BeingEDİTÖR • 9 ay önce
@ulas2016 Burası "Yalnız Kalpler Sütunu" değil, "WM Aracı" yani; Webmaster'lara aracılık yapan bir platform. Yani burada duygusal yatırımlar yapan arkadaşlar pek yok. Onun yerine yatırım fırsatlarını kollayan arkadaşlar var.
omrkcmn avatar
omrkcmn • 9 ay önce
Gerek yok hocam, en düşük fiyatlı ve bilinmeyenlerden bir iki tane alıp köşeye atmak lazım. Kaybedeceksek 2 lira kaybedelim.
unalishak avatar
unalishak • 9 ay önce
Ether gerçekten iyi bir yatırım. Şu anda fiyatı düşük olsa da bazı platformlarda iyi bir şekilde değerlendirilebilir. Mesela ben şu anda bulut madencilik yapıyorum ve Ether kazıyorum. İlk başlarda çok fazla kazandırmıyor gibi görünüyor. Ancak kazma hızı geliştikte uzun vadede Ether çok kazandıracak.
mceber avatar
mceber • 9 ay önce
bende 002 btc var napcam bn
suican avatar
suican • 9 ay önce
Henüz daha çok işlevsel değil. 1 eth con olduğunda şu anki değeri 270 usd
mceber avatar
mceber • 9 ay önce
ben btc diyom sen eth diyon
eneskamis avatar
eneskamis • 9 ay önce
Eğer paraya ihtiyacınız varsa satabilirsiniz ama yoksa bence yatırım olarak düşünün daha da artmasını bekleyin.
kozanteoman avatar
kozanteoman • 8 ay önce
ev araba satıp yatırılcak riskli bir yatırım. en fazla nakit birikim paranızın %10 luk bir kısmını yada % 1 lik kısmını yatırıp unutursun 5 yıl... iş bittikten sonra senaryo uydurmak kolay. btcnin kim bilebilirdiki böyle olacağını? hem ayrıca o kadar btcyi hangi cüzdanda tutacaktınız?
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.