Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Raspberry Pi ile Yapılan Psikolojinizi Zıplatacak Korku Tablosu

Tarih: 10 Ekim 2017   Kategori: Teknoloji   Yazar: Being  |  2611 kez okundu

Bugüne kadar Raspberry Pi ile yapılmış onlarca çalışma görmüş olabilirsiniz ancak bu sefer göreceğiniz kesinlikle daha önce gördüklerinizden farklı olacak. Cadılar bayramına henüz bir aydan fazla olmasına rağmen projenin mucidi Marino’nun kafasında işsiz bir fikir balonu belirivermiş. Sadece cadılar bayramında değil, arkadaşlarını ve eviniz ziyarete gelenleri her zaman hötürük etmek isteyen mucit, ilginç bir cihaz tasarlamış.

Marino’nun hazırladığı şaka tablosu için bir LCD panel, bir Raspberry Pi ve altı yedi saatlik çalışma zamanı yeterli olmuş. Portre olarak hazırlanan bilgisayarın orijinal görünmesi için de ayrıca biraz el işçiliğine başvurulmuş. Peki Marino’nun işsiz fikri sonucunda ortaya çıkan bu mini korku tablosunun olayı nedir?

Hazırlanan tablo dışardan bakıldığında son derece normal görünüyor. Fakat önünden herhangi biri geçtiğinde tablo doğallığını bozup şeytani bir tabloya dönüşüyor. Nasıl mı çalışıyor, izliyoruz;

İşsiz bir fikir olduğu gerçek ancak biri bunu gerçek ürün haline getirmesi halinde ciddi bir satış oranı yakalaması mümkün gibi duruyor. Marino’nun söylediğine göre videodaki canavar efektini oluşturmak için ayrıca AtmosFX isimli yazılımdan destek alınmış.

Bu güzel ve işsiz projenin detaylarını merak edenler için Marino bir de DIY projesi olarak adım adım nasıl böyle bir tabloyu oluşturacağınızı hackster.io üzerinde anlatmış. Eğer bu tarz hobilere ilgi duyuyorsanız evinize gelen misafirleri yerinden sıçratmak için harika bir proje ufukta sizi bekliyor.

3 Yorum
JumperTech avatar
JumperTech • 2 yıl önce
Boş iş......
nihatturan avatar
nihatturan • 2 yıl önce
atmosfx güzel viral yapmışlar
Jungmaus avatar
Jungmaus • 2 yıl önce
Korktum wm aracı bey ne yapıyorsunuz ?
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest
Kablo TV

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.