Giriş Yap / Kayıt Ol

Google Tatil Rehberi Sitesi Açtı: Touring Bird

Tarih: 07 Eylül 2018   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  1469 kez okundu

Google ile Webmasterlerin çıkarlarının çatıştığı bazı projeler vardır. Bu projelerin varlığı tüm Google kullanıcılarının selametineyken, sizin projeniz için yüksek tempolu aksiyon filmine son dakikada dahil olan iş bitirici aktör gibidir. Tatil sektöründeki rehber siteleri olan arkadaşlar için kötü haber; çünkü Google yeni tatil rehberi sitesini yayına sundu.

Seyahat etmeyi ve tatil yapmayı hepimiz seviyoruz. Gideceğimiz şehirde nereyi ziyaret etmemiz ve neleri yapmamız gerektiğine karar vermek ise çoktan bilinmeyenli ve sıkıntılı bir süreç. Google’ın Touring Bird projesi bu açığı kapatmak ve tatil rehberi sektöründen pay almak istiyor. Aslında sizin de tahmin edebileceğiniz üzere bu tarz projeler pek Googlevari değiller. Bunun nedeni, Touring Bird’ün şirket çalışanlarının yüzde 20’lik zamanında geliştirdiği bir yan proje olması.

Peki bu servis ne işe yarıyor? Touring Bird; aralarında Amsterdam, Berlin, Boston, Los Angeles, Madrid, New Delhi, New York ve Toronto gibi dünyaca ünlü 20 şehirde, turistlerin yapabileceği aktiviteleri ve tavsiyeleri sıralıyor. Henüz ne yazıkki ülkemizin parlayan yıldızı Sivas kendine bu listede yer bulabilmiş değil…

Touring Bird, her seçilen şehir hakkında ilginç ve nokta atışı bilgiler sunarken, önemli mekanlar için pek bilinmeyen dikkat çekici anektodlar paylaşıyor. Eğer buraları ziyaret etmek isterseniz en uygun bilet fiyatlarına da Touring Bird’den ulaşabiliyorsunuz. Servisin turistlere hitap etmesi nedeniyle mobil sürümü de en az masaüstü sürümü kadar işlevsel çalışıyor.

Touring Bird’in rakiplerinden farkı içerik olarak gerçekten başarılı tasarlanması ve cila niyetine çarpıcı görsellerle göze hitap etmesi. Servisin ziyaret edilebilecek mekanlar hakkında farklı bilet opsiyonları paylaşması gibi detayları da, yine rakipleriyle arasını açacak önemli özelliklerden biri.

Touring Bird’de henüz Türkiye’den bir şehir bulunmadığı gibi Türkçe dil desteği de eklenmiş değil. projenin üzerine düşülmesi durumunda dünyaca ünlü farklı şehirlerin (Sivas dahil) ve yerel tavsiyelerin Touring Bird’da kendine yer bulması kaçınılmaz olacaktır.

Hazır yeri gelmişken; Google’ın hali hazırda buna benzer Trips adında bir başka uygulaması olduğunu da hatırlatalım. Trips, şehirlerde yapabilecek ve gezebileceklerinizin yanı sıra şehrin aktivite skoru gibi kapsamlı özelliklere de sahip. Hangisinin kazanacağını ise önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Google yeni projeleriyle Web yayıncılarını sanki “Tamam güldük eğlendik,” diyerek kapıya uğurluyor gibi duruyor… Siz ne diyorsunuz?

6 Yorum
gunermstf avatar
gunermstf • 5 ay önce
Google: Günaydın arkadaşlar. Hmm acaba bugün hangi sektörün ekmeğini elinden alsak?
ntka avatar
ntka • 5 ay önce
Tek-el olmak böyle bi şey işte zamanla tüm sektörleri kendi bünyesinde barındıracak ve diğerleri tarihin tozlu sayfalarında kaybolacak.
FurkanHisamioğlu avatar
FurkanHisamioğlu • 5 ay önce
Bu Google'da aklımdan geçen her fikri yapmasa olmaz yahu. Gezi rehberi siteleri de yavaş yavaş kapasınlar artık.
tamerh avatar
tamerh • 5 ay önce
Hepimiz Google'ın ya çalışanı olacağız ya da müşterisi. Başka kaçış yolu yok.
nigne2011 avatar
nigne2011 • 5 ay önce
google'da her yere maydanoz oluyor, işin ilginç kısmı parayı bizden alıp bizim işimize el atıyor, etik değil bence. felsefesi; siz işin hamallığını yapın zamanı geldiğinde ben el atacam zaten. bindiğimiz dalı mı kesiyoruz acaba?
gndz avatar
gndz • 4 ay önce
girmediği hangi alan kaldı diye bakıyorum da yok. her alanda bir ya da birkaç yatırımı var google un.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.