Giriş Yap / Kayıt Ol

Oyun Sona Erdi: Instagram, Snapchat’in Yüz Filtresi Özelliğini de Kopyaladı!

Tarih: 17 Mayıs 2017   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  3111 kez okundu

Hatırlatayım istiyorum; Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel, Snapchat’den gayet emin ortaya atılmış ve Instagram’ın kopyalama girişimlerine karşın “Yahoo’nun arama butonunun olması, onu Google yapmaz.” demişti. Evan ile doğrudan bağlantım yok ama bugünden sonra Evan’ı tanımak ve ona aynı soruyu tekrar sormak isterdim; “Emin misin yiğidim?”.

Uzun süredir Snapchat’in özelliklerini A’dan Z’ye kendi platformuna taşıyan Instagram, bugün son aduketini de çekerek Arttırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini kullanan yüz filtrelerini kullanıma sundu. Instagram’ın kendi blogunda yaptığı açıklamaya göre; AR teknolojisi destekli yüz filtreleri sayesinde Selfie çekimleri hiç olmadığı kadar eğlenceli olacakmış.

Güncellemenin ilk aşamada sadece 8 farklı yüz filtresine sahip lakin Instagram’ın bu konuda çeşitli çalışmalar yapacağını ön görebilmek mümkün. Bu arada Instagram yeni yüz filtrelerini özellikle Selfie’ler için geliştirdi ancak cihazın ön kamerası veya arka kamerası fark etmeden filtreleri kullanabiliyoruz.

Yüz filtresi özelliği fotoğraf modunun yanı sıra video modunda da kullanılabiliyor. Ayrıca Instagram’ın kendine has çekim modları olan Canlı, Normal, Boomerang ve Eller Serbest modlarında da yüz filtrelerini kullanabilmek mümkün olacak. 

Instagram’ın yeni filtre özelliğini kullanmanız için Canlı, Normal, Boomerang veya Eller Serbest modundan herhangi birine giriş yaptıktan hemen sonra, filtre butonuna tıklayarak yeni filtreleri deneyebilir, filtreleri yana kaydırarak kelebek, tavşan, koala gibi filtrelerden herhangi birini seçerek fotoğraflarınıza renk katabilirsiniz.

Instagram’ın bu son hamlesiyle artık oyun resmen sona erdi ve kopyalanacak başka bir özellik kalmadı. Bundan sonra oyunun galibi sizce Instagram mı olacak, yoksa Snapchat mi?

6 Yorum
yldrmzffr avatar
yldrmzffr • 1 yıl önce
İnstagram İlk popüler olduğu zamanlar silikon vadisinden yatırımcılardan biri İnstagram geleceğin sosyal medyası demişti o zaman doğru düzgün kullanan yok.. bende dalga geçmiştim adamla haklıymış... Facebook satın aldı özellikler ordan buran topla cidden ilerlediler..
Decimas avatar
Decimas • 1 yıl önce
Olmayacak diye bir şey yok, nice potansiyeller satın alındıktan sonra olmadı deyip kapatıldı, bu tip vakalarda iyi bir ekip ve iyi bir reklamla istenilen yere gelinir.
MeMo avatar
MeMo • 1 yıl önce
bu yüz filtresi mail.ru da bile var yapmaları zor değildir.
ŞenolK avatar
ŞenolK • 1 yıl önce
Instagram kesin bir galibiyet kazanacak smile
brkrtp avatar
brkrtp • 1 yıl önce
Mümkün değil. İki sosyal medyanında iş modeli farklı. İnstagram bu oyunu kazanamaz. Snapchat daha da degerlenmeye devam ediyor..
BostanVA avatar
BostanVA • 1 yıl önce
brkrtp hocam konu hakkında pek bir fikrim yok ancak snapchati kazanan gördüğünüzden dolayı merak ettim, uygun bi zamanda açıklayabilirmisiniz..
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.