Giriş Yap / Kayıt Ol

İnternette doğrulanmış bilgileye ulaşmanın, samanlıkta iğne aramaya benzediğini fark etmiş miydiniz? Güzel! Çünkü Google’da bunu farketmiş. Yalan, yanlış ve sahte içerik buhranının önüne geçmek isteyen Google, Twitter’a benzeyen yeni özelliği Google Posts ile artık kullanıcılara doğrudan içerik ulaştırabilecek. Google Posts sayesinde Google tarafından doğrulanmış hesaplar arama sonuçlarını tıpkı Twitter gibi kullanarak birinci sıradan giriş yapabilecekler.

Google Posts; Google tarafından doğrulanan hesapların kendilerini arayan kullanıcılar için birinci elden içerik sunmasına yardımcı olacak. Doğrulanmış hesap profilleri metin, etkinlik, fotoğraf, GIF ve video gibi içerik türlerini Google üzerinden servis edebileceği gibi, isterse trafik çekmek isteyecekleri spesifik bir linki de paylaşabilecekler. Google’ın yeni Posts servisiyle öncelikli amacı, doğrulanmış hesapların daha bulunabilir içerikler sunarak diğer güçlü sitelerin arasından kurtarmak.

Birinci elden içerik olarak kullanıcılara sunulan paylaşımlarla yalan ve yanlış haberlerin önlenmesinin yanı sıra, doğrulanmış profiller Google aramalarını bir sosyal ağ profili gibi kullanabilecekler. Bu atılım güncellemesiyle birlikte hayalet kasaba olarak bilinen Google+’ya da hareket katılacağı kesin.

Kimler Google Posts’u Kullanabilecek?

Google şimdilik yalnızca müzeler, spor takımları, spor ligleri, filmler ve ünlülere ait hesapları doğrulayarak, Google Posts’un nimetlerinden faydalanmasını sağlayacak. İlk adımda kısıtlı bir ülke yelpazesinde sunulan güncellemenin, ilerki günlerde kapsamı genişletilecek ve ulusal çaptaki tüm Google kullanıcıları için yayınlanmış olacak.

Google Posts için doğrulanmış hesap sahibi kullanıcılar içeriklerini mobil ve masaüstünden yayınlayabilecekler. Google’ın bunun için de ayrı bir mobil uygulama geliştirdiğini düşünüyorum ancak şimdilik üstü kapalı bir özellik olması nedeniyle bunlara erişemiyoruz.

Özelliğe şöyle bi’ göz atmak veya ABD üzerinde doğrulanmış bir profil başvurusu yapmak istiyorsanız, hemen aşağıdaki linkten Google Posts’un ana sayfasına erişebilirsiniz.

❱❱ Google Posts

Google Posts’dan ünlüler ve haber sitelerinin gölgesinde kalan kişilerin faydalanmak isteyeceği kesin. Google Posts’u beğendiniz mi? Sizce gerek var mıydı? Yeni servis hakkında ne düşünüyorsunuz?

7 Yorum
Kiroglumarket avatar
Kiroglumarket • 9 ay önce
Kalite Kokan yazılar bunlar !
Sercans avatar
Sercans • 9 ay önce
Google abi uyanmaya başlıyor
KDOGAN avatar
KDOGAN • 9 ay önce
Being'ten yine efsane bir yazı. Sabırsızlandım Google ile ilgili. Micro bloglar artık daha değerli olacak gibi. Buna yönelik bir şeyler geliştirmeye şimdiden başlanabilir.
Cripton avatar
Cripton • 8 ay önce
Ben nedense hiç bir zaman bir microblogun değer kazanacağını düşünmüyorum.
EvilBozkurt avatar
EvilBozkurt • 8 ay önce
Bu iş Twittere darbe indirmez mi? Twitter tıklanmaları azalmaz mı merak ediyorum çok bilgili olduğum bir şey değil ama.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 8 ay önce
Twitter alacağı kadar darbeyi diğer sosyal ağlar nedeniyle aldı. En son hala zarar ediyor haldeydi şirket. Kar etmeye başlamazlarsa zaten Twitter sektörde kalıcı olmayı başaramayacaktır.
Cripton avatar
Cripton • 8 ay önce
Google alır onu adımı bir yere yazın unutmayın.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.