Giriş Yap / Kayıt Ol

Kodları Zahmetsizce Kopyalamanıza Yardımcı Olan Eklenti: CodeCopy

Tarih: 09 Ekim 2018   Kategori: Programlama   Yazar: Being  |  3822 kez okundu

İnternette kod parçacıkları aramak ve onları kopyalayıp düzenledikten sonra kendi kodunuza dahil etmenin, kodlamanın en önemli süreci olduğunu kim inkar edebilir ki?

Henüz uzmanlaşmamış geliştiriciler veya işin kolayına kaçmak isteyenleri, internetin her köşesinde irili ufaklı kod parçacıkları bekliyor. Başta WM Aracı olmak üzere Stack Overflow, yazılım blogları, sosyal siteler, teknoloji forumları; kısacası onlar her yerdeler!

Diğer kaynaklardaki kodları kopyalamaya üşenen bir geliştirici, üşengeç geliştiriciler için level atlama garantili bir eklenti geliştirmiş: CodeCopy!

CodeCopy’nin işlevi son derece basit. Chrome, Opera ve Firefox’da çalışan eklentinin tek bir işi var: Siz kopyala butonuna tıkladığınız anda, göz koyduğunuz kod parçacağını sizin için kopyalamak. Hakkını verelim; işini hakikaten oldukça iyi yapıyor…

CodeCopy, internetteki kod bloklarını kolayca kopyalamanızı sağlıyor. Örneğin bir kod bloğunu kopyalamak için önce kodu işaretlemeniz ardından kopyalamanız gerekiyor. Birkaç satırlık kodlar önemli değil fakat uzun kod parçacıklarını kopyalamak bazen fazladan efor sarfetmeyi gerektiriyor.

Sayfadaki kod bloklarını otomatik olarak tanıyan CodeCopy, işaretleme yapmadan kod bloğunun içindeki kodu direkt kopyalamanızı sağlıyor.

Eklentiyi kurduğunuz anda internet tarayıcınızdaki tüm kod kutularının yanında bir “Copy to Clipboard” butonu geliyor. GitHub, Stack ve nice popüler internet sitesinde çalışan eklenti, Medium ve hatta <pre> etiketini kullanan küçük esnaf bloglarında bile çalışıyor!

Majör internet tarayıcılarının neredeyse tümü için sunulan eklenti, sürekli kod parçacıkları bulup kopyalamaya uğraşan geliştiriciler için zaman kazandıran işlevsel bir araca dönüşebilir.

CodeCopy’e yakından bakmak isterseniz, şuradan Github’daki sayfasına erişebilir ve tarayıcınıza uygun eklenti paketini indirebilirsiniz.

Ne dersiniz, sizce CodeCopy işe yarar bi’ kolaylık yardımcısı mı? Yoksa üşengeçlikte level atlayan geliştiricilerin bitmek bilmeyen paradoksu mu?

8 Yorum
ASametYildirim avatar
ASametYildirim • 10 ay önce
Denemeye değer. smile
Sungmert avatar
Sungmert • 10 ay önce
Çok güzel paylaşım. Ellerinize sağlık
AdSenseİşi avatar
AdSenseİşi • 10 ay önce
Ellerinize sağlık
kaanst avatar
kaanst • 10 ay önce
Deneyeceğim. smile
mbseoekibi avatar
mbseoekibi • 10 ay önce
çok güzel gerçekten
intyrat avatar
intyrat • 10 ay önce
cidden denemeye değer laugh
harbi46 avatar
harbi46 • 9 ay önce
Güzel eklenti
ishana avatar
ishana • 9 ay önce
bu eklentiyi kullanmaya başladıktan sonra işler daha eğlenceli hale gelmeye başladı. tavsiye ederim. teşekkürler admin
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.