reklam
reklam

Trafiğinizi Kazanca Dökmenin Yeni Yolu: LosPollos

Sitelerinizin trafiğini yeterince iyi değerlendiremediğinizi mi düşünüyorsunuz? Sizin için yeni bir yolumuz olabilir. Tabii detaylıca incelemeden tavsiyede bulunmak olmaz.

Öncelikle LosPollos bir ‘affiliate’ platformu. Bu tip platformlar geçmişte çok yaygındı ancak influencer ve gerilla gibi pazarlama akımları popülerleştikçe adıyla daha az karşılaşır olduk. Bilmeyenler için ‘Affiliate Marketing’ yani satış ortaklığı pazarlaması ürün ve üyeliklerin içeriklerle pazarlanmasına dayanan bir sistem. İçerik üreticileri kendilerine özel üretilen ürün linkleriyle pazarlama yapar ve firmaların satışlarına ortak olurlar. Firmalar da doğal bir reklamcılık süreci yönetir.

Bu sistem özellikle de ülkemizde yıllarca büyük oranda gözardı edildi. Neden mi?

 • Doğru ürünleri bulmak çok zordu. Çünkü ürünlerin hem kaliteli olması, hem de üreticinin ya da platformun satış ortaklığına sıcak bakan bir strateji hedeflemesi gerekiyordu.
 • Sitelerimizin ürünlerle uyuşan kategorilerde içerik üretmesi gerekiyordu. Çünkü ancak bu sayede okuyucunun dikkatini çekecek içerikler derlenebilirdi.
 • Affiliate platformları oldukça kaliteden yoksundu. Küçük çaplı işler için uygunlardı bu da güven vermeyen UI ve UX yönlerine sahip siteleri karşımıza çıkarıyordu.
 • Türkiye’deyiz. Evet bu en önemli sorunsallardan birisiydi. Platformdaki fiziksel ürünlerin reklamını yapamıyorduk. Çünkü ürünlerin pazarı ülkemizle uyuşmuyordu. Dijital ürünler de Türkiye pazarını hedeflemiyorlarsa çoğu platformda ülkemizde pazarlaması yapılabilecek birkaç şey dışında herhangi bir ürün görmüyorduk.

Peki sistem böyleyken neden yeni bir affiliate marketing platformundan bahsediyoruz?

LosPollos Satış Ortaklığının Temel Sorunlarını Ortadan Kaldırıyor

Yukarıda aslında ülkemizde yeterince ilgi görmeyen bu pazarlama türünün, neden az sayıda site tarafından kullanıldığına parmak bastık. O nedenle bu yenilikçi platformun bu sorunları nasıl ortadan kaldırdığına da aynı sırayla göz atalım.

 • LosPollos'un içerisinde 100.000’den fazla ürün bulunuyor. Bu ürünlere özel çalışmalar yapma şansımızla birlikte kategorilere özel akıllı bağlantılar oluşturarak genel bir çalışma da yürütebiliyoruz. Bu genel çalışmalar kullanıcıya en uygun bağlantılara yönlendirilerek gelir sağlama ihtimalimizi de yükseltiyor. Daha da harika olan tarafı, cihaz türü de gözetiyor.
 • Ürün yelpazesinin genişliği, site kategorimize uygun ürünleri seçme zorluğunu ortadan kaldırması. Bir ekonomi siteniz mi var? Kripto reklamlarına sitenizde kolayca yer verebilirsiniz. Ulusal bir haber ve içerik siteniz mi var? Ana akım reklam bağlantılarından faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki görselde kategorilere göz atabilirsiniz.
 • Platform kullanıcıların gözünü yormayan, kullanımı çok kolay ve oldukça verimli bir arayüzle karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte 50.000’den fazla yayıncı da üye olmuş durumda ve her ay 2 milyarın üzerinde kullanıcıya platformdaki ürünleri öneriyolar. Ödemeleri haftalık olarak yapılıyor. Bu da güven faktörünü doğal olarak oluşturuyor.
 • Daha da önemlisi bu sorunları ortadan çok güzel bir biçimde kaldıran platformu ülkemizde de rahatlıkla kullanabiliyor olmamız. Hem ödeme yöntemlerinin pek çoğu ülkemizde de geçerli, hem de ürün yelpazesinin genişliği reklam yapabilme şansımızı garanti altına alıyor. Aşağıdaki görselde de ufak bir ülke / gelir analizi görmeniz mümkün.

Eğer trafiğinizi geleneksel reklam modelleri dışında da kazanca dökebiliyor musunuz görmek istiyorsanız, denemek için uygun yollardan birisi LosPollos gibi görünüyor. Geçer not aldıkları pek çok yön bulunuyor. Affiliate reklamlarının yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de 'kaymağının' yenilebildiği günler belki de yakındır? Tabii karar sizin.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 5 / 5 (2 değerlendirme)

2 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

Yorum yapmak için giriş yapın.

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al