Giriş Yap / Kayıt Ol

YouTube Mesajlaşma Özelliğini Tüm Kullanıcılara Açtı

Tarih: 08 Ağustos 2017   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  1981 kez okundu

“Televizyonun müstakbel katili” YouTube, daha sosyal bir platform olma yolunda yeni ve kararlı bir adım attı. Neredeyse bir yıldır kapalı beta olarak test edilen YouTube kullanıcıları arasında mesajlaşma özelliği bugünden itibaren herkese açık olarak kullanılabilecek. Yapılan yeni güncellemeyle birlikte YouTube’un kendini tam bir “sosyal video ağı” olarak görmek istediği resmen tescillenmiş oldu.

YouTube, mobil kullanıcıların arasındaki etkileşimi arttırmak için binbir türlü takla atıyor. Son taklası ise uzun süredir üzerinde çalıştığı mesajlaşma özelliğini tüm kullanıcılara açmak oldu. Artık YouTube videolarının yorum köşesi haricinde kullanıcılar kendi aralarında mesajlaşarak da muhabbetin, paylaşımın dibine vurabilecek. 30 kişiye kadar grup konuşmalarını destekleyen mesajlaşma özelliği sayesinde adres defterinizdeki kişilerle videolar üzerinden geyik yapmak daha kolay olacak gibi görünüyor.

Getirilen yeni mesajlaşma özelliğiyle YouTube tıpkı Twitter’a benzer bir kabuğa sahip olacak. Herkesin gördüğü yorumların haricinde ayrıca DM yoluyla üyeler kendi aralarında aktif iletişim kurabilecek. YouTube, getirdikleri yeni özelliğin mobil platformdaki kullanıcıların YouTube’da geçirdikleri süreyi uzatacağına inanıyor. Ne kadar başarılı olacağınıysa zaman gösterecek.

Tabii muhabbetin bireysele taşınması doğal olarak YouTube yorumları etkileşimine yansıyacaktır. Bundan sonraki dönemde kullanıcıların bir kısmı özel mesajlarla geyik yapacağı için yorum etkileşiminde bir düşüşün yaşanacağını göz önünde bulundurabiliriz. 

YouTube 1 senedir bu özellik üzerinde sıkı sıkıya çalışıyordu. İlk yorumları sizden alalım, siz yeni mesajlaşma özelliğini nasıl buldunuz?

8 Yorum
DaftPunk avatar
DaftPunk • 10 ay önce
Yakında youtube'a hikaye modu gelirse şaşmam
cihan1 avatar
cihan1 • 10 ay önce
Youtube keşke önce reklam problemini giderse sad face
DaftPunk avatar
DaftPunk • 10 ay önce
Adamın verdiği hizmet 10 YILDIZLIK, Sunucularında pepabytlarca alan var sizin evinizin 10 20 katı adamın sunucularının yeri var . Adam parayı nerden kazanacak ? HEMDE KALİTEYİ BOZMADAN gayet akıllıca reklam seçimi var boğmadan ve alttan alttan biliç altına soka soka verdiriyor reklamı
cihan1 avatar
cihan1 • 10 ay önce
Hocam benim derdimi sadece youtube adsense kullanan anlar. Bundan 3 gün önceki youtube adsense istatistiklerimi söyleyeyim sana: Kanal o gün toplam 10 bin yeni izlenme sağlamış. Ama sadece 400 reklam gösterimi var ve kazanç 40 kuruş... Bu reklam problemleri başlamadan önce günde 10-15 TL kazandıran kanal şuan 40-50 kuruş kazandırıyorsa kimse bana Youtube'u savunamaz.
cihan1 avatar
cihan1 • 10 ay önce
Bu arada beni yanlış anlamışsın. Reklam problemi derken videolarda fazla reklam çıkmasından değil, REKLAM ÇIKMAMASINDAN bahsediyorum. Yaklaşık 4 aydır var olan bir problem.
ProThemes avatar
ProThemes • 10 ay önce
Hiç internette otel aradınız mı? Trivago sizi büyük bir yükten kurtararak..............
Dayo avatar
Dayo • 10 ay önce
sonunda yutup amca
Alper avatar
Alper • 10 ay önce
Birde hikaye modu gelse efsane olur smile
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.