wmaraci reklam
lidertakipci

Tatil Sezonunda Uygun Uçak Bileti Keşfi: En İyi İpuçları

Tatile kısa bir süre kaldı ve artık hazırlıkların başlaması gerekiyor. Hazırlıklar kapsamında yapmanız gerekenlerden biri de uçak bileti almaktır. Peki, Pegasus uçak bileti fiyatları ne durumda? Eğer amacınız en uygun fiyatla biletinizi satın almak ise bazı yöntemleri uygulamanız gerekiyor demektir. “Düşük fiyata uçak bileti nasıl alınır” sorusunun bir değil birden fazla yanıtı var. Bu yanıtlar aslında uygun fiyata uçak bileti almanın en iyi ipuçlarını içeriyor. O zaman keşfe başlayalım!

Erken Dönemde Biletinizi Alın!

Uçak biletini uygun fiyata almanın en kolay yolu ise erkenden bu işi tamamlamanız oluyor. Erken rezervasyon indirimleri tahmin ettiğinizden çok daha yüksek oranlara ulaşabiliyor. Üstelik sadece yurt içi seyahatlerde değil yurt dışı yolculuklarda da erkenden biletinizi almanız size tasarruf olarak geri dönecektir. Erken dönemden kastımız ise seyahatinizden sadece birkaç gün öncesi değil, birkaç ay öncesinden biletinizi almanız gerekiyor. Tatil dönemlerinde sezonun açılmasını beklemeyin. Biletinizi ne kadar erken zamanda alırsanız ödemenizi de o kadar düşük fiyatlarla yapma şansınız olur.

Senior Olmayı Sağlayan Nedir? Senior Kime Denir?
İlginizi Çekebilir!

Senior Olmayı Sağlayan Nedir? Senior Kime Denir?

Kurumsal çalışma hayatında sıklıkla karşılaştığımız mertebeler var. Bunlar junior, mid ve de elbette senior. En basit haliyle alanında uzman ve tecrübeli kişilerin sınıfı olan senior aslında oldukça soyut bir kelime. O nedenle ge...

Hafta İçi Seyahat Edin!

İlk önerimiz elbette ne zaman seyahat edeceğiniz ile alakalıdır. Çünkü uçak bileti fiyatları haftanın hangi gününde ya da ay içerisinde hangi tarihte seyahat edeceğinize bağlı olarak değişebiliyor. Bu nedenle seyahat tarihinizi belirlemeden önce mutlaka fiyatlara göz atın. Bu arada resmî tatil zamanlarında bilet fiyatlarının bir miktar yükselebildiğini de unutmamalısınız. Bu nedenle olabildiğince tatil zamanlarında seyahat etmekten kaçının.

Uçuş Saatine Dikkat!

Bilet fiyatlarının sadece hafta içi ve hafta sonu uçuş seferlerine göre değiştiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Günün hangi saatinde seyahat edeceğiniz de fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerden biridir. Elbette gece saatlerinde düzenlenen uçuşlar için daha düşük fiyatlar geçerli oluyor. Eğer uçuş saatiniz konusunda esnek olursanız hem gidiş hem de dönüş için daha düşük bir bütçe ile uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Kampanyalardan Faydalanın!

Çok sayıda kişinin gözden kaçırdığı önemli hususlardan biri de havayolu firmaları tarafından düzenlenen kampanyalardır. Bu kampanyalar çoğu zaman uçak biletlerine uygulanan indirimleri de kapsıyor. Aynı zamanda havayolu firmalarının verdiği diğer hizmetler ile ilgili de olabiliyor. Dolayısıyla sıklıkla seyahat edenlerin asla kaçırmaması gereken fırsatları kapsadığını söyleyebiliriz. Kampanyalardan haberdar olmanız pek çok fırsattan faydalanmanız anlamına gelir.

Peki, bunun için ne yapmalısınız? Sizlere önerimiz havayolu firmalarının e-posta üyeliğini başlatmanız olacak. Özellikle Pegasus, uygun fiyatla uçak bileti satışı yapıyor olması kadar düzenlediği kampanyalarla da adından söz ettiriyor. Pegasus BolBol uygulaması ile puan biriktirebilir ve ödül bilet alma şansına sahip olabilirsiniz. BolBol, telefon numaranız ve e posta adresiniz ile kayıt yaptırabileceğiniz bir uçuş programıdır. Ayrıca her uçuşunuzdan ve iş birliklerinizden yüzlerce BolPuan kazanabilirsiniz. Ücretsiz olarak sadece birkaç dakika zaman ayırmanız Pegasus e-posta üyeliği başlatmanız için yeterli olur. Bu arada bilmeyenler için önemli bir tüyo daha aktaralım. Eğer Pegasus mobil uygulamasını telefonunuza indirirseniz kampanyalardan 1 gün önce haberdar oluyorsunuz. Bu durumda sınırlı sayıda uçak biletine uygulanan indirimler gibi önemli fırsatlardan faydalanma şansınız daha yüksek olur.

Uygun Fiyat Sunan Havayolu Firmasını Seçin!

Havayolu firmaları farklı fiyatlandırma politikaları izleyebilir ve bu da gayet normaldir. Sizin yapmanız gereken ise her zaman ve her uçuşunuzda düşük fiyat sunan havayolu firmasını seçmek olmalıdır. Bu firmanın hangisi olduğunu uzun uzun araştırmanıza hiç gerek yok. Elbette Pegasus her durumda uygun fiyat sunuyor ve bu yönüyle sıklıkla seyahat edenlerin kalbini fethediyor. Üstelik uygun fiyat politikası sadece Türkiye içi uçuşlarda geçerli olmuyor. Yurt dışına da minimum bilet fiyatı ayrıcalığı eşliğinde uçuş yapılabilir.

Eğer siz de Pegasus internet sitesi üzerinden bilet fiyatı araştırması yaparsanız en uygun rakamları bu sitede bulacağınızı fark edeceksiniz. Bir de erken dönemde biletinizi alabilir ve kampanyalardan da faydalanırsanız yüz güldüren bir bütçeyle bilet alma şansından da faydalanmış olursunuz. Zamanında havalanan ve zamanında varan Pegasus son derece konforlu bir seyahat süreci yaşamayı da sağlıyor.

Bununla birlikte çeşitli kolaylıklar tanıyor olması da önem taşıyor. Örneğin uçak biletinizi satın aldıktan sonra check in işleminizi de internetten online olarak yapabilirsiniz. Bu sayede uçuşunuzdan saatlerce önce havaalanına gitmenize gerek kalmaz ve zamanınız da size kalır. Bu ve benzeri kolaylıklar hakkında daha fazla bilgi almak için Pegasus internet sitesine uğrayın. Gideceğiniz bölgedeki yerleri de internetten araştırın. Online olarak Çanakkale nasıl bir yer gibi araştırmalar yapabilir ve daha iyi bir tatil planı hazırlayabilirsiniz.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 4 / 5 (1 değerlendirme)

1 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al