Giriş Yap / Kayıt Ol

Motospeed CK104 Mekanik Klavye İncelemesi

Tarih: 18 Haziran 2017   Kategori: Teknoloji   Yazar: cgrclk  |  4748 kez okundu

Bugün Gearbest tarafından elimize geçen; mekanik klavye konusunda önemli bir yere sahip olan Motospeed markasının CK104 modelini inceledik.

İlk izlenim olarak ince, sade ve toplu bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir yapı aslında tam boyutlu bir klavye için zor bir tasarım, bu yönüyle kullanımı çok kolay ve pratik. Alüminyum ve plastik yapısından dolayı klavye biraz hafif kalmış diyebiliriz, 1 kg ağırlığında fakat oyun oynarken ya da kullanım sırasında bu hafiflik kullanımı etkilemiyor, yerinde sabit bir şekilde kullanılabilecek seviyede ağırlığa ve 1,5 m plastik kabloya sahip. Fiyatına ve kullanışlılığına baktığımız zaman ürünün çok özel olduğunu söyleyebiliriz. Tam boyutlu olması ve numerik klavye kısmına da sahip olması da bir artı.

Klavyenin tuş yapısında “blue switch” olarak isimlendirilen mekanik klavyelerde sık karşılaştığımız bir switch kullanılmakta. Sağlam bir yapıya sahip, uzun ömürlü. Mekanik klavylerin önemli özelliklerinden biri de tuş sesi. Tuşların basma sesi bize biraz fazla geldi, eğer gerçekten mekanik klavye olsun ve ne olursa olsun o tuşa basma sesini duyayım diyorsanız tam size göre diyebiliriz.

Klavye RGB ışıklandırmaya sahip, bu ışıklandırma 16.8 milyon renk aralığına sahip bir RGB değil, belli renkler arasında değişiklik gösteren ışıklar arasında geçiş yapılıyor. Çok çeşitli ışıklandırma seçenekleri mevcut ve bu seçenekler tek bir fonksiyon tuş ile kontrol edilebiliyor. ”FN” + “INSERT” kombinasyonu ile ışıklandırmalar arasında geçiş yapılabiliyor. Bunun yanında “FN” + ok tuşları ile ışık şiddetini ve animasyon hızlarında değişiklik yapılabiliyor.

Klavyede önceden tanımlı olarak gelen “FPS”, “CF”, “COD”, “LOL”, “RACE” olarak isimlendirilen beş farklı ışıklandırma seçeneği var. Bu seçeneklere “FN” + 1, 2, 3, 4, 5 tuşlarını kullanarak geçiş yapılabiliyor. Ne kadar kullanışlı olduğu tartışılır aslında. Şöyle de bir durum da var, eğer bu seçenekler size kullanışlı gelmiyorsa “FN” + ”HOME” kombinasyonu ile istediğiniz gibi klavyeniz üzerinde özelleştirme yaparak kendinize özel bir ışıklandırma ayarlayabiliyorsunuz. Aşağıda farklı ışıklandırma seçeneklerinden birkaç tanesini görebilirsiniz.

Sonuç olarak; biz eksiklik olarak bilek desteğini gördük, bilek desteği çok oyun oynayan ya da uzun süre klavye kullanan kullanıcılar için çok önemli. Bunun dışında genel olarak önceden de belirttiğimiz gibi fiyatına göre mükemmel performans sunan bir ürün. Eğer bir mekanik klavyem olsun ama çuvalla para harcamayayım, işimi de görsün, beni üzmesin diye düşünüyorsanız bu özel olarak üretilmiş fiyat performans canavarı olan ürünü kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Ürünü GearBest üzerinden satın almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Motospeed CK104 Mekanik Klavye

Diğer benzer ürünleri görmek için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

https://goo.gl/3xqwX6

Bu ürünü çekiliş ile kullanıcılarımızdan bir tanesine hediye edeceğiz. Çekilişe katılmak için bizi takip etmeye devam edin :)

6 Yorum
burakeo avatar
burakeo • 1 yıl önce
Anlaşılan motospeed klavye hediye edeceksiniz (bana smile )
ErcanDinsel avatar
ErcanDinsel • 1 yıl önce
GearBest'e erişim engeli var link verdiniz ama. smile
cgrclk avatar
cgrclkEDİTÖR • 1 yıl önce
Herhalde bu yasak pek etkili olmamıştır forum kullanıcıları için smile
Komut avatar
Komut • 1 yıl önce
Türkiye'de yasaklı olan bir firmadan alışveriş yapmayı planlamıyorum. Önce bu ülkenin şartları ve kurallarına uymalı diye düşünüyorum. Ki ayrıca kimse bu firmadan memnun değil gibi görünüyor : https://eksisozluk.com/gearbest--4649157
nihatturan avatar
nihatturan • 1 yıl önce
900TL tablet sipariş ettim kusursuz geldi. Anlaşılan piyasada yenisiniz hocam. Geçmişte firmanın yeni dönemi olduğu için sorun yaşayanlar olabilir fakat 2016'dan beri sorun yaşayan göremedim. Donanım Arşivi youtube sayfasını takip edebilirsiniz. Ek olarak Bafır Adam kanalına da göz atabilirsiniz.
Komut avatar
Komut • 1 yıl önce
Piyasada yenisiniz derken nerden anladınız piyasada yeni olduğumu? 96'dan beri sektörün içerisindeyim. Demekki siz anlayamıyomuşsunuz. Benim sorumun cevabı bu değil. Benim sorumun cevabı Türkiye'de yasaları çiğneyen bir firmadan alışveriş yapılması. İsterseniz dünyayı satın alın umrumda değil. Sizinle firma arasındaki diyalog. Ben sadece küçük bir link paylaştım. Kimseye alma yada tavsiyede bulunmadım. Bulunmamda benim işim değil. Sizin ürünü kusursuz almanız bu firmanın mükemmel olduğu anlamını taşımaz. 12 yıldır e-ticaret yöneticiliği yapıyorum bana anlatmayın. Bi e-ticaret sitesini donanım haber videosunu yaptı diye mükemmel olmuyor. Ki bu videolarında hemen hemen hepsinin reklam için yapıldığınıda bilinen birşey. Bafır adam kim bilmiyorum bilmediğim ve 25 yaşında bir çocuğun daha hiçbir tecrübesi olmadan çektiği videolarıda güvenerek izlemem. Bu konuda uzmanların videosunu istiyorsanız üretici firmaların videolarını ve dökümanlarını okuyun.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.