wmaraci reklam

türk arama motoru geliyoo nasıl bir algoritma bu?

112 Mesajlar 13.171 Okunma
smmexpress

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Hala boş boş konuşuyosun hayal dünyanda birşeyler üretip üretip yazıyorsun ailem olmadığını nereden biliyorsun ? Sırf boş konuştuğun belli olsun diye çocuğumla aile fotoğrafı mı çekip koyayım buraya ? Bu forumda ne zamandır üye olduğumu ne zamandır yazdığımı profile baksan görürsün 2012 yılından beri forumdayım . Ne reklamlık bi iş yapıyorum ne buna ihtiyacım var . İnsanların manevi değerlerini kullanarak iş yapmaya çalışıyorsun , yalan söylüyorsun bende karşı çıkıyorum

Benim yalan söylediğimi iddia ediyorsun öyle mi hadi sıkıyorsa yarın haber kanalına çıkalım seninle eğer yalan söylemiyorsam, eğer söylediklerimde en ufak bir tutarsızlık yalan yok ise sen ben dünyanın en karaktersiz, en aşağılık, en düzenbaz, en ahlaksız insanıyım diye o kanalda konuşucak mısın? var mısın ? Yalan konuşan sensin, bilmeden yorum yapan sensin, boş konuşanda sensin. Bana klavye erkekliği yapmıycaksın eğer cesaretin varsa çıkıcaksın karşıma konuşucaksın benimle bende sana herşeyi belge belge herşeyi yazı yazı önüne dökücem. Senin bahsettiğin script'i oluşturan kişiye sor ben her gün ilya ile telefondayım sor bakalım http://fr.slideshare.net/BuraySavasANIL/basic-ystemdesign bunu o mu yapmış? Adamsan sorarsın sorduktan sonrada gelir burda yazarsın. İlya kendi çalışmasında değişiklikler yaparak çalışma ortaya koyan değerli bir arkadaşım ama ana arama motorunun yazarı değil. Dha fazla küçülme dedikçe daha da küçülüyorsun bakalım ne kadar küçülebiliyorsun görelim.

Ek Olarak:

Tam 8 sayfa yazıldı burada neden şu ana kadar bekledin de çıkıp bu bir arama motoru değildir demedin ? Bak ben emin olana kadar scriptini izinleri lisansları sorgulayarak emin olana kadar birşey yazmadım . Bu sürede neden çıkıp bu bir arama motoru değildir bu türk mühendislerin eseri değil hazır scritp moedifikasyonudur demedin ? Biri çıkıp bunların gerçeklerini söylemese çıkıp söylemeyecektin bile .

Burdan tam 20 kişi tam yirmi kişi özgür, ahmet, metin ve daha birçok arkadaşımız abi senin hakkında ileri geri yazılar yazıyor dediler. Dedim ki bırakın yazsınlar, ben ilgilenmiyorum daha önemli işlerim var, sonra baktım almış başını gidiyor. Ya arkadaş ne kadar derli varmışda ne kadar beni sevmeyen varmışta haberim yokmuş dedim. İlya'nın adını görene kadar sustum ama zaten benim daha önce açıkladığım şeyleri burda tekrar konuşur olmuş millet. Arkadaş ben bin defa mı tekrar edicem bu forumda 2012 den beri bulunuyorsun onca yazı yazdım hiç mi okumaz insan en az 300 makale var onların çoğunda açıklamalar var. Birini bile mi okumadın ki burda araştırdım buldum sonra yazıyorum diyorsun. Yazdım hazır scripti değiştirerek yaptık dedim bin defa söyledim bunu sakladığım bir şey değildiki bu.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Benim yalan söylediğimi iddia ediyorsun öyle mi hadi sıkıyorsa yarın haber kanalına çıkalım seninle eğer yalan söylemiyorsam, eğer söylediklerimde en ufak bir tutarsızlık yalan yok ise sen ben dünyanın en karaktersiz, en aşağılık, en düzenbaz, en ahlaksız insanıyım diye o kanalda konuşucak mısın? var mısın ? Yalan konuşan sensin, bilmeden yorum yapan sensin, boş konuşanda sensin. Bana klavye erkekliği yapmıycaksın eğer cesaretin varsa çıkıcaksın karşıma konuşucaksın benimle bende sana herşeyi belge belge herşeyi yazı yazı önüne dökücem. Senin bahsettiğin script'i oluşturan kişiye sor ben her gün ilya ile telefondayım sor bakalım http://fr.slideshare.net/BuraySavasANIL/basic-ystemdesign bunu o mu yapmış? Adamsan sorarsın sorduktan sonrada gelir burda yazarsın. İlya kendi çalışmasında değişiklikler yaparak çalışma ortaya koyan değerli bir arkadaşım ama ana arama motorunun yazarı değil. Dha fazla küçülme dedikçe daha da küçülüyorsun bakalım ne kadar küçülebiliyorsun görelim.

İyi tamam haber kanalını ayarla madem çıkalım diyorsun çıkalım. Bütün bu güne kadar ne olarak tanıttı isen dökümleri belli elde olan şu anki sistem de belli . Hem İlya gibi Türk mühendislerin eserini de herkes görmüş olur ...

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

İyi tamam haber kanalını ayarla madem çıkalım diyorsun çıkalım. Bütün bu güne kadar ne olarak tanıttı isen dökümleri belli elde olan şu anki sistem de belli . Hem İlya gibi Türk mühendislerin eserini de herkes görmüş olur ...

Tamam adını soyadını telefonunu ve adresini ver burdan benim verdiğim gibi açık şekilde yaz hemen lütfen. Bekliyorum.
Sana burda mcr4pisback arkadaşımız anlatmaya çalıştı dedi ki bu gerçek script değil gerçek algoritma yakında Browser ile çıkacak ve yayınlandığında hepimiz görcez gerçek çalışmayı browser kolay iş değil dediler, arama motoru kolay iş değil dediler kimse onları dinlemedi kale almadı yazaya devam etti, sanki altın bulmuş gibi herkez bir yerden haber bulup yapıştırmış bunun adı AHLAKSIZLIK başka bir açıklaması yok. Benimle karşılaşacak olan kişinin cesareti var ise şimdi arıycam televizyon kanalını ve diycem ki bu şekilde bir yayın yapılıcak halkı bilgilendirmek için konşucaz ve insanların kafasındaki soru işaretlerini gidericez. Benim karşımda olucak bende herşeye tek tek cevap vericem eğer en ufak bir tutarsızlık görürseniz o zaman konuşursunuz. Ama bilip bilmeden yorum yapmazsınız. hanginiz beni tanıyorsunuz da benim hakkımda yorum yapıyorsunuz? Yaptığım işi nelerlle ilgili çalışmalar yürüttüğümü hanginiz biliyorsunuz? Hiç biriniz kulaktan dolma bilgilerle ancak bu kadarnı yapabilirsiniz. Daha ilerisi zaten yok.

mcr4pisback mcr4pisback Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo&Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 23 / 61
  • Ticaret 7, (%100)
Senin anlattığın karşındakinin anladığı kadardır...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Tamam adını soyadını telefonunu ve adresini ver burdan benim verdiğim gibi açık şekilde yaz hemen lütfen. Bekliyorum.
Sana burda mcr4pisback arkadaşımız anlatmaya çalıştı dedi ki bu gerçek script değil gerçek algoritma yakında Browser ile çıkacak ve yayınlandığında hepimiz görcez gerçek çalışmayı browser kolay iş değil dediler, arama motoru kolay iş değil dediler kimse onları dinlemedi kale almadı yazaya devam etti, sanki altın bulmuş gibi herkez bir yerden haber bulup yapıştırmış bunun adı AHLAKSIZLIK başka bir açıklaması yok. Benimle karşılaşacak olan kişinin cesareti var ise şimdi arıycam televizyon kanalını ve diycem ki bu şekilde bir yayın yapılıcak halkı bilgilendirmek için konşucaz ve insanların kafasındaki soru işaretlerini gidericez. Benim karşımda olucak bende herşeye tek tek cevap vericem eğer en ufak bir tutarsızlık görürseniz o zaman konuşursunuz. Ama bilip bilmeden yorum yapmazsınız. hanginiz beni tanıyorsunuz da benim hakkımda yorum yapıyorsunuz? Yaptığım işi nelerlle ilgili çalışmalar yürüttüğümü hanginiz biliyorsunuz? Hiç biriniz kulaktan dolma bilgilerle ancak bu kadarnı yapabilirsiniz. Daha ilerisi zaten yok.

Tamam işte ayarla madem haber kanalı ayarlayacaksın kanalı programı buradan bildir kanaldan teyit alalım sende iddaalara cevap ver hem başka arama motoru projem falan olmadığını net olarak anlarsın. Düşmanın falan tanıdık biri olmadığımı da anlarsın.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Tamam işte ayarla madem haber kanalı ayarlayacaksın kanalı programı buradan bildir kanaldan teyit alalım sende iddaalara cevap ver hem başka arama motoru projem falan olmadığını net olarak anlarsın. Düşmanın falan tanıdık biri olmadığımı da anlarsın.

Lütfen rica ediyorum aık adresini telefonunu adını soyadını yazar mısın başka bir şey yazma lütfen sadece söylediklerimi yaz. Belki yazı geride kalmıştır okuyamamışsındır diye tekrar yazıyorum

Tel: +33 699 76 36 17
Adress: 22 Rue De Thann 68100 Mulhouse Alsace France
Buray Savaş ANIL Mulhoue'a geldiğinde kime sorsan gösterir inan bana gösterir şaka değil. Sende bu şekilde yazar mısın lütfen.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Lütfen rica ediyorum aık adresini telefonunu adını soyadını yazar mısın başka bir şey yazma lütfen sadece söylediklerimi yaz. Belki yazı geride kalmıştır okuyamamışsındır diye tekrar yazıyorum

Tel: +33 699 76 36 17
Adress: 22 Rue De Thann 68100 Mulhouse Alsace France
Buray Savaş ANIL Mulhoue'a geldiğinde kime sorsan gösterir inan bana gösterir şaka değil. Sende bu şekilde yazar mısın lütfen.

Yaptığım iş gereği ben bu bilgileri maalesef ki paylaşamam. Yanlış bilgi ve açık hat yada voip falan paylaşıp yalan da söylemem.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Yaptığım iş gereği ben bu bilgileri maalesef ki paylaşamam. Yanlış bilgi ve açık hat yada voip falan paylaşıp yalan da söylemem.

Herkes gereken cevabı almıştır teşekkür ediyorum. Yaptığın iş ne olursa olsun burda kimliğini telefonunu ve açık adresini açıklayamayacak kadar önemli olamaz. Benim yaptığım iş Türkiye'ye arama motoru yapmak bunun yanı sıra Fransa'da icra ettiğim görev ki bu seni bi hayli aşar çok ciddi bir konum. Ben ki bu kadar açık olabiliyorum da sen neden olamıyorsun? Lütfen bana bilgilerini yazar mısın eğer iddalarında hala aynı şeyleri savunuyorsan lütfen yaz ve karşı karşıya gelelim. Lütfen diyorum. Çok rica ediyorum benim verdiğim şekilde bilgilerini veriri misin.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Herkes gereken cevabı almıştır teşekkür ediyorum. Yaptığın iş ne olursa olsun burda kimliğini telefonunu ve açık adresini açıklayamayacak kadar önemli olamaz. Benim yaptığım iş Türkiye'ye arama motoru yapmak bunun yanı sıra Fransa'da icra ettiğim görev ki bu seni bi hayli aşar çok ciddi bir konum. Ben ki bu kadar açık olabiliyorum da sen neden olamıyorsun? Lütfen bana bilgilerini yazar mısın eğer iddalarında hala aynı şeyleri savunuyorsan lütfen yaz ve karşı karşıya gelelim. Lütfen diyorum. Çok rica ediyorum benim verdiğim şekilde bilgilerini veriri misin.

Savunduğum şeyleri zaten kendin doğruladın konunun başından beri söylediklerimin aksine birşey söylemedin ki . Bunun bir arama motoru olmadığını söyledin geçmişte yaşananların kötü olduğunu söyledin ilyanın çalışmalarını kullandığını görüştüğünü üstünde çalıştığını söyledin .Ben de konu boyunca Türkler yapıyor diye böyle yapıyorsunuz önünü kesemezsiniz diyen arkadaşlara Türklere ait bir yapı olmadığını boş yere savunduklarını söyledim sen de doğruladın.

Beni utandıracak en güzel cevabı da kendine ait browser ve gerçek algoritma ile arama motoru olarak piyasaya çıktığında verirsin ancak. O zaman herkes görür kaç türk mühendis ne şekilde çalışmışlar ne çıkarmışlar . Benim gibiler de neyi karalamışlar kötülemişler .

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Savunduğum şeyleri zaten kendin doğruladın konunun başından beri söylediklerimin aksine birşey söylemedin ki . Bunun bir arama motoru olmadığını söyledin geçmişte yaşananların kötü olduğunu söyledin ilyanın çalışmalarını kullandığını görüştüğünü üstünde çalıştığını söyledin .Ben de konu boyunca Türkler yapıyor diye böyle yapıyorsunuz önünü kesemezsiniz diyen arkadaşlara Türklere ait bir yapı olmadığını boş yere savunduklarını söyledim sen de doğruladın.
Beni utandıracak en güzel cevabı da kendine ait browser ve gerçek algoritma ile arama motoru olarak piyasaya çıktığında verirsin ancak. O zaman herkes görür kaç türk mühendis ne şekilde çalışmışlar ne çıkarmışlar . Benim gibiler de neyi karalamışlar kötülemişler .

Ben bunları zaten açıklamıştım, bunlar yeni şeyler değildi ki; bunları çok uzun zaman önce forumda bir çok arkadaşımızla konuştu ki sen dedin 2012 den bu yana bu forumdayım diye 300 tane konu içerisinde bunları okumadan neden onca zahmete girip burda yazdın ki? Benim anlamadım bu. Bilindik şeyleri sanki yeni bir şeymiş gibi sunmak niye. Araştırma yapıyorsan doğru şekilde yapıp bunu insanların bilgisine sunucaksın. Ben gereken cevabı gerektiği zaman gerektiği şekilde herkese verebilecek yaştayım. Yaşım 38 bu yaşıma gelene dek Allah'da biliyor beni tanıyan insanlarda kimse ama kimseye yalan söylemedim. Benim söylediklerimi çarpıtarak başıma dert açan insanları bile ben korudum. 150 mühendis olmadığını da bu forumda yine geliyoo ile ilgili konularda defalarca yazdım. 2010 yılında çıkan haberin bir arkadaşımın TGRT'ye göndermesi ile ortaya çıktığını tamamen iyi niyetli bir yaklaşımın yanlış anlaşıldığını da hem arkadaşım aracılığı ile hem bu forumda hem kendi forumumda yazdım tam 4 yıl olmuş 2014 yılındayız. Yani şu anda geliyoo 4 yaşına girecek bu yıl. Ben bu projenin 5. yılında tamamen yayına açık ve mükemmel olacağını yazdım. Hemde bir çok yerde yine araştırırsanız yine bulursunuz. Son olarak tanımadığınız kişiler hakkında yalancı veya sahtekarmış gibi sanki insanları aldatıyormuş gibi bir tutum içine girmezsiniz. Beni tanımak isteyenler şu anda bana skype'da yazan mail de yazan ve telefonda beni 24 saat arayabilen kişiler. Ben günde 22 saat ayakta olan bir insanım. Bana ulaşmak dünyanın en kolay işi. Belki ailenizden birine ulaşamazsınız ama bana kesinlikle ulaşabilirsiniz. Çünkü herşeyim ortada ve açık bir insanım yalansız ve tertemiz. Kimseyi kandırmak gibi bir niyetim hiç olmadı olmazda. Ne kadar ciddi bir iş yapıldığının farkında bile değilsiniz. Ne seni nede burdaki diğer yazanları tatmin etmek için yapmadım ben bu işi. Size cevap yetiştirip kendimi aklamaya çalışmak içinde yapmadım çünkü kendimi aklamam için yapmam gereken bir şey yok saten açık ve net bir insanım. Bunu bana telefon açıp sorsaydın da söylerdim sana. Mail atsan da öğrenebilirdin skype a bağlansan da eklerdim seni. Neden bunları yapmadın? Lütfen arkadaşlar. Burdan bu yazıya bilip bilmeden yorum yazan herkese sesleniyorum bu gun bana yapılan bu çirkin bu tutarsı davranış sizlere de yapılabilir. Sizlerde bir gün bu durumda kalabilirsiniz. Biz Geliyoo ailesi olarak bir yola çıktık zorlu bir yok zaten bunu daha da zorlaştırmanın kimseye bir fayda getirmeyeceğini hepimizin bilmesi lazım. Yanlış yönlendiriliyor yanlış şeyleri ele alıyorsunuz. Amacımız kesinlikle ama kesinlikle insanları kandırmak değil. insanlara doğru bilgiyi vermek için çalışıyoruz. Bunca isim hakkı, bunca çalışma bu güne dek yapılmamış düşünün ya biraz 80 milyon Türk nüfusu var bu güne dek biri çıkıpda Arama Motoru ve Browser aynı zamanda Teknoloji Kabini gibi bir çalışma yapmamış yapmaya çalışmış ama ya devrilmiş yada batmış gereken desteği göremediği için sonuçta biz çıktık geldik millet bizimle eğlensin bzim hakkımızda abuk subuk konuşsun diye mi? Biraz ağır başlı olalım, yaptığımız şeyin yanlış olduğunu görelim. Çocukça Ahlaksızca insanları eleştirmeyelim. Herkesin ailesi var derken kastettiğim şey yollar sonra burda yazılanlar burda okunacak olanlar sizlerin karakterini kişiliğini yansıtacak. Geleceğinizi ve olabilecek doğabilecek sorunları düşünün. İnsanları karalamak, onlara çamur atmak yada onlar hakkında bir şey öğrenerek tanımadan onları yargılamak KİMİN NE HADDİNE? Lütfen çok rica ediyorum sabırlı olun. Sonuna kadar bekleyin o zaman değerlendirmelerinizi yapabileceksiniz. Elimizdeki imkanlar ile yapabildiklerimizi değil yatırım ve testeklerle yapcaklarımızı konuşmuş oluruz. Hiç bir emek kmtü değildir. Bir Wordpress bile kuruyorsan o bile bir iştir onu kuramayacak olan milyonlarca insan var. Hiç bir başarı kolay kazanılmıyor ama çok kolay karalanabiliyor bunu bu gun burda bir kez daha görmüş oldunuz. Kimse bunu hak edecek bir şey yapmadı. Lütfen sizlerden rica ediyorum. Bu konuda artık konuşmayalım.

Herkese hayırlı sabalar.

İyi forumlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al