reklam
pst.net
fipek

Popüler E-Ticaret Sitesi Markafoni Kapanıyor!

“Her alışveriş bir aşk” sloganıyla 2008 yılında e-ticaret dünyasına adım atan popüler e-ticaret sitesi Markafoni, 30 Haziran 2017 itibariyle tüm servislerini sonlandırıp, kepengi indiren servisler arasında yer alacak.

Markafoni’nin son dönemde küçülmeye gitmesi gibi bir ihtimali söz konusuydu. Hatta birçok haber kaynağına göre, Markafoni markasını satın almak için bazı teklifler sunulmuş ancak Markafoni bu teklifleri reddetmişti. Satın alma teklifine olumsuz yaklaşılması Markafoni’nin küçülmeye giderek yoluna devam edeceğini doğruluyordu. Markafoni’nin sitesinde bugün boy gösteren resmi şirket bildirisine göre Markafoni küçülmeye gitmek yerine tüm servislerini 30 Haziran tarihinde sonlandıracak ve Markafoni macerasını olduğu yerde bırakacak.

Markafoni’nin kapanmasının ardında yatan nedenlere resmi olarak değinilmiş değil ancak Markafoni’nin takip ettiği satış modelinin bunda etkili olduğu büyük bir gerçek. Artık üreticiler aracı internet siteleriyle ürünlerini satmak yerine kendi e-ticaret ağını oluşturuyor veya çeşitli pazarlama kanallarını kullanarak internet pazarlamasını etkin kullanmayı başarıyor. Markafoni’nin takip ettiği aracı satış stratejisi eski internet dönemindede işe yarasa da günümüz internetinde satmıyor.

Markafoni’nin kepengi indirmesinde nelerin ve hangi nedenlerin etkili olduğunu düşünüyorsunuz?

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍

Bu içerik hakkında daha önce tepki gösterilmemiş. İlk tekpi göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

Yorum yapmak için giriş yapın.

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al