Giriş Yap / Kayıt Ol

İmla Denetim Aracı Grammarly Artık Google Docs ile de Çalışacak!

Tarih: 14 Eylül 2018   Kategori: Yazılım   Yazar: Being  |  1503 kez okundu

İngilizce içerikler üretiyor ya da yazışmalar yapıyorsanız, daima pusuya yatmış bir Gramer Nazisi tarafından gafil avlanma ihtimaliniz var. Grammarly dünya çapında bir ilki başararak, yapay zeka destekli İngilizce öğretmeninize dönüşüyor ve hatalarınızı düzeltmenize yardımcı oluyor. Hazırladığınız yazışmalardaki dil hatalarını saptayan ve metninizi düzenlemeniz için revize önerilerinde bulunan Grammarly, şimdi Google Docs ile de çalışabilecek.

Hatırlarsanız, Temmuz ayında Google, kendi işini kendi görme sevdasıyla ayağa kalkmış ve Google Docs servisine yapay zeka temelli bir imla denetim aracı yerleştirmişti. Grammarly’nin yeni hamlesi Google ile bu alanda rekabet etmek istediğinin adeta kuyruklu ilanı sayılabilir. Bugün yeni eklentisini kendi blogu üzerinden duyuran Grammarly: “Grammarly yazdığınız her şeyin bir parçası olmak istiyor,” diyerek, Google Docs gibi milyonlarca kullanıcının başvurduğu önemli bir araçta eksik kalamayacaklarını belirtti.

Grammarly’nin eklentisi bugün itibariyle Google Chrome Eklenti Mağazası’ndaki yerini de aldı. Henüz Beta olarak yayınlanan aracın bazı ufak eksikleri var fakat şirket bir ay içerisinde Grammarly’nin Beta’dan çıkıp, daha başarılı bir eklentiyle tüm kullanıcılarına hizmet vereceği müjdesini de paylaştı.

Grammarly’nin şimdilik tek büyük eksiği Türkçe dil desteğin olmayışı ancak; hepimizin işleri Türkçe halletmediği de aşikar. Özellikle global platformlarda ticaret yapıyorsanız ve İngilizce’yi etkin biçimde kullanıp, Gramer Nazilerinden uzak bir yaşam alanı düşlüyorsanız, belki Grammarly’den faydalanmak isteyebilirsiniz.

Grammarly’nin yeniliği, “Google’a gider minvalinde” olması açısından son derece değerli. Birçok şirketin çekimser kaldığı bu konuda Grammarly’nin tavrına siz ne diyorsunuz?

6 Yorum
Sercans avatar
Sercans • 1 yıl önce
Türkçesini yapmaya başlamışlardır çoktan... diye düşünmekteyim.
wpuzman avatar
wpuzman • 1 yıl önce
fazla iyimsersiniz bence smile
YunusEmre34 avatar
YunusEmre34 • 1 yıl önce
Bence de mümkün
TheLacivert avatar
TheLacivert • 1 yıl önce
Geçen zamanlarda forumda, moderatörlerden 2'sinin (yanlış hatırlamıyorsam 2 kişiydi) bu sistemin Türkçesini yapmaya başladığını görmüştüm. Yanlış mı hatırlıyorum acaba? Umarım bir gelişme olmuştur, bir özet geçseler güzel olur.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Bizim bu konuda @Cgrclk ile bir projemiz vardı, evet doğru hatırlıyorsunuz. Ne yazık ki şu an fazla yoğunuz ve o projeyi biraz ağırdan almamız gerekiyor smile
TheLacivert avatar
TheLacivert • 1 yıl önce
Hiç ağırdan alınacak bir proje değildi, üzüldüm bu habere.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.