Giriş Yap / Kayıt Ol

Google Herkesin Katılımına Açık Makine Öğrenimi Kursu Yayınladı

Tarih: 06 Mart 2018   Kategori: Teknoloji   Yazar: Being  |  3004 kez okundu

Google “Machine Learning Crash Course” adı altında, internetteki tüm kullanıcıların katılabileceği makine öğrenimi odaklı ücretsiz kursunu yayınladı. 18 bin Google mühendisine verilen kursla aynı içeriğe sahip olan eğitim, ilk defa genel kullanıma açık ve herkesin ücretsiz olarak değerlendirebileceği en kapsamlı kurslardan da biri olma özelliğine sahip. Eğer robotlar işinizi elinden almak için harekete geçmeye başladıysa, makine öğrenimli teknolojiler alınında çalışmaya başlayarak robotları piştileyebilirsiniz.

Google, AI alanına yatırım yapan ve geleceğin teknolojisinin yapay zekada olduğuna inanan, öncü şirketlerden biri. Hatta birçok ürününde şimdiden kendi yapay zeka teknolojisini kullanmaya başlamış durumda. Google’ın açıklamasına göre; tüm dünyanın AI teknolojilerini öğrenmesi ve bu alandaki çalışmalara dahil olması gerekiyor.

Google kursa ilişkin yaptığı açıklamasında: “Makine öğreniminin potansiyelinin çok büyük olduğuna inanıyoruz. Teknik kişilerin herbiri makine öğreniminin temellerini öğrenmeli.” diyor.

Google’ın kurs içeriğinin kapsamı nedir?

Google’ın makine öğrenimi kursu şimdilik ne yazık ki yalnızca İngilizce, Fransızca, Korece, Mandarin ve İspanyolca dillerinde sunuluyor. Kursta Google araştırmalarının da yer aldığı, görsel örneklerle pekiştirilmiş toplam 40 ders bulunuyor. 15 saat sürecek olan eğitim boyunca, kullanıcılar Google’ın açık kaynaklı makine öğrenimi platformu Tenserflow’u kullanma şansına sahip olacaklar.

Google’ın kursu temelden başlıyor olmasına rağmen katılımcıların programlama dillerinin temelini anlayabilecek yeterlilikte olmasına ihtiyaç duyuluyor. Yine de Google bunları bilmeyen kişilerin kurstan faydalanabileceği belirtiyor. Ayrıca en azından Python bilmenin, eğitim süresince faydalı olacağına değiniyor.

Google’ın kursuna Türkiye’den katılacak arkadaşların şimdilik İngilizce veya yukarıda yer verdiğimiz dillerden birini bilmesi gerekiyor. Eğer AI teknolojisine meraklıysanız, Google’ın bu kursu belki aradığınız fırsat olabilir.

❱❱ Kurs sayfasına erişmek için tıklayın

Google’ın bu güzel eğitimlerinden şimdilik yalnızca İngilizce bilen kişilerin yararlanacak olması dezavantaj fakat Türkçe dil desteğinin kazandırılması halinde, dilimiz için AI konusunda en etkili kaynaklardan birinin Google’a ait olacağı kesin.

3 Yorum
seak avatar
seak • 9 ay önce
Arnavutça bile gelir Türkçe gelmez
ASametYildirim avatar
ASametYildirim • 9 ay önce
Google bu tarz eğitimlere çok önem verdi. İnşallah devamı gelir ve Türkçe olarak da eğitim verirler.
AzX66 avatar
AzX66 • 9 ay önce
Türkçe gelir umarım daha önce sertifika veren bir eğitimi vardı Türkçe
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.