wmaraci reklam

Hızlı Kart Nedir?

Hızlı Kart Nedir?

Kart kayıp ya da çalıntı durumlarında, beklemeye gerek olmadan yenisi verilebilen hesap kartlarına hızlı kart denir. Bu kartlar bankalarda hazır durumda bulunan ve üzerinde isim ya da soy isim bilgilerinin yer almadığı kartlardır. Hızlı kart sayesinde banka müşterisi sorunsuz alışveriş işlemlerini gerçekleştirebilir, ATM üzerinden para çekebilir ve yükleyebilir. Hızlı kart sisteminin diğer kartlardan işlev olarak herhangi bir eksiği bulunmaz. Banka personeli bu kartı teslim ederken çoğunlukla şifremizi girmemiz ardından adımıza tanımlar ve herhangi bir banka kartı gibi kullanmamıza olanak yaratır.

Diğer bir adıyla da isimsiz kart olarak anılan bu hizmetle internet üzerinden alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta bulunuyor. Her ne kadar diğer adı isimsiz kart olsa ve üzerinde isim yer almıyor olsa da ödeme aşamasına geldiğimizde ismimizi doğru bir şekilde girmemiz gerekiyor. Çünkü üzerine basılmamış olsa da hesabımıza bağlanan bu kartlar için ismimiz geçerli oluyor. Boş bırakma ya da yanlış doldurma durumlarında tıpkı diğer kartlarda olduğu gibi sistemin hata vermesi durumuyla karşılaşabiliriz ve belirli sayıda bir hatalı girişin ardından kartımızın bloke olmasına sebep olabiliriz. Dolayısıyla ismimizi yazmamızda fayda var.

Hızlı Kart Veren Bankalar

Visa, American Express ya da Matercard firmalarından herhangi birisiyle anlaşması bulunan bankaların tamamından hızlı kart / isimsiz kart temin edebilirsiniz. Bu üç firma şu an ülkemizdeki kurumsal bankaların tamamı tarafından kullanılmakta.

Not: Bazen şubede hızlı kart kalmamış olabiliyor ya da şube personeli uğraşmaktan kaçınabiliyor. Bu durumlarda başka şubeleri deneyebilir ya da personelden ısrarla talep edebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 2 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
 • 3 Safari
  Haydar taştan Safari Windows ücretli’mi... Safari
 • 4 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 5 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al