Giriş Yap / Kayıt Ol

Twitter Anı Paylaşma Özelliğini Aktif Hale Getirdi

Tarih: 29 Eylül 2016   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  12210 kez okundu

Twitter’ın anı özelliği son yıllar içerisinde platforma kazandırılan en önemli özelliklerden biriydi ancak test aşamasında anı özelliğinin geliştirilmesi nedeniyle bu özellik tüm hesaplar için sunulmamıştır. Twitter HQ ve bazı partner profiller için kullanımına izin verilen anı paylaşma özelliği bugün itibariyle Twitter üzerinde yer alan tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Twitter, bugün resmi hesabı üzerinden paylaşmış olduğu bir Tweet ile birlikte anı paylaşma özelliğinin nasıl kullanılacağını gösteren ufak bir video yayınladı;

Twitter’da anı özelliğini kullanmak için Twitter’a masaüstü sürümden giriş yapmanız ve kendi profil sayfanıza giriş yapmanız gerekiyor. Profil sayfanızda görünen sekmelerin arasına gelen yeni “Anlar” sekmesini görebilirsiniz. Anlar sekmesine giriş yaptıktan hemen sonra sağ kısımda yer alan “Yeni An Oluştur butonu yardımıyla ilk anınızı paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Twitter’ın anı paylaşma özelliği tıpkı Snapchat ve Instagram’ın hikaye özelliğine benzer şekilde işleyecek. Tek fark, bu bölüm sayesinde daha çok hatırlanmaya değer anlarınızı paylaşabilme şansına da sahip olacaksınız.

Bir trend olarak hikayeler özelliği tüm platformlar için tuttu gidiyor fakat sizce markaların hepsinin aynı özelliği kendine göre düzenleyip, sistemlerine dahil etmesi ne kadar doğru? 

2 Yorum
ntka avatar
ntka • 4 yıl önce
Gereksiz birşey hepsi kaldırıcak bir süre sonra işe yaramadığını anlayınca smile
Nur avatar
Nur • 2 yıl önce
Aktif olanları görme özelliği gelsin
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.