Giriş Yap / Kayıt Ol

CAT 7 Kablo (Kategori 7 Kablo), Ethernet bazlı bilgisayar ağlarında tercih edilen 1 Gbps ve üstü hızlara ulaşabilen bir veri aktarım kablosudur. ISO/EIC 11801 standardı ile F sınıfının özelliklerine sahiptir. CAT6 ve CAT6a kablolarına kıyasla CAT7 kablo daha yüksek aktarım hızı ve bant genişliğine sahip olup, etrafındaki parazitlerden daha az etkilenir.

CAT7 kablo, 16 yıldır aktif olarak tercih edilen en kullanışlı veri aktarım kablolarından biridir. 1 Gbps ile 10 Gbps arasında aktarım performansı sunan CAT7 kablolar, 600 ila 900 MHz arasında bant genişliğine sahiptir. Çoğu kablo standardında olduğu üzere CAT7 kablolar kendinden önce geliştirilen CAT6, CAT5, CA5/e standartları ve ekipmanlarıyla uyumlu olarak çalışırlar.

CAT7 Kablo

CAT6 kablo standardında olduğu üzere CAT7 kablolar da 100 metre mesafeye kadar 10 Gbps ethernet ağı performansı sunmaktadır. CAT7 kablolarda kullanılan her bir kablo çifti metal folyo kullanarak kaplanmış, plastik korumasından önce koaksiyonel kablo tarzı sarma ile tüm perler örülerek minimum performans kaybının yaşanması sağlanmıştır. Kendincen önceki UTP kablolarla karşılaştırıldığında CAT7 kablolar dış etkenlerden (elektromanyetik dalgalar) en az etkilenen kablo türüdür. CAT7 kablolarda kullanılan metalik yapı sayesinde kablonun topraklanması sağlanır ve fazla elektrik yükünden muhafaza edilir.

CAT7 kabloların tüm bu kompleks yapısı, onu haliyle diğer UTP standardındaki kablolara oranla fiziksel açıdan daha kalın görünen bir kabloya dönüştürmektedir. CAT7 kablodan tam performans elde dilebilmesi için metal zırhlı RJ45 jack konnektörü kullanılması gerekir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.