Giriş Yap / Kayıt Ol

Google’a göre, dijital besteler yapmanız için illa Mozart olmanıza gerek yok; sadece Song Maker’ı kullanmanız yeterli. İçimizdeki Mozart’ı dışarı çıkarmak ve müziği eğlenceli hale getirmek adına, Google’ın Chrome Music Lab adını verdiği şık bir girişimi var. Kullanıcılar için müzik oluşturmayı keyifli hale getirebileceğini kanıtlamayı amaçlayan girişim, yakın zaman önce Song Maker’ı tüm kullanıcıların beğenisine sundu.

Song Maker her yaştan kullanıcıya hitap eden basit bir beste ve müzik hazırlama servisi. Bestelerinizi yapmak için ritim ve kullanmak istediğiniz araçları seçtikten sonra, renkli kareleri ekrandaki kutulara yerleştirerek istediğiniz tonu elde ediyorsunuz. Basit bir araç olmasına rağmen Song Maker’ın işlevsel olmadığını söyleyemeyiz. Song Maker’ı kullanarak üç farklı sesten oluşan besteler hazırlayabilir, klavyeniz veya enstrümanlarınızı bilgisayarınıza bağlayabilir, isterseniz mikrofonunuzu kullanarak bestelerinize söz ekleyebilirsiniz.

Enstrüman seçenekleri olarak yalnızca birkaç seçenek sunan Song Maker, “Settings” bölümünden bestenize oktav ayarı gibi ince ayarlar yapmanıza imkan tanıyor. Özellikle intro tarzı ihtiyaçlara otomatikleştirilmiş şekilde cevap verebilecek olan Song Maker’ın tek eksiği, hazırladığınız besteleri size dijital ses formatıyla indirme imkanı sunmuyor olması. Hazırladığınız tonları “Save” butonuna basınca kaydeden servis, size herkesle paylaşabileceğiniz bir kısaltılmış Google linki veriyor.

Proje olarak dijital çıktı alamadığınız için Song Maker’ı kullanmak için üye olmanız da gerekmiyor. Şu an için sadece tatlı bir Cumartesi eğlencesinden ibaret olan Song Maker, eğer dijital bestelerimizi dijital formatlarla kaydetme imkanı sunsaydı, o zaman aracı bakış açımız tümüyle değişebilirdi.

❱❱ Song Maker’a buradan ulaşabilirsiniz.

Google çalışıyor arkadaşlar. Ben bi’ 9. Senfoni besteleyip geliyorum.

10 Yorum
SefaCanDemir avatar
SefaCanDemir • 2 hafta önce
https://goo.gl/fFzg5e
GencYetetenek avatar
GencYetetenek • 2 hafta önce
Google gerçekten çok güzel projeler yapıyor.
bu parçada benden gelsin smile mouse ile şöyle bi karalama yaptım ve ortaya saçma bi melodi çıktı. https://goo.gl/d7oRKn
ASametYildirim avatar
ASametYildirim • 2 hafta önce
İlk müziğim smile
https://goo.gl/UcSg6a
nihatturan avatar
nihatturan • 2 hafta önce
Çok iyi bee!
umittopcan avatar
umittopcan • 2 hafta önce
https://musiclab.chromeexperiments.com/Song-Maker/song/5480556645056512 buda benden olsun smile
kaanst avatar
kaanst • 2 hafta önce
https://goo.gl/dBt4wp
XGSpirit avatar
XGSpirit • 2 hafta önce
https://goo.gl/h2McNH mini melodi
PrestijSolution avatar
PrestijSolution • 2 hafta önce
bu da benden deneme smile https://goo.gl/TK44ea
moflaz09 avatar
moflaz09 • 2 hafta önce
https://goo.gl/kH4eRK
umutalparslan avatar
umutalparslan • 16 saat önce
https://goo.gl/LiMjwq Summer Hit 2018
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2017
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.