Giriş Yap / Kayıt Ol

Yabancı yazılımlardan devşirilip yerli arama motoru diye ittirilmeye çalışılmadıkları sürece yerli yazılımları seviyoruz. Hele bir de ücretsiz ise daha bi’ çok seviyoruz. Aramızda bunun aksini düşünenlerinin sayısının da pek fazla olduğuna inanmıyorum. Bugün sizlerle yerli yapım ve desteğe ihtiyaç duyan tek atımlık, kendisi küçük işlevi büyük bir Google Chrome eklentisi tanıtacağız; Multiple Windows.

Multiple Windows eklentisi WM Aracı’nın da bir üyesi olan Emre Özbek tarafından geliştirilmiş. Front End Developer olarak başarılı çalışmalara imza atan Emre, duyarlı internet siteleri (Responsive) tasarlarken yaşadığımız önizleme çilesinin yükünü hafifletecek hatta belki sıfıra indirecek bir Google Chrome eklentisi geliştirmiş. Multiple Windows adını verdiği bu eklenti, Responsive tasarımlar hazırlamaya çalışırken sayfayı farklı çözünürlükteki birden fazla cihazdan kolayca önizleme yapmanıza yardımcı oluyor.

Biliyorum internet tarayıcıları tarafından sunulan geliştirici araçları zaten bu açığı kapatmak için size faydalı araç gereçler sunuyor fakat Emre Özbek’in eklentisi bu araçlardan bir tık öteye gidiyor. Özel ekran çözünürlükleri için test gerçekleştirebilme, farklı ekran çözünürlüklerini kişiselleştirme, birden fazla ekran çözünürlüğü için aynı anda önizleme yapabilme gibi birçok şık özelliği var.

Tüm bu önizlemeleri tek ekran üzerinden gerçekleştirebilmek, sürükle bırak mantığıyla pencereleri konumlandırmak ve cihazların adını kendinize göre özelleştirmek gibi çok ince detaylar düşünülmüş ve Front-End developer’lar içn başarılı bir Google Chrome eklentisi ortaya çıkmış.

Önizleme sorununa alternatif bir çözüm olması için geliştirilen Multiple Windows eklentisi Google Chrome Mağazası üzerinden erişebilirsiniz.

Sizin de bu tarz net çözümler üreten yerli yazılımlarınız varsa bizimle paylaşarak tüm üyelerimizin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Emre Özbek’in tasarladığı eklenti hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

13 Yorum
NumanABi avatar
NumanABi • 1 yıl önce
Basit bi "PHP Web Güvenlik Rehberi" yazmıştım, dilerseniz yollayayım.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Elbette Numan, mutlaka ulaştır smile
FurkanHisamioğlu avatar
FurkanHisamioğlu • 1 yıl önce
güzel eklentiymiş. keşke opera'nın da olsa laugh
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Chrome eklentilerini Opera’da çalıştırabildiğimiz bir modül vardı. Onunla Opera’da kullanabilirsiniz.
everyCode avatar
everyCode • 1 yıl önce
https://addons.opera.com/tr/extensions/details/download-chrome-extension-9/?display=en adresinde ki Opera eklentisi ile Chrome eklentilerini kullanabilirsiniz.
iveyron avatar
iveyron • 1 yıl önce
Muhteşem Çok İşime yarayacak responsive için iki saat pencreyi küçültüp büyütüyordum
ercansalman avatar
ercansalman • 1 yıl önce
www.xraycihazlari.com sitesine uygulama şansım var mı?
aatutkun avatar
aatutkun • 1 yıl önce
Helal olsun.Web Tasarımcılar için çok önemli bir konu üzerinde çalışılmış.Böyle çalışmaların inşallah devamı gelir.
cnpltdncsln avatar
cnpltdncsln • 1 yıl önce
Yerli olması da ayrıca şahane. En kısa sürede deneyeceğim.
ÖmerGünay avatar
ÖmerGünay • 1 yıl önce
Yapan arkadaşın eline emeğine sağlık. Biz de kullanalım destek verelim.
Abdulsamet avatar
Abdulsamet • 1 yıl önce
Brackets editör canlı önizlemede dağlıyor bu olayı da sağlıyor
FcBella avatar
FcBella • 1 yıl önce
Hocam benim yazdığım program var isterseniz sizinle paylaşmak isterim.
wpuzman avatar
wpuzman • 7 ay önce
Bu kişiye nasıl ulaşabiliriz acaba? Sitesi çalışmıyor. Eklentide bir hata var düzeltmesini rica edeceğim smile her gün kullandığım bir eklenti fakat çok ciddi bir sorun var. Alternatifi de yok eklentinin.
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.