Giriş Yap / Kayıt Ol

Yahoo’nun Adı Altaba Olarak Değiştirilecek

Tarih: 10 Ocak 2017   Kategori: İnternet   Yazar: Being  |  1919 kez okundu

Yahoo hiç şüphesiz 2016 yılının en çok kriz gören internet şirketlerinden biri olmuştu. Görünen o ki, 2016’da krizlerden ve hack olaylarından başını bir türlü kurtaramayan Yahoo, yakın zamanda bambaşka bir şirket haline gelecek.

6 Ay kadar önce 4,8 milyar dolar kaşılığında şirketin %49.5’lik dilimi için Verizon’la masaya oturan Yahoo’nun geri kalan bölümü Altaba Inc. olarak yeniden şekillendirilecek. Yahoo’nun SEC’e verdiği bilgilere göre uzun yıllar adını duyduğumuz Yahoo’nun kadın CEO’su Marissa Mayer da Yahoo’nun yeniden yapılandırılmasıyla birlikte Yahoo şirketinden ayrılacak.

Üstelik Yahoo sahnesinden ayrılan sadece Mayer olmayacak, Yahoo’nun kurucu ortağı pozisyonunda yer alan David Filo ve diğer dört yönetim kurulu üyesi de Yahoo’nun yönetim kurulundan istifa edecek.

Yeniden yapılandırılacak bölüm olan Altaba’nın yeni yönetim kurulunduysa Tor Braham, Eric Brandt, Catherine Friedman, Thomas McInerney ve Jeffery Smith isimleri yer alacak. Henüz yeniden yapılandırılacak şirketin ne gibi faaliyetler yürüteceği konusuysa tümüyle muamma ancak yapılan kuvvetli tahminlere göre Altaba bir yatırım şirketi olacak.

Madalyonun diğer tarafı olan Yahoo’nun tüm operasyonel işleri Verizon’a entegre edilmiş olacak. Güvenlik skandallarıyla ardı ardına sene içerisinde patlak veren Yahoo’nun muhtemelen satış işleminde de 1 milyar dolarlık pazarlık indiriminin yapılabilmesi ihtimali söz konusu.

Etiketler:
6 Yorum
kbeyoglu avatar
kbeyoglu • 1 yıl önce
Dürüst çalışan şirketlerin sonu böyle oluyor maalesef. Google gibi adsense üçkağıdıyla yayıncının 3 kuruşuna göz diken paragözler de alıp yürüyor !
mbasayigit avatar
mbasayigit • 1 yıl önce
Baya eskilere kök uzanan bir şirkettin be Yahoo smile
ashg avatar
ashg • 1 yıl önce
Vay bee! Bir tarih gömüldü resmen. Logoyu gördüğümde çevirmeli bağlantı yapan modem sesi geliyor kulağıma sad face
Kumrat avatar
Kumrat • 1 yıl önce
Toprağı bol olsun smile
mceber avatar
mceber • 1 yıl önce
ALtabayı bizim türkler oynatarak baltayı'ya çevirirler smile
digiturkey avatar
digiturkey • 1 yıl önce
Zor işler yorulmuşlar belli Altaba olsun bide onu görelim
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.