Giriş Yap / Kayıt Ol

Microsoft, Sizi Parmak İzinizden Tanıyacak Yeni Klavyesi Modern Keyboard’u Duyurdu

Tarih: 16 Haziran 2017   Kategori: Teknoloji   Yazar: Being  |  1782 kez okundu

Apple’ın ürünleriyle birlikte kullanmanızı tavsiye ettiği gösterişli klavyesi olur da Microsoft’un olmaz mı? İşte karşınızda Microsoft’un yeni klavyesi Modern Keyboard! Tasarım, aksesuar ve diğer tüm ürünleri konusunda son zamanlarda başarılı işler çıkarmayı başaran Microsoft, bugün kullanıcısını parmak izinden tanıyarak harekete geçebilecek yeni klavyesini duyurdu.

Modern Keyboard adı verilen yeni klavye 420 gram ağırlığa sahip olacak. Kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilen Modern Keyboard, bünyesinde Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarını barındırıyor. Tasarım açısından gayet başarılı görünen klavyenin geçtiğimiz sene karşımıza çıkan Surface Keyboard’a tasarım açısından oldukça benzediğini söyleyebilmek mümkün.

Kablosuz bağlantı metodlarından tercih edildiğinde 7 ila 15 metre arasında kablosuz kullanım menzili sunan Modern Keyboard’un en etkileyici özelliği hiç kuşkusuz kullanıcısını parmak izinden tanımaya yardımcı olan parmak izi sensörü oluyor. Klavyenin alt bölümüne yerleştirilen bu tuş sayesinde bilgisayar kullanıcısı kendini bilgisayarına bir dokunuşla tanıtabilecek ve şifre yazma zorunluluğu ortadan kalmış olacak.

Tıpkı diğer klavyelerde olduğu gibi Modern Keyboard da çapraz platform desteğine sahip bir klavye olarak karşımıza çıkıyor. Windows 8.1 ve üzeri, MacOS 10.10.5 ve üzeri, Android 4.4.2 ve üzeri, iOS 8.1 ve üzeri işletim sistemi sürümlerinde uyum sorunu yaşanmaksızın klavye kullanılabilecek.

Çapraz platform desteği, kablolu ve kablosuz bağlantı seçenekleri, saklı Fingerprint ID özelliği ve alüminyum üst bölüm özelliklere sahip Microsoft’un yeni klavyesini bilgisayar masanızın üzerine koymak için ödemeniz gereken tutar ise 129 dolar (₺452,62) + vergiler olacak. Modern Keyboard’un kısa süre sonra satışa sunulması bekleniyor.

15 Yorum
ismail avatar
ismail • 1 yıl önce
129 dolar tamam da vergi sıkıntı smile
rabiaalbayrak avatar
rabiaalbayrak • 1 yıl önce
almak için devlete bayılıyoruz smile
NGLight avatar
NGLight • 1 yıl önce
Gizlilik diye bir şey kalmadı ip değişir de parmak izi değişmez hani...
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Valla ben de tedirginim MOSSAD, CIA felan hep benim peşimde zaten smile
NGLight avatar
NGLight • 1 yıl önce
Kimlik dolandırıcılığı, ses dolandırıcılığı yetmedi bir de böyle mi dolandırılalım yani? onların peşimde olacağı noktada olsam zaten bunu dert etmezdim, onu da hallederdim smile
burakeo avatar
burakeo • 1 yıl önce
parmak iziyle işlem yapan kaç banka var smile
yldrmzffr avatar
yldrmzffr • 1 yıl önce
En güvenliksiz şifreler parmak izleri günde binlerce noktaya şifremizi bırakıyoruz.. Damar izi veya daha farklı çözüm bulmaları gerekiyordu. Parmak izi okumayı şuan en dandik markalar cinli markalar yapıyor sen koskoca Microsoftsun yeni ve daha sağlam bir şey yapmalısın.
DaftPunk avatar
DaftPunk • 1 yıl önce
kardeş damar okuma nedir ?
yldrmzffr avatar
yldrmzffr • 1 yıl önce
Her insanın damarlarının vücuda dağılışı farklıdır. Aynı parmak izleri gibi. Parmak izimizi dokunduğumuz her yere bırakırken damar izimiz öyle değildir.
Ve damar izi okunurken, damarın içinden kan geçmesi gerektiği için taklit edilemez.

Yeni kimlikleri alırken de damar izi alıyorlar smile
Disco avatar
Disco • 1 yıl önce
Tükürük ID özelliği olmalı 10 sene önce söyledim şimdi de söylüyoruğatütütütütüü
ErenGEMİCİ avatar
ErenGEMİCİ • 1 yıl önce
Kullanarak zaten tüm bilgileri teslim ediyoruz bir parmak izinden ne olacak smile
yldrmzffr avatar
yldrmzffr • 1 yıl önce
Amaç bilgileri vermek değil zaten tüm bilgiler gidiyor amaç ofis ev vb. yerlerde yetkisiz kişilerin kullanmasını engellemek. ama parmak izi oyun hamuru vb. şeylerle basitçe geçilebilen bir güvenlik sistemi..
burakeo avatar
burakeo • 1 yıl önce
alın yazısı okuma olmaldır
Furkan avatar
Furkan • 1 yıl önce
Parmak izi kimim olduğu ve nerde ne zaman ne yaptığı belli olsun diye herhangi bi durumda tak kolunda iki kişi sonra nereye allah bilir ..
promosyonçanta avatar
promosyonçanta • 1 yıl önce
DNA mızı bile alacaklar yakında smile
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.