Giriş Yap / Kayıt Ol

Instagram’ın Hikayelerine Anket Özelliği Geldi!

Tarih: 03 Ekim 2017   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  10185 kez okundu

Snapchat’den kopyaladığı Hikayeler / Stories özelliğiyle aktifliğinin zirvesini yaşayan mobil paylaşım ağına, geçtiğimiz saatlerde yeni bir güncelleme geldi. Artık hikayeler bölümünde yapılan paylaşımlarda tüm kullanıcılar anket etiketini ekleyerek, hikayeleri üzerinden çeşitli anketler gerçekleştirebilecek.

Instagram’ın anket özelliği şimdilik yalnızca Stories yani Hikayeler modunda kullanılıyor. Kullanıcılar, hikaye oluştururken seçtikleri anket etiketi üzerinden hem soruyu hem de yanıtı özelleştirerek takipçilerine tamamen kişiselleştirilmiş şekilde anket sorularını yöneltebiliyor. Anketi paylaşılan hesaptan kendi hikayenize giriş yapıldığında ise ankete kimlerin hangi seçimi yaptığını detaylı bir biçimde görebiliyoruz.

Twitter’ın kullanıcı etkileşimini arttırmasında büyük fayda gördüğü anket özelliğini Instagram’ın hikayelerinde görünce ister istemez aklımıza bunun bir kopya strateji olup olmadığı sorusu geliyor. Yalnız söz konusu olan şirketin artık kopyalama girişimlerine alıştığımız için sanırım bunu konuyu dallandırıp budaklandırmamızın bizlere bir faydası olmayacaktır.

Yapılan güncellemede şimdilik sadece iOS kullanıcıları faydalanabiliyor. Çok yakın zamanda güncellemenin Android kullanıcıları için sunulacağına da kesin gözle bakabiliriz.

Ne diyorsunuz, Stories / Hikayaler’e getirilen bu yeni özellik sizce işlev bir yenilik mi? Yoksa bir kopya strateji mi?

10 Yorum
idrisayirkan avatar
idrisayirkan • 2 yıl önce
Gayet güzel bir düşünce bence her platformda olursa güzel olur ama millet saçma sapan anketler yapacağı bir şey olmuş
örnek:beni seviyor musun ? asdsadasdkhaskd yeni saçmalıklara hoş geldik bakalım
alperenyld avatar
alperenyld • 2 yıl önce
Güzel olmuş :')
Ygtgnn avatar
Ygtgnn • 2 yıl önce
Android de şuan kullanabiliyorum.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Biz haberi yayınladıktan kısa süre sonra Android için de yayınlandı hocam smile
Saffet avatar
Saffet • 2 yıl önce
Gayet güzel düşünülmüş olması gerekiyordu zaten.
TolgaDoğan avatar
TolgaDoğan • 2 yıl önce
Hayırlı olsun. inşAllah bunun'da cıvkı çıkmaz ileride.
WANTED avatar
WANTED • 2 yıl önce
Bir şey merak ediyorum ingilizce sayfam var orda anket yapinca türkçe mi görünecek onlara smile EVET HAYIR bölümü için soruyorum
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
"Evet" ve "Hayır" butonlarına istediğiniz yazabilirsiniz. Örneğin iPhone 7 mi iPhone X mi diye anket yapıp, seçeneklerin birini iPhone 7 diğerini iPhone X yapabilirsiniz.
WANTED avatar
WANTED • 2 yıl önce
Bunu bilmiyordum çok sağol hocam

iamshark avatar
iamshark • 9 ay önce
İnstagram telefon üzerinde girdiğim zaman hikaye paylaşımında gif, anket, sorular, geri sayım, beğeni seviyesi gibi özellikleri kullanamıyorum. İkinci olarak kendi profilimde yada başka birisinin profiline bakınca kaç tane fotoğraf attığının sayısı gözükmüyor. Linklere bakabilirseniz sorunu net olarak görürsünüz. Telefon uygulama sürümü güncel aynı telefon üzerinden başka hesapla girince sorun yok bütün özellikler tam kullanılıyor.
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.