Giriş Yap / Kayıt Ol
igresellers

Web Sitenize Emoji Desteği Kazandırın; Emoji CSS

Tarih: 21 Aralık 2016   Kategori: Tasarım   Yazar: Being  |  5356 kez okundu

Emojiler dijital dünya iletişimini tümüyle kontrolü altına alan bambaşka bir kültür patlaması! Artık onları gündelik yaşantımızın birçok aşamasında masaüstü cihazlarımızdan, mobil cihazlarımıza ve mobil cihazlarımızdan, WordPress’e kadar her yerde kullanıyoruz. 

Eğer siz de emojilerin artık her web sitesinde mutlaka yer alması gerektiğini düşünenlerdenseniz, sizin için hazırlanmış oldukça etkili, açık kaynaklı ve ücretsiz bir Emoji CSS kütüphanesi var; Emoji CSS…

Emoji CSS, arka plana uyum sağlayan PNG formatında görsellerden meydana gelen ve retina ekranlara kadar tüm ekranlarda uyumlu olarak kullanabileceğiniz bir Emoji CSS kütüphanesi. Kütüphanenin içindeki tüm dosyalar GitHub projesinde barındırılıyor, bu da sizi ekstradan kaynak yükünden kurtarıyor. 

CSS olarak HTML sayfanıza emoji kütüphanesi tanımladıktan sonra <i class="em em-100”></i> gibi örnek kodlarla istediğiniz emojiyi kolayca ekrana yazdırabiliyorsunuz. Şuan kütüphanenin içerisinde 200’ün üzerinde emoji ikonu yer alıyor. Projenin açık kaynaklı olması hem sürekli güncelleneceği hem de geliştirileceği anlamına da geliyor.

Elbette bu tarz bir CSS kütüphanesi profesyonellerin pek işine yaramayacaktır yine de amatörler ve kendi basit temelli projelerini geliştirmek isteyen kullanıcıların Emoji CSS’den faydalanmak isteyeceği kesin.

Emoji CSS’e buradan erişebilirsiniz.

3 Yorum
EkipNetwork avatar
EkipNetwork • 3 yıl önce
Bence en iyi emojiler phpbb forumlarındaki emojiler, diğerleri hiç hoş değil :/
FurkanERGUN avatar
FurkanERGUN • 3 yıl önce
Allah'dan Github'a sunucular erişebiliyor. smile
haber58 avatar
haber58 • 3 yıl önce
Başarılar dilerim.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.