reklam
pst.net
fipek

Mobil Temaların Ziyaretçi Etkisi Nedir?

Herkes son günlerde konuşulan mobil tema konusunda henüz tam olarak bilgi sahibi olmadığı için büyük bir merakla analiz yapanların elde ettiği sonuçları dinliyor veya şahit oluyor. Fakat mobil temanın yararını ölçmenin analiz etmeye hiç gereksinim duyulmadan gözle görülebilecek bir sonuç olduğunu bilmek gerekiyor. Çünkü mobil tema desteği bir web sitenin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ile birlikte teknolojiye ayak uyduran insan sayısının hızla artması bu gibi durumlardaki en önemli faktördür. Günümüzde dünya üzerindeki çalışan insanların mesai saatlerinde mobil cihazlar aracılığıyla ziyaret ettiği web siteleri, internet sektöründeki ziyaret tablosunun %70’ini kapsamaktadır. Yapılan istatistik ölçümleri dahilinde bu oranın web sitelerde ciddi bir derecelendirme yapıldığını gösteriyor. Masaüstü yazılımlarından ziyaret ise gün geçtikçe erimeye devam etmektedir.

Mobil Temaların Verimi?

Bilindiği üzere mobil teması olmayan bir web siteye mobil cihaz üzerinden ziyaret yapıldığında gerek sayfa yüklenme hızı, gerek boyutu, gerekse görselliği ziyaretçiye hitap etmemektedir. Doğal olarak bu sorunları en aza indirmek için ilk olarak mobil desteği vermek gerekir. Web sitenin içeriği ne olursa olsun mobil olarak içeriklerinizi sunmanız gerekmektedir. Böylece ilk problemi aşarak ziyaretçilerinizden tam not alabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin mobil tema desteğinin ardından hızla arttığını görmeniz çok fazla sürmeyecek.

Google’ın Stratejisi Nedir?

20 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan konu ile ilgili haberlerin ardından Google’ın yeni stratejisi açıkça belirginleşmiştir. Özellikle mobil temaların olduğu siteleri mobil aramalarda ön plana çıkaracak olan Google, web sitenizin mobil desteği yoksa ve ziyaretçilerin aradığı kelimede rekabet yüksekse şansınız bir o kadar düşük olacak. Çünkü rekabetin yüksek olduğu kelimeye sahip web siteler arasında sadece ziyaretçi, içerik ve kalite ön plana çıkmayacağı için mobil desteği veren siteler artı puan kazanacaktır. Bu nedenle Google’ın gözüne iyi görünmek için mobil makyaj yapmak her zaman işinize yarayacaktır.

Mobil Verimliliği Sağlıyor Muyum?

Bu soru elbette geniş çaplı bir cevap içerir. Fakat sizi mobil tema kullandığınızda ön plana çıkaracak olan Google, aynı zamanda mobil tema hakkında uyumluluk testi yapmaktadır. Evet yanlış duymadınız. Google webmaster tools araçlarını kullandığınızda sitenizin mobil uyumluluğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Burada sitenizle ilgili mobil uyumluluk değerlerini inceleyerek mobil uyumluluk konusundaki hatalarınızı giderebilir. Kısa süre içerisinde mobil temanız hakkındaki tüm hataları yok ederek mükemmel bir makyaj yapmış olacaksınız. Bunun dışında hazır yazılım (wordpress vb.) sahibiyseniz daha kolay bir şekilde responsive desteği alarak mobil tema sahibi olabilirsiniz. Eğer şahsınıza özel yazılım var ise yazılım uzmanlarından veya yazılımcınızdan bu konuda destek alabilirsiniz.

Google yavaş yavaş sisteme geçiş yapmaya başladı. İki eliniz kanda da olsa mobil işini bir an önce halledin. Çünkü Google candır, mobil tema canan...

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍

Bu içerik hakkında daha önce tepki gösterilmemiş. İlk tekpi göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

Yorum yapmak için giriş yapın.

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al