reklam
pst.net
fipek

Google’ın Yeni Projesi: Project Fi

İnternet devi Google’dan yeni bir hizmet daha; Project Fi! Gün geçmiyor ki Google’dan yeni bir proje haberi gelmesin. Hali hazırda devam eden projeleri arasına, bir yenisini daha ekleyen Google, GSM hizmeti verecek. Artık Google’dan alacağınız SIM kartlarla, Google’lı olabileceksiniz. Şuan için Amerika'da Nexus telefonları ile deneysel olarak piyasaya sunulan hizmet, başarı sağlandığı takdirde globalleşecek. Google bu proje için dünyanın en bilinen (T-Mobile ve Sprint) GSM firmalarından destek alarak, hizmeti kullanıcılarına sundu. Şimdilik iki farklı GSM firmasının altyapısını kullanıyor, fakat uzun süreçte tamamiyle Google altyapısının olması sürpriz olmaz.

İnternetten teknolojiye yeni projeleriyle isiminden her zaman söz ettiren Google, bu projesiyle de gözleri üzerine çekmeyi başardı. Bu proje ile aslında küresel olarak web servis sağlayıcısı olma arzusunu ortaya koyan Google, başlangıç olarak 120 ülkeden farklı operatörlerle anlaşarak hizmetini globalleştirecek. Sektördeki en iyi internet hizmetini kendisinin vereceğini açıklayan Google, hazırlanan algoritmaların bulunulan konum içerisinde en süratli olan web şebekesini kullanacağını, bu nedenle servislerin daima en iyi seviyede olacağını söyledi. Örneğin İzmir’den İstanbul’a seyahat ediyorsunuz. Şuan kullandığınız GSM hattınız X olsun. Yol boyunca web şebekenizin kalitesi en düşüğü de, en yükseği de görecek. Fakat bu proje ile Google, Türkiye’de bulunan tüm GSM firmalarının altyapısını kullacağı için, X’in çekmediği yerde Y devreye girecek ve siz bu geçişi anlamayacaksınız. Daima en iyi sinyali yakalayacaksınız. Aynı zamanda wifi noktasında, wifi üzeirnden ücretsiz olarak işlemlerinizi halledebilecek ve o ayki kullanım miktarını korumuş olacaksınız. 

Proje tamamiyle bir web şebekesi altyapısına sahip olacak. Aramalar ve mesajlaşmalar sadece internet üzerinden yapılacak. Peki ödeme nasıl yapılacak? Ödeme, Google’a aylık olarak yapılacak. Alınan paket dahilinde, ay sonu kullanımdan arta kalan haklarınız da bir sonraki aya devredecek.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍

Bu içerik hakkında daha önce tepki gösterilmemiş. İlk tekpi göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

Yorum yapmak için giriş yapın.

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al