Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Bugün sabaha karşı saat 04.00 ile 04.30 arasında, GSM kullanıcılarının mobil hatlarına “MERSİN153” kullanıcı adıyla, terör örgütü propogandasının yapıldığı SMS’ler gönderildi. Kendilerini “AriHack Team Kurdish Hackers” olarak adlandıran terör yanlısı grup hakkında resmi soruşturma başlatıldı.

Bugün birçok GSM kullanıcısı mobil cihazlarını kontrol ettiklerinde tuhaf bir SMS ile karşılaştı. Gece 04.00 ile 04.30 arasında gönderilen ve PKK terör örgütü yandaşı internet korsanları tarafından gönderildiği düşünülen mesajda, örgüt yanlısı söylemler kullanılırken, Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’dan da övgüyle bahsedildi.

Sabah konuya ilişkin ilk açıklamayı getiren Mersin Büyük Şehir Belediyesi, "Sistemimiz üzerinden herhangi bir giriş tespit edilmemiştir. Siber güvenlik uzmanları ve emniyetimiz konuyla ilgili gerekli çalışmaları yürütmektedir,” açıklamasında bulundu.

Şüpheli SMS faaliyeti için yasal süreç başlatıldı ancak SMS’in kaynak noktası bu aşamada ciddi bir merak konusu. Zira, Mersin Belediyesi ile uzaktan yakından alakası olmayan binlerce vatandaşın bu SMS’i alması hayli ilginç olduğu gibi başka soru işaretlerini de yanında getiriyor. Mobil cihazlarımıza ulaşan SMS ise şöyle:

Her türlü teoriye açığız, sizce korsanlar bu SMS'leri göndermeyi nasıl başarmış olabilirler?

Etiketler:
12 Yorum
Komut avatar
Komut • 2 yıl önce
Aslında basit, Türkiye'de SMS alanında birkaç büyük şirket var. Bunlardan aracılar alıyor ve bunlarda alt bayilerine satıyor. Derken sms hizmeti sana gelene kadar zaten 3-4 aracıyı görmüş oluyor. İlla mersin hacklenmek zorunda değil. Aracılarda hacklenmiş olabilir.
Yada bir hacklenme değil tamamen paneli kullananların sorumsuzluğu da olabilir. Şöyle ki; sms aldıkları firma api hizmeti veriyordur mutlaka. Api bilgilerini almış sonrada excell ile telefon listelerine küçük bir makro yazarak ve apiye bağlanarak gönderim sağlamış olabilirler. Zaten data her tarafta satılıyor. Datayıda parasıyla almışlardır yada o sorumsuz vatandaş satmıştır. Sonuç bu şekilde gelişmiş olabilir.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Gayet mantıklı Eyüp abi, yorumun için çok teşekkürler smile
Komut avatar
Komut • 2 yıl önce
Rica ederim smile
Mrtcn avatar
Mrtcn • 2 yıl önce
SMS Gateway hizmetlerinin hepsinin dandik SOAP API hizmetlerinden olması, Kontrol yapılarının olmaması...
MertOkur avatar
MertOkur • 2 yıl önce
Arkadaşlar konuyu biraz araştırdım bu dallamalar Türk sitelerini hedef alıyor. Belli ki Mersin Belediyesi uzun zamandır bu dallamalarla uğraşıyor.

https://www.nuceciwan.tk/tr/2018/02/27/kurt-hackerler-efrin-icin-hackledi/

Ayrıca Google'a "AriHack Team Kurdish Hackers" şeklinde arattığınızda birçok arama sonucunda Türk sitelerinin hedef alındığını görebilirsiniz. Bunlara özgürlük falan yok alayına roket smile Eğlenmek istemişler Türkler karşılıksız bırakmaz bunuda buraya yazıyorum smile
cthax avatar
cthax • 2 yıl önce
banada geldi ben hiç bakmamıştım şimdi okuyunca tekrar gördüm
Eiffel avatar
Eiffel • 2 yıl önce
Ayyıldız Team, THT falan gelir şimdi ping atarak sorunu çözer laugh
darknov4 avatar
darknov4 • 2 yıl önce
ahahah klavye başında vatan kurtaranlar.
Arda avatar
Arda • 2 yıl önce
Birşeyler olabilir ABD’nin ilk para krizi sonlar bu
Ali Kaygın avatar
Ali Kaygın • 2 yıl önce
Being hiç Kali kullanmadın mı ya? SETte var bunlar
dincerdirlik avatar
dincerdirlik • 2 yıl önce
banada geldi korktum karakola gittim git kardeş evine yat uyu dediler, bende o zaman kayıt altına alın yarın bir şey olursa başım ağrımasın dedim sonra kayıt altına aldırdım herhangi bir sorun olursa o günkü memurun imzası var.

Ben böyle garanti altına aldım size de tavsiye ederim..
AppendiX avatar
AppendiX • 2 yıl önce
Allahın kekoları smile Bunlara AYYILDIZ & RedHack ya da Anonymous cevap verecektir. Beklesinler smile
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

adsterra
Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.