Giriş Yap / Kayıt Ol
SMM Panel

Hit, sitenize giren ziyaretçi sayısıdır. Aynı zamanda trafik olarak ta kullanılabilir. Günlük hit, web sitenize 24 saat içinde giren ziyaretçi sayısını, aylık hit ise 30 gün içinde sitenize giren ziyaretçi sayısını tanımlamak için kullanılır.

Hit, tekil ve çoğul olmak üzere 2’ye ayrılır.

Tekil Hit Nedir?

Belirlenen süre zarfında sitenize giren ziyaretçilerin aslında kaç farklı kişi olduğunu tespit etmek için kullanılır. Bir kullanıcı sitenizi gün içinde kaç defa ziyaret ederse etsin,  günlük tekil hit hesaplanırken o kişi 1 hit olarak değerlendirilir.

Çoğul Hit Nedir?

Belli bir süre zarfında sitenize giriş sayısıdır. Örnek vermek gerekirse bir ziyaretçi sitenize 10 kere girerse çoğul hitinize 10 eklenir.

İbrahim Koç avatar
İbrahim Koç
Merhaba Hocam bazı hit programları var bunlar sizce en kadar doğru veya hiti artrımak için ne yapmamız gerekir ?

UZMANIN CEVABIHit programlarının kullanılma amacı arama motoru veya Alexa gibi sistemlerin algoritmalarını şaşırtmaktır. Örneğin arama motorunda linkinize tıklanarak gönderilen bir hit, sitenizi insanların aradığı izlenimini oluşturur. Bunun bir sonucu olarak Google sitenizi daha üst sıralara taşımak isteyebilir. Sonuçta bu programlar bir yöntem midir yöntemdir. Ancak kalıcı başarı sağlamaları pek mümkün değildir.

Hitinizi arttırmak için önce kullanıcılara gerçekten kalite değeri yüksek içerikler sunmalısınız. Ardından bu içeriklerinizi SEO ve sosyal medyayla ya da diğer dijital pazarlama teknikleriyle desteklemelisiniz. Hit bir günde veya birkaç saatte sitenize gelmeyecektir. Hatrı sayılır trafiğe ulaşmak bazen aylar, bazen yıllar sürebilir.

 avatar
çok hit almak her zaman iyi midir?

UZMANIN CEVABIİnternet sitelerinin öncelikli amacı belli bir kitleye içerik sunmaktır. Bu açıdan bakacak olursak evet; ne kadar çok hit o kadar bilinirlik demektir. Bilinirlik ise aynı şekilde reklam gelirleri ve reklam potansiyelinin artması anlamına gelir. Çok hit almak sadece sunucunuz veya kullandığınız Hosting’iniz yeterli olmadığında bir dezavantaj olabilir. Sunucuda size ayrılandan daha fazla trafik/hit almanız sitenizin geçici olarak askıya alınmasına neden olabilir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.