Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Ethernet, 1980'li yıllarda kullanılmaya başlamış ve günümüze kadar dayanmış olan bir bilgisayar ağı teknolojisi ailesidir. Ethernet OSI modellemesinin donanım katmanı için veri bağlantısını katmanı ve ortam erişim kontrolü üstünden kablolama ve sinyalleşme standardı ve ortak adresleşme formatını tanımlar. Oldukça geniş bir maziye dayanan Ethernet günümüzde artık IEEE 802.3 olarak standartlaştırılmıştır. Ethernet'in kullanımında tel çifti ve site iskeletlerinde de kullanılan fiberoptik kablolama yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem dünyada kablolu yerel ağ bağlantısı için kullanılan en yaygın yöntemi oluşturur.

Ethernet

Ethernet Denetleyicisi

Ethernet Denetleyicisi çoğu zaman bizlerin aygıt yöneticisinde kurulmamış olarak gördüğü aygıtların arasında yer alır. Ethernet Denetleyicisi bilgisayarınızın üzerinde yer almakta olan bildiğimiz Ethernet kartıdır. Ethernet denetleyicisiyle ilgili sıkıntı yaşadığınızda öncelikle hangi marka ve modeli olduğunu öğrenmeli daha sonrada bu marka ve modelin uygun sürücüsünü bularak yüklemelisiniz.

Ethernet Kablosu

Ethernet kablosu olarak artık standart haline gelmiş olan CAT-5 kod isimli kablo kullanmaktadır. CAT5 ucuz bir kablo türü olduğu gibi ayrıca dış ortam etkilerine karşı da oldukça yüksek bir dirence sahiptir. Uzaktaki modeminize erişmek veya daha yüksek bağlantı hızına erişmek için CAT5 kablosu kullanmak istiyorsanız öncelikle modeminizin ethernet çıkışı olup olmadığını kontrol edebilir daha sonrada elektrikçiler dahil birçok yerde cat5 kablo satın alabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.