Giriş Yap / Kayıt Ol

Yapay zeka temelli robotlar bir gün bizim yerimize bakkala gidip ekmek alabilirler mi bilmiyorum ama en azından tost makinesiyle çektiğimiz fotoğrafları iyileştirebilecek olmaları heyecan verici görünüyor. Bu yıl içinde fotoğraf işleme konusunda yapay zeka temelli geliştirilen bazı projelere tanıklık etmiştik. Hatta Google’ın da dahil olduğu araştırmacı olan Max Planck Inst.'de  oldukça etkileyici bir çalişmaya imza atılmıştı. Fakat bunların hiç biri kullanıcı olarak bize değmedikten sonra pek işe yaramıyor.

İşe yarayan kısmında görmeyi umduğumuz ilk örnek ise kalitesiz fotoğraflarınızı ölçeklendirme yöntemi ve AI desteğiyle kaliteli hale getirmeyi vaat eden Let’s Enhance servisi. “Drag and Drop” yani sürükle ve bırak mantığıyla çalışan Let’s Enhance, kalitesi düşük bir fotoğrafı bıraktığınızda sizin için fotoğrafı analiz edip büyütüyor. Yapılan büyütme işlemiyle birlikte uygulanan filtrelerle fotoğrafınızın kalitesi arttırılmış oluyor.

Let’s Enhance fotoğraflarınız için kullanılabilecek bir takım filtrelere sahip. Şu an için görüldüğü kadarıyla fotoğraflar üzerinde en iyi performans gösteren filtre “Magic” adı verilen filtre. Aynı zamanda Let’s Enhance’in diğer birçok filtresinin de Webmaster’lar tarafından ihtiyaç duyulabileceğini düşünüyorum. 

Ben birkaç deneme yapmak için hemen basit bir üyelik oluşturdum ancak servis şu an tıka basa dolu olduğu için bana 4 saat beklemem gerektiğini söyleyince çarpı tuşuna basıp sonuçları akşama toplamaya bıraktım. Let’s Enhance ile test yapan kullanıcıların yorumlarına göre ise sonuçlar beklendiği kadar muhteşem olmasa bile değişim farkedilir derecedeyimiş.

Şu an bir nevi erken demo olarak sunulan bu servisin API’si üzerinde ciddi güncellemeler yapılırsa piksel piksel Anadolu fotoğraflarımızın tümünü bir anda HD havasına sokabiliriz.

Let’s Enhance’e buradan ulaşabilirsiniz.

Ben hala bizim yerimize bakkala gidip ekmek alacak robotları bekliyorum fakat bu da kabulümdür. Servis hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

11 Yorum
onurcetin60 avatar
onurcetin60 • 1 yıl önce
Gine güzel bir yazı olmuş, Teşekkürler Reis-ül Being
Valkyrie avatar
Valkyrie • 1 yıl önce
Bende yükledim de iki saattir resmin üzerinde loading dönüyor. Herhalde render edemeyecek kadar kötü bir profil resmim var smile
melankolia avatar
melankolia • 1 yıl önce
Bendede aynı sekidle hocma kaç tane resim denesem hepsinde aynı dönüp duruyor.
glockmae avatar
glockmae • 1 yıl önce
Görsel içerik kullananlar için çok işe yarar bence smile
HacıBombala avatar
HacıBombala • 1 yıl önce
oof tam benlik ulan
Kemal avatar
Kemal • 1 yıl önce
Herşeyimizi satın aldıktan sonra bize bir resim veriyor.. Yok face adresini gir yok email gir.. Bunlar size birşey verirken sizden de birşeyler alıyorlar.
VNexusTR avatar
VNexusTR • 1 yıl önce
640x480 bir resim için 2 gün bekletiyor. smile
mehmetmasa avatar
mehmetmasa • 1 yıl önce
Arkadaşın gönderdiği vize notlarını dönüştüreyim bari anca öyle okunur smile
alperi avatar
alperi • 1 yıl önce
Kuralına uygun şekilde fotoğraf çekenlerin tercih etmeyeceği kesin smile Henüz denemedim, aşağıdaki yorumlara göre sistem yavaş çalışıyor olsa da emeğe saygı duymak gerek. Bu daha ilk adım yakında bütün dijital ortamlarda kullanılmaya başlar.
zexon avatar
zexon • 1 yıl önce
Deneme amaçlı attım sonuç bu https://i.hizliresim.com/GyGP7v.png 2 dk bekledim az da olsa kaliteli oldu kalite kalitedir yararlı site
ArelGrafikTasarım avatar
ArelGrafikTasarım • 1 yıl önce
Süpermiş...
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.