wmaraci reklam

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 152.681 Okunma
smmexpress

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Son aklima takilan sey ise; yorum dayanismasi altinda 6 website sahibi birbirlerine her gun yorum yapiyor.Bu yorumlarin her gun olmasi yararli mi?yoksa zarar mi veriyoruz(her gunu haftada iki keze mi indirelim?)

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

Ustadım filmlerbizden.net te 10k lardan fecı hade 100e kadar. Dusus yasadım. Herhangı bır degısılık yapmadım. Ancak sunucuda 1 gunluk bır kesıntı olmustu ve gugılın hayvanat bahcesı guncellemesıde aynı zamana denk gelıyor. Hemen hemen. Sızce bu dususun nedenı bırden bıre ne olabılır. Ve yahut ne yapmalıyım.

Bu düşüşün sebebi neden?

Neden sorusunu yüz yıl önce sormayı bıraktı bilim adamları. Artık neden demiyoruz, “Nasıl?” diyoruz. Eğer nasıl sorusunun peşine düşersen, neden sorusundan daha büyük bir bilgi ve yeteneğe sahip olursun. Sitenin sahibi değilim, ilk günden bu yana yapılan çalışmaları bilmiyorum. Bu yüzden %100 kesin olmaz verdiğim yanıt. Bu bilgi ile beraber, büyük olasılıkla güncellemeye takılmışsın. Zira 1 günlük sunucu kesintisinin Google gözünde hiç ama hiçbir önemi yok. Şöyle örnek verirsem daha iyi kavrarsın, seosunu yapmışım, site 5 ay durmuş. Sonrasında domain düşmüş. Üstünden aylar geçmiş. Olmayan sitenin içeriği hala listelenmekte ve 1.-2.-3. gibi sıralarda kalmakta. Bu nasıl olabilir? Bunun cevabı “Nasıl?” sorusunda gizli. Yani buradan anlıyoruz, akıl yürütüyoruz ki, sunucudaki 1 günlük kesinti sitene zarar vermez. Bu bizim yaşadığımız tecrübe ile. Sonrasında Google ne demiş? Buna da bir bakarsak, google’da bu tür kesintilerin siteye zarar vermeyeceğini zaten teyit ediyor. O halde seçeneklerden sunucu kesintisini eliyoruz. Güncellemeye takılmıştır diyoruz, bunu biraz açalım. Bu sonuca nasıl vardık? İşin mantığını öğrenmenizi istediğim için bu denli uzun yazıyorum makale yazmaktan hoşlandığım için değil. Bu yüzden mantığı kavramaya odaklan.

Bir sitenin hitlerinin bir anda düşmesi sonucuna vardığımız %99 sebep hep aynıdır. Siteye seo çalışması yapmışlardır ve bu çalışma gerçekçi gelmemiştir. Sonrasında x bir algoritmaya takılır ve Google size referans olmaktan belli bir süreliğine vazgeçer. Siz Ali’ye önereceğin bir saatçi var mı dediniz, birini önerdi. Saati aldınız ama bozuk çıktı. Geri vermek istediniz ama almadı. Ali’ye, hay senin önereceğin yere dersiniz. Google bunu istemiyor. Dolayısı ile size referans olmaktan vazgeçiyor. Peki ne yapıla bilir. Aynı eski hale nasıl geline bilir? Bunun için hitleriniz düşmeden önceki süreçte “Tam olarak” hangi çalışmaları yaptığınızı yahut yaptırdığınızı bana iletmeniz gerek. Çünkü çözüm, sizin doğru sanarak yaptığınız bir çalışmadan kaynaklı.

Ek Olarak:

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Hocam kısa bir soru.İmzamdaki site için soruyorum.Footer'da kendi ismime link verdim ve etiketsiz.Birkaç yorum öncesinde no,do follow etiketsiz ve muse i anlattıniz.Hangi türde ve hangi kelimeyle ana sayfama link gondereyım?İnceleme yapmıstınız ancak tekrardan emin olmak istedim.Footer lınkı önemli diye :) Dedıklerınızı yapmaya başladım diyebilirim bir iki hafta sonra ikinci aşamaya bakarız inşallah :)
Mobıldeyım imzam gözükmüyor. Site adresi http://www.always-ahead.org

Ek Olarak: Ayrıca hocam facebook profilim 'herkese kapalı' sitem için sayfa açmam daha mantıklıdır mı yoksa bir sorun oluşturmaz mı? Her yazıyı profılımde paylasmayabılırım.

O cevabı tekrar oku ve kararı sen ver. Sadece bu bahse konu linki baz alarak benim tavsiyem muse etiketi olacak. Çünkü kelimen ismin. Facebook konusunda herkese kapalı konusundan önce, profil olmaz öncelikle. Sayfa olur. Profil ise, belli bir sayıya ulaşınca sayfaya çevir.

Ek Olarak:

YKaraaslan adlı üyeden alıntı

Merhabalar Hocam.

Ben kişisel bir blog oluşturdum.İmzamdada görüldüğü gibi yusufkaraaslan.com adında.Hocam benim web sitem çok yavaş gelişiyor.Ancak gözlemlerime göre eski web sitelerimin domaini açıldığı anda yapıldığı için daha hızlı gelişiyordu.Bu domaini aldıktan sonra açtım kapadım 2 ay sonra tekrar açtım.Ancak beklediğim performansı alamıyorum.Sizce bu Google'ın yeni sitelere verdiği avantajın gerçek olduğunumu gösteriyor bize.

Cevabı siz vermişsiniz zaten. Yeni açılan siteler avantajlıdır. Fakat bu avantaj ilk sırada olur anlamnında değil, index olarak ve orta düzey sıra olarak. Normal şartlarda bir web sitesi yayına erişime açıldığı an, Google bu web sitesini hazır olarak değerlendirir. Bizde genel bir hareket var. Domain alınır, hotsa yönlendirilir, Google a kaydedilir, wp kurulur. Sonra tema aranır, bulunur yüklenir, beğenilmez yada değişiklik yapılır, içerik işi en sona bırakılır(: Fakat burada kaybetmeye başlarsınız. Önce siteyi hazır hale getirmeden kesinlikli arama motoru kaydı yaptırmayın. Hazır iken yaptırın, 3-5 saat içinde zaten index alıyorsunuz. Siz sona bıraktığınız için yeni açılan sitelerde index gecikmesi yaşanıyor. Google siteye geliyor bakıyor bir şey yok, bir daha 15 gün sonra geliyor. Bu hazır olmadan yakalandığınız için. Yeni olduğunuz için değil. Dolayısı ile kapatıp açma bekleme istikrarsızlık yaratmış ve yaşadığınız durum doğal. Bu durumu atlatmak için her gün en az 1 içerik gireceksiniz ve bu yeni içerik muhakkak ana sayfada gösterilecek.

Ek Olarak:

heaton11 adlı üyeden alıntı

Hocam bizim tamda böyle 100% saf içerik olan bir sitemiz var.Kendi yazdığımız seri ve kısa öyküleri paylaşıyoruz 8-9 yazar arkadaş olarak.Site ismi hokkanindibi.com içeriğe bakabilirsiniz sizin asosyal olarak sınıflandırdığınız sitelere giriyor sanırım.Böyle bir site için google sıralamasında yükselme ihtimali nedir?Biz bu siteyi kendimizi gelecek yorumlarla daha hızlı bir şekilde geliştirmek amaçlı açtık.Bu sebepten dolayı bir süre kendimiz çalıp, kendimiz oynasakta en azından belirli bir ziyaretçi kitlemiz ve yorum sayımız olmalı ki site amacına ulaşsın.Sizce böyle bir sitenin yükselmesi için ne yapılmalı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yazıların tümü özgün ve dış link çıkışınız hiç yoksa asosyal sitesinizdir. Konuyla alakalı bazı örnekler vererek bu linkleri vermenizde fayda var. Fakat tasarımı yada temayı değiştirin. Bu temalar Türkiye’de tutmuyor. 3 kolon sistemine geçin.

Ek Olarak:

Son aklima takilan sey ise; yorum dayanismasi altinda 6 website sahibi birbirlerine her gun yorum yapiyor.Bu yorumlarin her gun olmasi yararli mi?yoksa zarar mi veriyoruz(her gunu haftada iki keze mi indirelim?)

Her gün aynı siteye link veriliyorsa yorumlarda zararlı. Sadece yorum ise dayanışma yararlı, ne kadar çok yorum o kadar performans

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Tesekkurler hocam verdiginiz degerli yanitlar icin, Allah razi olsun. Cok guzel bir konuyu aylarca devam ettiriyorsunuz, bir de kitabinizsa susleseniz tadindan yenmez :)

MustafaGuner MustafaGuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
faydalı bir başlık.Umarım amacından sapmaz.

wmaraci
wmaraci

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Bu düşüşün sebebi neden?

Neden sorusunu yüz yıl önce sormayı bıraktı bilim adamları. Artık neden demiyoruz, “Nasıl?” diyoruz. Eğer nasıl sorusunun peşine düşersen, neden sorusundan daha büyük bir bilgi ve yeteneğe sahip olursun. Sitenin sahibi değilim, ilk günden bu yana yapılan çalışmaları bilmiyorum. Bu yüzden %100 kesin olmaz verdiğim yanıt. Bu bilgi ile beraber, büyük olasılıkla güncellemeye takılmışsın. Zira 1 günlük sunucu kesintisinin Google gözünde hiç ama hiçbir önemi yok. Şöyle örnek verirsem daha iyi kavrarsın, seosunu yapmışım, site 5 ay durmuş. Sonrasında domain düşmüş. Üstünden aylar geçmiş. Olmayan sitenin içeriği hala listelenmekte ve 1.-2.-3. gibi sıralarda kalmakta. Bu nasıl olabilir? Bunun cevabı “Nasıl?” sorusunda gizli. Yani buradan anlıyoruz, akıl yürütüyoruz ki, sunucudaki 1 günlük kesinti sitene zarar vermez. Bu bizim yaşadığımız tecrübe ile. Sonrasında Google ne demiş? Buna da bir bakarsak, google’da bu tür kesintilerin siteye zarar vermeyeceğini zaten teyit ediyor. O halde seçeneklerden sunucu kesintisini eliyoruz. Güncellemeye takılmıştır diyoruz, bunu biraz açalım. Bu sonuca nasıl vardık? İşin mantığını öğrenmenizi istediğim için bu denli uzun yazıyorum makale yazmaktan hoşlandığım için değil. Bu yüzden mantığı kavramaya odaklan.

Bir sitenin hitlerinin bir anda düşmesi sonucuna vardığımız %99 sebep hep aynıdır. Siteye seo çalışması yapmışlardır ve bu çalışma gerçekçi gelmemiştir. Sonrasında x bir algoritmaya takılır ve Google size referans olmaktan belli bir süreliğine vazgeçer. Siz Ali’ye önereceğin bir saatçi var mı dediniz, birini önerdi. Saati aldınız ama bozuk çıktı. Geri vermek istediniz ama almadı. Ali’ye, hay senin önereceğin yere dersiniz. Google bunu istemiyor. Dolayısı ile size referans olmaktan vazgeçiyor. Peki ne yapıla bilir. Aynı eski hale nasıl geline bilir? Bunun için hitleriniz düşmeden önceki süreçte “Tam olarak” hangi çalışmaları yaptığınızı yahut yaptırdığınızı bana iletmeniz gerek. Çünkü çözüm, sizin doğru sanarak yaptığınız bir çalışmadan kaynaklı.

Üstadım bu siteye hiç bir çalışma yapmadım. Zaten tuhafıma giden o. Başka bir sitemde sözde seo yapıldığında yine feci bir düşüş yaşadığımdan seo ya pek yanaşmadım. Bu site ise kendiliğinden o hite çıktı kendiliğinden düştü. gugılın hayvanat bahçesi güncellemesinden olduğunu tahmin ediyordum bende ama anlam vevrememiştim. çünkü link vermedim. link almadım. hiç bir çalışma yapmadım. yapmamış olmamdanda kaynaklanabilir diye düşündüm ama o da bir yerde anlamsız geldi.

matrax matrax Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Satış danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
[QUOTE=AhmetYılmaz]Facebook karşılamasını kaldırın. Yasak. 3 günden fazla tutamazsınız kalite standartları gereği. Sağ sol reklamları kaldırın. Logo yanı reklamı kaldırın. İçeriklerdeki çift reklamları kaldırın. Yorumüstü reklamı kaldırın. Önce kalite standartlarına uyun site normale dönsün. Fakat asıl önemli faktörün yaptığınız çalışmalar olması muhtemel. Seo adına sitenize hit düşmeden hemen önceki süreçte yaptığınız çalışmaları bana iletir misiniz[/QUOTE]

tüm herşeyi kaldırdım şuanda hitler dibe vurmus 300 400 e düşmüş mesajınızı daha yeni görüyorum bakmamıştım seo adına hiçbirşey yapmadım normal içerik girmeye devam ediyorum ama hit düşüşte sürekli

artikburada.com

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Tesekkurler hocam verdiginiz degerli yanitlar icin, Allah razi olsun. Cok guzel bir konuyu aylarca devam ettiriyorsunuz, bir de kitabinizsa susleseniz tadindan yenmez :)

Umarım sıkılmadan okursun(:

Ek Olarak:

MustafaGuner adlı üyeden alıntı

faydalı bir başlık.Umarım amacından sapmaz.

Umarım

Ek Olarak:

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

Üstadım bu siteye hiç bir çalışma yapmadım. Zaten tuhafıma giden o. Başka bir sitemde sözde seo yapıldığında yine feci bir düşüş yaşadığımdan seo ya pek yanaşmadım. Bu site ise kendiliğinden o hite çıktı kendiliğinden düştü. gugılın hayvanat bahçesi güncellemesinden olduğunu tahmin ediyordum bende ama anlam vevrememiştim. çünkü link vermedim. link almadım. hiç bir çalışma yapmadım. yapmamış olmamdanda kaynaklanabilir diye düşündüm ama o da bir yerde anlamsız geldi.

Literatürde böyle bir durum yok. Seo çalışması yapmadınız, kendiliğinden hit gelmeye başladı tamam, ama yine kendiliğinden düştü ve bu düşüş 220 den 150 ye değil, 10 binden 100 e düştü diyorsunuz. Dünyada imkansız diye bir şey yok, fakat benim tecrübe ve bilgim böyle bir durumun olması imkansız diyor. Böyle bir durum olmaz. Site sahibi sizsiniz ve oldu diyorsunuz, o halde eksik bilgi var demektir. Size bazı sorular soracağım, bunları yanıtlarsanız hatayı çözeriz. Sıfır çalışma ile gelen 10 k ziyaretçi bir anda durduk yere 100 e düşmez. Bu yüzden hatanın hala seo çalışmanız olduğunu düşünüyorum. Yanıtlarsanız daha sağlam sonuca ulaşacağız.

1 – backlinklerinizi hit düştükten sonra toparlayabilmek için mi aldınız, yoksa bu listelenen backlinkleriniz 10 k zamanında da var mıydı?

2 – Bu 10 k zamanında, gelen hitleri kullanmak için herhangi bir siteye iframe yolu ile hit gönderdiniz mi?

3 – Footer alanından başka sitelere link sattınız mı? Sattı iseniz bu siteler hep değişti mi?

4 – herhangi bir dönemde site zararlı yazılım uyarısı aldı mı?

5 – filmleri ortak sunucudan çekiyorsanız bu yollarda kesilme yaşandı mı?

6 – 10 k iken olan site şu anda bizim gördüğümüz site mi yoksa düşüşten sonra sitede değişiklik yaptınız mı? (Tema, etiketler vs)

Ek Olarak:

matrax adlı üyeden alıntı

tüm herşeyi kaldırdım şuanda hitler dibe vurmus 300 400 e düşmüş mesajınızı daha yeni görüyorum bakmamıştım seo adına hiçbirşey yapmadım normal içerik girmeye devam ediyorum ama hit düşüşte sürekli

artikburada.com

İçerik girmeye devam edeceksiniz ve bir film için 3 etiket sınırını kullanacaksınız şu an.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Bu etiket kullanımları yüzünden benimde bir sitem fena etkilenmiş.

Örnek etiket kullanımı şu şekilde;

xxxxx kimdir
xxxxx nedir
xxxxx nerede
xxxxx nasıldır
xxxxx nasıl yapılır vs..

bu tip etiketler yüzünden 3k site 100 tekile düştü. Eskiden hiç bir sorun yaratmıyordu ama son 1 aydır özellikle spam görmeye başladı sanırım bu tip etkiletleri..

Birçok sitede bu sorun var sanırım gördüğüm kadarıyla sadece haber siteleri ve bazı çok geniş içerikli siteler bu tip etiketlerden zarar görmüyor heralde...

Bu aksam site blogger tabanlı olduğu için etiket silmek yerine özel robot.txt'yi devre dışı bırakıp tüm etiketleri engelledim sitedeki bakalım ne etki olacak. sandbox'tan önce genelde böyle aşırı düşüş oluyor çünkü sitelerde

Bu konuda sizinde görüşünüzü almak isterim...

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Zen adlı üyeden alıntı

Bu etiket kullanımları yüzünden benimde bir sitem fena etkilenmiş.

Örnek etiket kullanımı şu şekilde;

xxxxx kimdir
xxxxx nedir
xxxxx nerede
xxxxx nasıldır
xxxxx nasıl yapılır vs..

bu tip etiketler yüzünden 3k site 100 tekile düştü. Eskiden hiç bir sorun yaratmıyordu ama son 1 aydır özellikle spam görmeye başladı sanırım bu tip etkiletleri..

Birçok sitede bu sorun var sanırım gördüğüm kadarıyla sadece haber siteleri ve bazı çok geniş içerikli siteler bu tip etiketlerden zarar görmüyor heralde...

Bu aksam site blogger tabanlı olduğu için etiket silmek yerine özel robot.txt'yi devre dışı bırakıp tüm etiketleri engelledim sitedeki bakalım ne etki olacak. sandbox'tan önce genelde böyle aşırı düşüş oluyor çünkü sitelerde

Bu konuda sizinde görüşünüzü almak isterim...

Hep uzun oluyor cevaplar ve odaklanmanız düşebiliyor okurken, ama kalıp bir cevabı yok bu yüzden her seçeneği bilmeniz gerekiyor ki asıl kararı siz verin neyi ne şekilde kullanmanız gerektiğine. Ben size doğru derim, bunu okuyan diğer kişi kendi sitesinde kullanmaya kalkar iş karışır o noktada.

Şimdi gelelim soruya. Öncelikle en baştan başlamamız lazım. Yani “Etiket nedir?”

Etiket = Girilen içeriğin, arama motoruna x kelimelerle alakalı olduğunu iletmek
DEĞİLDİR..

Bu bilgi ile yola çıkıldığında hatalar zincirleme oluyor.

Etiket = Girilen içerikte, içeriğin ana rollerini oluşturan kelimelerin ziyaretçi için kısayol tuşudur.

“Tarkan konser verdi” başlığına ait içerikte, ziyaretçinin Tarkan hakkındaki diğer haberleri görmek istediği an Tarkan etiketine basması yeterli olur ve tıkladığı sayfada sadece ilgilendiği kişinin yada konunun içerikleri listelenir. Seyyar kategori diyebiliriz etiket için. Bu son kullanıcı kolaylığıdır ve Google bunu ister.

Etiket budur, bu amaçla kullanılır.

Haber sitelerini neden etkilemiyor etiketlerin yoğun olması. Burada konu şudur. Haber siteleri çok yoğun içerik girer ve girilen içeriklerin ve etiketlerin güncel tutulması söz konusudur. Tarkan etiketinde, o haber sitesi tarkanın her haberini yayınladığı için etiket sayfası devamlı güncel kalır ve içerik bakımından güçlü olur. Bu etiketleri güncel tutabilme yeteneği sektör icabı ile haber sitelerine daha yatkındır. Evet haber siteleri etkilenmez, ama neden etkilenmez konusunun açıklaması kısaca bu şekildedir.

Gelelim size, etiket girdiniz, x nedir, şimdi bu x nedir etiketi bir sayfa değil seyyar kategori açtı. Fakat bu kategori 1 içerikle açıldı. Sonrasında o şekilde kaldı ve arşiv statüsüne girdi. Siz çok yoğun ve güncel tutulmayan etiket sayfası açtığınızda, spam yapıyor şüphesi oluşturursunuz. Çünkü etiketin amacı neydi? O kelimeye ait diğer içeriklerin tekelde toplanması. Ama sizin o kelimeye ait başka bir içeriğiniz yok etiket kategorisinde. Siz bunu devamlı yaparsanız, çok yoğun ve içi boş kategorilere sahip olursunuz ve spam olarak algılanır, ki zaten spamdır. Madem başka içeriğin yok neden etiket sayfası oluşturuyorsun? Bunu neden devamlı yapıyorsun? Vs vs

Sizde spam sayılmasının sebebide bu şekilde.

Gelelim, o halde etiket kolaylık için yapılıyor ise, başka içeriklere sahip olmamız gerekiyor ise, ve başka içeriğimiz yok ise neden bize etiket girmeyin demek yerine 3 etiketten fazla girmeyin ve konuyu açıklayan aranma potansiyeli olan etiketler girin diyorsunuz?

Bir olayın spam sayılması için, çok sık ve aşırı tekrar etmesi gerekli. Biz spama girmemek için 3 sayısını aşmıyoruz öncelikle. Sebep bu 3 sayısındaki. Peki hala ikinci bir içeriğe sahip değiliz o etiket kelimesinde, bu ne olacak? Öncelikle spamdan kaçtık. Sonrasında aranma potansiyeline sahip etiket girdik. Örneğin etiketimiz, Tarkan, değil, tarkanın konseri ne zaman. Bu boşluğu yarara çevirmek için önce spamdan kaçtık, sonra, o etiket sayfasından, asıl içeriğimize o anahtar kelimede backlink vermiş olduk, ve durumu zarardan yarara dönüştürdük.

O halde, etiketleri güncel tutamıyor isek 3 ten fazla girmiyoruz ve aranma potansiyeline sahip etiket açıyoruz. Gözüm olimpiyat kararında bu arada(: açıklayıcı olmadı ise tekrar sorabilirsin o kısımları
Zen

kişi bu mesajı beğendi.

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

1 – backlinklerinizi hit düştükten sonra toparlayabilmek için mi aldınız, yoksa bu listelenen backlinkleriniz 10 k zamanında da var mıydı?

2 – Bu 10 k zamanında, gelen hitleri kullanmak için herhangi bir siteye iframe yolu ile hit gönderdiniz mi?

3 – Footer alanından başka sitelere link sattınız mı? Sattı iseniz bu siteler hep değişti mi?

4 – herhangi bir dönemde site zararlı yazılım uyarısı aldı mı?

5 – filmleri ortak sunucudan çekiyorsanız bu yollarda kesilme yaşandı mı?

6 – 10 k iken olan site şu anda bizim gördüğümüz site mi yoksa düşüşten sonra sitede değişiklik yaptınız mı? (Tema, etiketler vs)

Öncelikle teşekkür ederim. bende madde madde cevaplayayım.
1 - Evet hepsi aynı şekildeydi. Düşüşten sonra ise linklerin bir kısmını kaldırdım. (dibe vuruştan uzun bir müddet sonra)
2- Hayır hiç bir hiç gönderip almadım.
3- Hayır satmadım. Para amaçlı yapmıyorum çünkü.
4- Hayır almadı.
5- Hayır yaşanmadı.
6- Tema hemen hemen aynı. Yine düşüşten uzun süre sonra değiştirdim.
yükselen ve düşen tema ;
http://web.archive.org/web/*/http://filmlerbizden.net
daha sonradan değiştirdiğim tema;
http://web.archive.org/web/20130805195247/http://filmlerbizden.net/

Buda ziyaretçi raporu;

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al