Giriş Yap / Kayıt Ol

İnterneti yazılı ve video içerikler olmak üzere karpuz gibi ortadan ikiye ayıran YouTube’un yeni yıldızı Atlanamayan Reklamlar (non-skippable) olacak. Önümüzdeki günlerde tüm yayıncılar için kullanıma sunulacak özellik sayesinde artık yayıncılar video içeriklerine atlanamayan reklamlar yerleştirerek fazladan gelir elde edebilecek.

Atlanamayan reklamlar özelliği YouTube için tümüyle yeni bir reklam modeli değil. Bu tip reklamlar bir süredir sadece belli başlı YouTube yayıncıları tarafından kullanılabiliyordu. Yapılan güncellemeyle artık YouTube Partner Program’ı kullanıcısı olan bütün yayıncılar videolarında atlanamayan reklamları kullanma konusunda özgürlük kazanmış olacak.

YouTube’un yeni reklam modeline ilişkin ilk açıklamalar Creator Insider kanalı üzerinden paylaşıldı. Paylaşılan detaylara göre, atlanamayan reklamları kullanmak isteyen içerik üreticileri yerleşimlerini hali hazırda yayınlanmış içerikleri için yapabilecekleri gibi yeni yayınlayacakları içerikler için de yapabilecekler.

Atlanamayan reklamlarda yeni süre sınırı: 20 saniye

YouTube uzunca bir süre atlanamayan reklamların süre sınırını 30 saniye olarak kullanmıştı. Geçtiğimiz yıl yapılan bir başka güncellemeyle bu sınır 20 saniye düşürülmüştü. Herkese açık olarak sunulan atlanamayan reklamlarda da süre sınırının 20 saniye olarak kullanılması kararlaştırılmış. Böylece izleyiciler istediği içeriğe ulaşmak için dakikalar boyunca süren reklamları izlemek zorunda kalmayacaklar.

İçerik deneyimi kontrolü yayıncılarda olacak!

Atlanamayan reklam dengesini sağlamak, yayıncılar için adeta kıldan ince bir köprü olacak. Her videonun başına eklenen atlanamayan reklamların yayıncılara fazladan kazandıracağı kesin. Ancak bu durumun koyu bir rutin haline gelmesi, takipçilerin farklı kanallara yelken açmasına neden olabilir.

YouTube bunun için ufak bir analiz aracı sunacak. Bu analiz aracı sayesinde yayıncılar kullanıcı davranışlarını takip edebilecek ve atlanamayan reklamların kendilerine ne gibi geri dönüşler sunduğunu inceleyebilecek.

YouTube, yeni reklam özelliğini ise bir hafta içinde tüm yayıncıların kullanıma sunmuş olmayı planlıyor.

YouTube’un yeni reklam modeli yayıncılara fazladan gelir vaat ederken kullanıcılar için ekstra zaman kaybı anlamına geliyor. Atlanamayan reklamlar hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

12 Yorum
YunusEmre34 avatar
YunusEmre34 • 2 yıl önce
Reklamı atlayamazsak, Youtube`u atlarız smile
gunermstf avatar
gunermstf • 2 yıl önce
Sonra neden adblock kullanıyolar hede hödö diye konuşurlar.
portal avatar
portal • 2 yıl önce
YouTube'da en son 3 sene önce reklam görmüştüm sanırım smile
insanebrn avatar
insanebrn • 2 yıl önce
Adblock a dokunmayacaklarsa sorun yok smile
ReklamKap avatar
ReklamKap • 2 yıl önce
YouTube benim olsa aynı politikayı izlerdim. Sonuçta para kazanmak için kurulan bir site. Alternatifin yoksa atını koşturursun.
MertOkur avatar
MertOkur • 2 yıl önce
Arkadaş zaten videonun ortasında da reklam giriyor yetmiyormuş gibi atlanamayan reklam getiriyorlar. İyice televizyona benzediler.
TuralAbiyev avatar
TuralAbiyev • 2 yıl önce
Televizyon dan ne farkı kaldı?
adnan358 avatar
adnan358 • 2 yıl önce
Reklamda lazım bizlere lakin yayıncıların dikkatli seçmesi lazım yoksa komple adblock kullanmaya itebilir.
tamerh avatar
tamerh • 2 yıl önce
Otorite haline gelmeye başladıkça reklamı dayarlar. Tamam kimse vazgeçilmez değildir, Youtube da öyle ama video paylaşım denince akla gelen ikinci bir site söyleyin ki Youtube onu 10'a katlamammış olsun.
Niqo0 avatar
Niqo0 • 2 yıl önce
Youtube bitiyor anlamına geliyor.
grkm16 avatar
grkm16 • 2 yıl önce
yotub bizlen egleniyi
deepsize avatar
deepsize • 2 yıl önce
oh oh iyi olmuş bu zatne bir video hazırlıyorum 1 saatli ona da 40 tane reklam koyuyorum link tl de cabası bu da gelirse kazanç 5 e katlanır önemli olan abone değildir izlenmedir 100 000 olsam yeter bana oda doğrulama için
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

medyagalaxy
Son Yorumlar

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.