Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Winamp’ın kişneyen lamasının sesi hala kulaklarınızda çınlıyor mu? Merak etmeyin! Yakında hasret bitiyor, kişneyen lama sizi de yeniden kişnemeye davet ediyor!

1997 yılında ilk sürümüyle kullanıcıların karşısına çıkan Winamp, 2019 yılında yenilenmiş sürümleriyle tekrar hayranlarıyla buluşacak. Masaüstü tarafında yenilenmiş Winamp deneyimi bizleri beklerken, mobil tarafında ise ufukta Winamp Android ve iOS uygulamaları bizi bekliyor.

Radionomy 2014 yılında Winamp’ı satın aldığında, kulağımızda çınlayan kişneme sesi yavaş yavaş unutulmaya yüz tutmuştu. Şirketin CEO’su Alexandre Saboundijan’ın söylediğine göre, sessizlik önümüzdeki yıl nihayet bozulacak.

Yeni ve güçlü sürümleriyle rakiplerinin karşısına çıkacak Winamp’ın, günümüz standartlarını ve ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen yenilikçi özelliklere sahip olması bekleniyor. Winamp’ın son güncellemesi 2013 yılında gerçekleşmişti, haliyle Winamp’dan beklenti oldukça yüksek.

Winamp’ın yeni sürümü olmamasına rağmen standart özelliklerini koruyan yazılımın hala yoğun bir kullanıcı kitlesi var. Şirkete göre yenilenmiş sürüme ekleyecekleri kapsamlı özellikler sayesinde, yeni Winamp, rakipleriyle rekabet edecek başarıyı yakalayabilecek.

Tabii ki yeni Winamp karşımıza basit bir MP3 oynatıcısından fazlasıyla çıkacak. Stream ve radyo desteği, podcast’ler ve hatta belki YouTube gibi entegre özellikler sunulacak. Tüm yenilikçi vaatlere rağmen uygulamanın iOS ve Android tarafında ne kadar başarılı olabileceğiyse belirsiz. Malumunuz o tarafta başta Spotify olmak üzere birçok dişli rakip var.

Şirketin CEO’sunun açıklamasına bakılırsa Winamp’ın masaüstü ve diğer platformlar için yeni sürümlerini en erken 2019 yılında kullanmaya başlayacağız. Kişneyen lamayı kurtarmaya eski kullanıcılarının sadakatinin yetip yetmeyeceğiniyse hep birlikte göreceğiz.

Kişneyen lamayı siz özlediniz mi? Yeni sürümleri çıktığında kullanmayı düşünüyor musunuz? Dahası sizce Winamp pastadan hayal ettiği payı yıllar sonra almayı başarabilecek mi?

15 Yorum
Korkmaz avatar
Korkmaz • 2 yıl önce
Winamp It Really Whips the Llama's Ass
Kiroglumarket avatar
Kiroglumarket • 2 yıl önce
bizim deve şimdi transformers olacak, yenilik iyidir.
YunusEmre34 avatar
YunusEmre34 • 2 yıl önce
Nostaljik şeylerin, yeniden dirilmesi beni hep heyecanlandırmış, varoluşsal bir haz yaşatmıştır, bekliyoruz.
BugraGulay avatar
BugraGulay • 2 yıl önce
Şahsen ergenlik çağımı geçirdim o nostaljik hissi bana verirse düşünmeden spotify üyeliğimi iptal eder safımı belli ederim
ntka avatar
ntka • 2 yıl önce
Hala kullanıyorum kullanmaya devam edicem ölene dek hangimiz erken ölürsek artık smile
hemide kendi temam ile kullanıyorum smile http://prntscr.com/l741ku
ismail avatar
ismail • 2 yıl önce
Arkadaki siz misiniz hocam smile
ntka avatar
ntka • 2 yıl önce
yok malesef o ben değilim smile
zexon avatar
zexon • 1 yıl önce
Yalnız değilmişim smile https://resmim.net/f/AZHeOp.png
FurkanCanöz avatar
FurkanCanöz • 2 yıl önce
msn de gelsin ya sad face
aligunes avatar
aligunes • 2 yıl önce
Winamp gelirse eğer telefonlara kesinlikle fizy Spotify vs. kapatıp direk Winamp'a geçerim. Herşeyden önce adamların bir geçmişi var. Çocukluk yıllarımızı bize hatırlatan özellikleri var. Gönlümüz Winamp'tan yana.
akrep01 avatar
akrep01 • 2 yıl önce
Ben zaten kullanıyorum wink
ciplakyazar avatar
ciplakyazar • 2 yıl önce
Ön yargılı olmamak adına Android sürümünü indirip deneyeceğim. Ama tabi uygulamanın telefonun orijinal oynatıcılarına göre alternatif özellikleri olmalı diye düşünüyorum. Yoksa indirmenin ne anlamı kalır ki?
zexon avatar
zexon • 1 yıl önce
ne aimp3 ne wmplayer winamp adamdır https://resmim.net/f/AZHeOp.png
trtrabzondaire avatar
trtrabzondaire • 1 yıl önce
MSN yi de özledikk duyululurr
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Yorum alanından zaten link alamıyorsunuz. Yorumunuzu düzenledim. Bu iş için lütfen WM Aracı Dizin'i kullanın aksi halde spam'den dolayı hesabınız kalıcı olarak engellenebilir. Siz benim ne demek istediğimi anlamışsınızdır smile
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

adsterra
Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.