Giriş Yap / Kayıt Ol

Tüm Dünyadaki Google Araması Trendlerini Takip Edebileceğiniz İnternet Sitesi

Tarih: 15 Eylül 2017   Kategori: İnternet   Yazar: Being  |  2921 kez okundu

Kurşun kadar hızı hareket eden ve hedefe ulaşmayan içerikler son zamanlarda pek satmıyor. Belki hazırladığınız içerik günün birinde trafik almayı başarıyor ve sizi mutlu ediyor olabilir ama ya kurşun hiç hedeflememiş olduğunuz tahtaya denk gelmezse? Bu oldukça olası değil mi? Bir kurşun sıktınız ancak kurşuna yön vermediniz. O halde kurşunun hedef tahtasını bulması ancak kazara olacaktır.

İçeriklerinizi bir kaza kurşununa dönüştürmek istemiyorsanız, elinize büyütecinizi kaptığınız gibi anahtar kelimeler ve trendlerin peşinden koşmaya başlamanız lazım. Bunun için birçok araç var ancak en kısa sürede hit alması ve trendi yaka paça yakalayacak içerikleri avlamak istiyorsanız Google Trends’i okumayı ve fırsatları yakalamayı öğrenmeniz lazım. Google Trend demişken, bu blog yazısına konu olan Google Trends Map da bize bu konuda yardımcı oluyor.

NeoMam Studios tarafından yapılandırılan Google Trend Haritası aracının işlevi oldukça basit. Sıradan Google Trends yerine bu harita size tüm ülkelerdeki arama trendlerini üç boyutlu bir dünya grafiği üzerinde gösteriyor. Grafik sayesinde tüm ülkelerin arama trendlerine hızlıca göz atmak daha kolay ve zahmetsiz hale geliyor.

Sağ tarafta yer alan menü yardımıyla da harita üzerinde bazı kişiselleştirmeler yaparak, ülkeleri daha belirgin hale getirmek gibi pratik avantajlardan faydalanabiliyorsunuz. Evrensel medyanın ülkemizdeki medya organlarından daha hızlı işlediğini düşünürsek Google Trends Map’ı mantıklı şekilde kullandığınızda kısa sürede trendi yakalayacak içerikler üretebilir ve anahtar kelimele fikirlerinin yağmasa da damlamasına yardımcı olabilirsiniz.

NeoMam Studios’un Global Trend Tracker, yani Küresel Trend Takibi aracı haber ve biyografi sitesi olanlar başta olmak üzere Google Trends’i içerik stratejisi olarak kullanmak isteyen tüm Webmaster’lara yardımcı olacaktır.

7 Yorum
ismail avatar
ismail • 6 ay önce
Peki bizde niye Slovenya yazıyor?
BKR avatar
BKR • 6 ay önce
Slovenya basketbol maçı vardı dün. En çok o aranmış.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 6 ay önce
BKR arkadaşa açıklaması için teşekkürler aynen öyle. Bugün de alttaki görselde gördüğünüz üzere ciddi bir kitle "Cuma mesajları 2017" anahtar kelimesini aramış.
kbeyoglu avatar
kbeyoglu • 6 ay önce
Aynı şekilde bugün ayın 15 i olduğundan maamurlar arama motoruna banka isimlerini yazmışlar smile
Being avatar
BeingEDİTÖR • 6 ay önce
Benim de dikkatimi çekti Vakıf, Halk, Ziraat yardırmış millet smile
alperenyld avatar
alperenyld • 6 ay önce
Allah'tan gizli sekmedekiler yazmıyor
Being avatar
BeingEDİTÖR • 6 ay önce
Gizli veya olmaması fark etmez eğer arama trendleri arasına girerse mutlaka bu haritaya da yansır.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2017
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.