reklam
reklam

Gmail Nedir? Gmail Hesap Açma ve Gmail Hesap Silme

Gmail Nedir? Gmail Hesap Açma ve Gmail Hesap Silme

Gmail, dünyaca ünlü arama motoru olan Google tarafından sunulan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. E-posta kullanıcıları Gmail'e web sürümünden ayrı olarak istedikleri taktirde POP3 ve IMAP4 gibi güvenli protokolleri kullanarak da erişim gösterebilirler. Gmail ilk defa 1 Nisan 2004 tarihinde kapalı beta olarak yayın hayatına başladı ve sadece davetiye aracılığıyla kullanılabilir olarak devam etti. Şubat 2007 Yılındaysa Gmail beta sürecinden tamamen sıyrıldı ve tüm internet kullanıcılarının kullanabileceği şekilde tekrardan yayınlandı.

Google'ın E-posta ve kimlik tanıma hizmeti olan Gmail hesabına sahip olarak sadece bir posta kutusuna değil, ayrıca Google'ın sunmuş olduğu diğer servislerden de faydalanmaya başlayabilirsiniz. Aynı hesabınızı hem Google'ın sosyal ağı olan Google Plus içerisinde hem de YouTube içerisinde kullanabilirsiniz.

Gmail Hesap Açma

Gmail hesabı sahibi olmak için https://accounts.google.com/signup?hl=tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Formu doldurduktan hemen sonra Gmail hesabınız ve Gmail hesabınızla birlikte Google hesabınız kullanıma hazır hale gelecektir.

Gmail Hesap Silme

Sahibi olduğunuz herhangi bir Gmail hesabını dilerseniz silerek erişilmez hale getirebilirsiniz. Gmail hesabınızı silmek için Gmail içerisinde yer alan “Hesap tercihleri” bölümüne giriş yapın ve bu kısımda karşınıza gelen “Hesabınızı veya hizmetleri silin” seçeneğine giriş yapın. Bu sayfa içerisinden alt kısımda yer alan “Google hesabını ve verileri sil” seçeneğine tıklayın. Bu aşamadan sonra hesabınızı silmek istediğinize eminseniz alt kısımda yer alan her iki boşluğu da işaretleyin ve “Hesabı sil” seçeneğine tıklayın.  Hesabınızı sildikten sonra artık verileriniz erişilmez olacaktır. Şayet içerisinde önemli ve kaybetmek istemediğiniz mailleriniz varsa hesabınızı tamamen silmeden önce yedekleme menüsünden bir yedek indirmesi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al