Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Microsoft, Office 365 için Sayılı Cihaza Kurulum Sınırını Kaldırıyor!

Tarih: 31 Ağustos 2018   Kategori: Yazılım   Yazar: Being  |  1355 kez okundu

Bu yıl yeni zammıyla Office 365 kullanıcılarını minik sürprizler yapan Microsoft, sonunda Türkiye kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir haberler karşımıza çıktı. 2 Ekim’den itibaren, Ev (Home) kullanıcıları için 10 cihaz ve 5 kullanıcı sınırlaması, Kişisel kullanıcılar (Personal) için ise 1 cihaz ve 1 erişim sınırlaması “sınırsız” olarak değiştirilecek.

Microsoft geçtiğimiz günlerde yaptığı güncelleme zammıyla Office 365 kullanıcılarını üzecek bir haber paylaşmıştı. 329.99 TL’den satışa sunulan Office Home 365’in fiyatı 479.99 TL’ye, 249.99 TL’den satışa sunulan Office Personal 365’in fiyatı ise 359.99 TL’ye çıkartılmıştı. Microsoft’un hesap paylaşımı konusundaki politikasına getirdiği yeni esneklik sayesinde artık en azından lisans ücretini karşılamakta güçlük çeken küçük ekipler, öğrenciler ve aileler ortak hesap kullanımından faydalanabilecekler.

Office 365 paketlerinin yeni sınırlama güncellemesiyle aslında tam manasıyla kullanıcı sınırının kaldırıldığı söylenemez. Lisans anahtarınızı kullanmak için cihaz sınırı olmamasına rağmen hesap en fazla 5 oturum açmış cihaz tarafından kullanılabilecek. Tek lisans üzerindeki tüm kullanıcılar Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote’un yanı sıra 1 TB’lık kişisel depolama alanından da faydalanabilecek.

Güncelleme zammından sonra böyle bir jest, kullanıcılar nazarında ne kadar anlam ifade eder bilinmez. Fakat en azından cihaz sınırlandırmasının olmayışı kişisel kullanıcıların lisanslı yazılım masrafını ortaklarla paylaşarak düşürmesine yardımcı olabilir.

Siz bilgisayarınızda Microsoft Office 365’i kullanıyor musunuz? Sizce bu jest, yeni kullanıcıların gönlünü almak için yeterli midir?

2 Yorum
Mrtcn avatar
Mrtcn • 1 yıl önce
Güzel, Microsoft Visio kardeşimiz içinde bir kıyak geçseler hoş olurdu.
EkipNetwork avatar
EkipNetwork • 1 yıl önce
Microsoft'u hiç sevmiyorum. Skype, skype olalı böyle eziyet çekmedi. Gelmeyen bildirimler mi dersiniz, kendi kendine online olmalar mı dersiniz. Resmen içine ettiler güzelim programın... Windowstan söz bile etmiyorum.
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest
Kablo TV

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.