Giriş Yap / Kayıt Ol

TurkNet Tüm Kullanıcıları için AKK’yi Kaldırdı!

Tarih: 20 Eylül 2017   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  2320 kez okundu

Marjinal eylemleri ve kampanyalarıyla tanıdığımız yerli operatör TurkNet bugün bir marjinal eylemine daha imza attı. Kısa süre önce yalnızca kendi altyapısında olan müşterileri için Adil Kullanım Kotası’nı kaldıran TurkNet, bugün gerçekleştirdikleri basın toplasında; yeni bir dönemi başlatarak altyapılarında olan ve olmayan tüm müşterileri için adil kullanım kotasının gün içinde kaldırılacağını açıkladı.

İnternette fırsat eşitliğine inandıkları ve bu eşitliği sağlamak için tüm çabayı sarfedeceklerini söyleyen TurkNet yetkilileri böylece Türkiye tarihinde AKK’yi tamamen kaldıran ilk operatör olma unvanına da erişmiş oldu. TurkNet’in kuşkusuz ki tek marjinal eylemi bu değildi. Daha önceki dönemde taahhütsüz interneti kullanıcılarla buluşturan TurkNet, ülkemizde ilk defa Yüksek AKK kampanyasını başlatan operatör olmasıyla da tanınıyor.

TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler ve Bireysel İş Birimi'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş’un katıldığı basın açıklaması toplantısında Cem Çelebiler;

"Önce taahhüdü kaldırarak kullanıcılara seçme ve memnun kalmadığında hizmetini değiştirme şansı sunmaya başladık. Şimdi de tüm Türkiye'deki müşterilerimizi ve TurkNet'e yeni gelecek herkesi AKN'siz internetle buluşturuyoruz. TurkNet'liler artık AKN hız sınırlamasına takılmayacak. İnternet kullanıcısı olarak bizler bir servis sağlayıcıdan ne istiyorsak müşterilerimize de onu sunuyoruz. Kendini müşterilerimizin yerine koyabilen, en yetkin, en yenilikçi insanlarla çalışarak yepyeni çözümler üretiyoruz, yaratıcı fikirlerle sektör ve teknolojinin sınırlarını genişletiyoruz. Biz internet çağının bireyleriyiz.” açıklamasında bulundu.

Henüz AKK kaldırma çalışmalarına devam eden TurkNet yetkililerin açıklamasına göre, bugün TurkNet kullanıcılarının AKK sınırıyla karşılaştığı son gün olacak. 24 saat içinde yapılacak güncellemelerle birlikte AKK hem sistemden hemde tüketicilerin kullanım panelinden kaldırılmış olacak. TurkNet’in internet sitesi de yeni dönemi vurgulayan ve AKK’nin kalktığına yönelik güncellemelerden nasibini almış durumda.

Evet, buralar baya karışır gibi duruyor. TurkNet’in Webmaster ve internet kullanıcılarının büyük hayali olan AKK’yi kaldırması hakkında ne düşünüyorsunuz?

29 Yorum
BigCoder avatar
BigCoder • 1 yıl önce
Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum deneyimlerim;

1- bağlatırken Türk Telekom'un rezil elemanlarından dolayı (bilerek yapıyorlar bence), sorunlar yaşıyorsunuz. bir kere bağlantı sağladıysanız benim gibi kavga dövüşle (Telekom elemanları bunlar tabi), sorunsuz şekilde kullanıyorsunuz.
2- vaat edilen 100mbps hız sizin binanızın alt yapısına bağlı olarak alabileceğiniz maks hız, bizim bina 50 destekliyor, 50mbps hızı kesinlikle görürsünüz.
3- paketleri birtane (başka yok) 100mbps'e kadar hız, akn yok, 1000dk her yöne konuşma, aylık sadece 60 tl.
4- müşteri hizmetlerine mesai saatleri içerisinde çok beklemeden bağlanabiliyorsunuz.
5- yurtiçindeki tüm veri merkezlerine doğrudan kendi fiber bağlantıları varmış

memnunmuyum : evet
mceber avatar
mceber • 1 yıl önce
Kim ne derse desin ömrüm boyunca asla türk nete geçmem zamanında pişmanlığı yaşadım ne derlerse desinler fayda etmez
onurcetin60 avatar
onurcetin60 • 1 yıl önce
Pişmanlığınız nedir hocam ? Türknete geçmeyi düşünüyordum ama kredi kartı ile
otomatik ödeme varmış sadece.
ontedi avatar
ontedi • 1 yıl önce
Bağlatırken biraz bekliyorsun fakat bağlattıktan sonra sıkıntısız kullanıyorsun.
mceber avatar
mceber • 1 yıl önce
beni zamanında mağdur ettiler fazlasıyla paramı aldılar şimdi niye geri gideyim
MesuT avatar
MesuT • 1 yıl önce
Kullanmadıgımız fakat ödemek zorunda bırakıldıgımız internet serivisi.
vfstech avatar
vfstech • 1 yıl önce
Ülkemi zengin tuttuğum için mutluyum. Altyapı yönetimi Turk Telekom'da olduğu için umutluyum(!).
melankolia avatar
melankolia • 1 yıl önce
Türk telekoma kaç yy sonra gelir bu uygulama.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Öyle veya böyle 2018 yılında hoplaya zıplaya gelecek.
MesuT avatar
MesuT • 1 yıl önce
TURKnet herşey iyi güzel ama ALLAH sizi internetinizde problem cıkartmasın , çıkarmatsın ki TURKNET'den vazgeçmek zorunda kalmayın
theharunuysal avatar
theharunuysal • 1 yıl önce
50 mbps internet aldıysam hız eğer 40 mbps den aşağı düşmezse güzel. AKN den önemlisi 50 mbps internet satıp 30 mbps internet kullandırmaması.
mustix avatar
mustix • 1 yıl önce
Satarken size söylüyorlar; 50mbps'e KADAR. Yani alacağınız en yüksek hız bu olacak ve günlük kullanımda hızınız dalgalanabilir diyorlar. 0 ile 50 arası herhangi bir hızı alabilirsiniz diyorlar. Tabi sürekli en yüksek hızda olmanız hatta uzun süre bu hız bandında kalmanız söz konusu bile olamaz. Amerikadaki arkadaşım 300mbps kullanıyor, şimdiye kadar aldığı en yüksek hız 190mbps civarındaymış.

Hayırlısı...
YORÇI avatar
YORÇI • 1 yıl önce
Sırf bu yüzden 12 sene sonra kablonet'e geçtim 24mbps paketinde 23.20mbps civarı hız alıyorum, "dünya varmış" diyorum, aynı parayı ödüyorum (50TL) 8mbps'e kadar hız vaat edip 3mbps veremeyen Türk telekom altyapısından kurtulduğum için mutluyum. Bir de Türksat modemleri kaliteli olsa tadından yenmeyecek smile
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Ben de Türknet kullanıyorum arkadaşlar indirme hızı olarak 47-48 Mbps alıyorum.
MesuT avatar
MesuT • 1 yıl önce
Hiz ve Performans ta sikinti yokda bir kere dustunmu bi tekmede onlar vuruyorlar.
bjlkl avatar
bjlkl • 1 yıl önce
190 zaten hayli hayli yeter smile biz daha 100'ü göremiyoruz. adamlar 190u görmüş. smile
MesuT avatar
MesuT • 11 ay önce
bazen 200ü geçıyor benım smile
PHPacemisi avatar
PHPacemisi • 11 ay önce
Turknet alırken mahallendeki, sokağındaki altyapının desteklediği maksimum hızı sana söylüyorlar. Benim sokağımdaki altyapı maksimum 4mbps smile Sokakta 3 tane ev var.
PHPacemisi avatar
PHPacemisi • 11 ay önce
Turknet alırken mahallendeki, sokağındaki altyapının desteklediği maksimum hızı sana söylüyorlar. Benim sokağımdaki altyapı maksimum 4mbps smile Sokakta 3 tane ev var.
bekirbulut avatar
bekirbulut • 1 yıl önce
Darısı D-Smart'a...
alperenyld avatar
alperenyld • 1 yıl önce
İyi iyi artık bol bol indirme yaparız smile
Korkmaz avatar
Korkmaz • 1 yıl önce
TuekNet'e 4 ay önce geçtim. İnanılmaz menunnum. Turktelekom ekipleri geldi. Alttan etiketleme yaptılar. 16 Mbps Sınırısz destekliyordu. Diğer opretörler de aldığım hızların aynısını alıyorum 6-7Mbps alıyorum. Ama evde sunucu var ve torrent açık. Aylık 500-600 gb indirme yapıyorum. Litmitsiz olması benim için yeterli.

memnunmuyum EVET
İslamAydın avatar
İslamAydın • 1 yıl önce
1 Yıl kullanıyorum çok çok memnunum bazı arkadaşlar memnun değiller ama bu onların bulundu bölgedeki alt yapıdan kaynaklanıyor. Bölgeniz iyise port sıkıntı falan çıkmazsa hemen bağlıyorlar zaten. Bu arada akk kalktı benim. Hız 75 mbps test yaptım zaman en düşük 70 72 arası görüyorum.
MuscleTower avatar
MuscleTower • 1 yıl önce
bende bakır altyapı olmadığından bağlanmıyor altyapısı bakır olanlar turknete geçmeli
Freelance avatar
Freelance • 1 yıl önce
Şuanda TT kullanmaktayım , lakin mbps de sıkıntı yaşıyorum , her zaman cihazlarım 54 MBPS gösterirken indirmeler 4-5 arası , bu sorun için 250 Tl lik Router aldım işlemcisi için , şuanda tam 54 mbps indirme alıyorum , şu modem işlemcisini değiştirseler Harika olacak

Türk Nete geçecek olan arkadaşlar var ise güzel nedenleri var ise bende geçebilirim
ozdenfurkan avatar
ozdenfurkan • 11 ay önce
Tam olarak aldığınız router nedir? Benim de yüksek işlem gücü ve güçlü bir wi-fi alanını destekleyen vdsl2 modem ihtiyacım var.
Freelance avatar
Freelance • 11 ay önce
Kardeşim Router almak için şakın türkiyeden alayım deme çünkü çok pahallı
Benim aldığım archer vr2600
Amazon gibi sitelerde araştır uygun fiyatlıları vardır .

Veya daha uygun fiyatlıntürkiyede xiaomi WiFi Router 3 var o da fena değil
ozdenfurkan avatar
ozdenfurkan • 11 ay önce
$30 üstü vergiye takılıyor bunu nasıl çözdünüz? Bir de o fiyatlarda bana linkini atabilir misiniz? Piyasada $300 civarlarında. Ve fiber uyumlu bile değilken.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 11 ay önce
Aranızdaki muhabbete girmek gibi oluyor ama, ben VDSL2 destekli olduğu için ASUS'un DSL-16 modelini aldım ve memnunum. Fiyatı da uygun bi araştırın isterseniz wink
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.