Giriş Yap / Kayıt Ol

Sekmeleri Kolayca Kaydırmanıza Yardımcı Olan Chrome Eklentisi; Rearrange Tabs

Tarih: 17 Temmuz 2017   Kategori: Yazılım   Yazar: Being  |  2404 kez okundu

İnternet tarayıcısını kullanırken kendinizi onlarca sekmenin arasında boğma gibi kötü bir alışkanlığınız mı var? Açtığınız sekmelerden hangisi neredeydi bilmiyor ve başa dönmek için her seferinde eziyet mi çekiyorsunuz? O zaman Rearrange Tabs eklentisiyle işleri tersine çevirebilirsiniz.

Çok fazla sekmeyle çalışmanın en kötü yanı sekmeleri sürekli kaydırmak zorunda olmanızdır. Şöyle düşünün ki, tarayıcınızda 25 farklı sekme açtığınız, asıl işlem gerçekleştireceğiniz sekmeler hep ilk sıralarda yer alır. Dolayısıyla aktif sekmeyi ileriye taşımak veya ilk açtığınız sekmelere ulaşmak büyük bir külfet haline geliyor.

Rearrange Tabs eklentisi, bu sorunu ortadan kaldırmak ve sekmelerde boğulma alışkanlığına sahip internet kullanıcılarının yükünü azaltmak amacıyla geliştirilmiş. Rearrange Tabs’a atadığınız kısayol tuşları sayesinde eliniz hiç klavyeden kaldırman basit bir kısayol tuşuyla sekmeyi istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. Dışardan bakıldığında ufak bir ipucu gibi görünüyor olsa da çoklu sekmelerle çalışmayı huy edinmiş arkadaşların Rearrange Tabs’dan mutlaka faydalanmak isteyeceklerini düşünüyorum.

Rearrange Tabs eklentisini buradan indirdikten sonra, eklentiyi kurup aktif hale getirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. MacOS kullanıcıları varsayılan olarak Ctrl + Shift tuşlarına bastıktan sonra sağ ve sol yön tuşlarını kullanarak, Windows kullanıcılarıysa; Shift + Alt tuşları ve ok yönü tuşlarını kullanarak sekmeleri sağa veya sola kaydırabilirler.

Eğer eklentiyi yüklemeden önce nasıl çalıştığına göz atmak isterseniz, aşağıdaki 15 saniyelik videoya da göz atabilirsiniz. Ayrıca eklentinin ayarlarına giderek dilerseniz kısayolları kendinize göre özelleştirebilirsiniz;

8 Yorum
nihatturan avatar
nihatturan • 9 ay önce
daha fazla chrome eklentisi isteyenler +1
(şaka bir yana şu eklentilere karşı bir sevgim var, sanırım pratik olmayı sevdiğim için smile)
DaftPunk avatar
DaftPunk • 9 ay önce
krdeş skype girecekmisn
tuuruls avatar
tuuruls • 9 ay önce
****düzenlendi****
mceber avatar
mceber • 9 ay önce
bn wordpress eklentilerini seviyom
writer avatar
writer • 9 ay önce
ctr + 1,2,.... diye gezin
BirkanUlusoy avatar
BirkanUlusoy • 9 ay önce
Yani. Chrome'un zaten bu ozelligi varken eklenti kurmak sacma geldi bana.
tuuruls avatar
tuuruls • 9 ay önce
Sekmenin sırasını düzenliyorsun. Sonradan daha önem taşıyacak olan bir şeyi 30+ sekme arasında CTRL - x+1 ile bulman imkansız. O sekmeyi CTRL + Arrow ile öne alabiliyorsun.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 9 ay önce
Chrome'un varsayılan özelliğini birileri neden eklenti yapsın? Bu yapılan eklentiyi ben neden burada paylaşayım? Demek ki, bunun bir özelliği var.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.