Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Keyword stuffing, anahtar kelimeyi insanların göremeyeceği ancak botların fark edeceği şekilde web sitesinin içerisine çokça yerleştirerek yapılan bir tür anahtar kelime SEO çalışmasıdır. Keyword Staffing yöntemi sayesinde web sitesinin sayfalarında daha fazla aynı anahtar kelime göze batmadan tekrarlanabilir ve bu tekrarlanan anahtar kelimeler arama motorlarının botları tarafından fark edilir. Bu sayede web sitesi arama motorlarının derecelendirme algoritmasını maniple ederek daha iyi sıralamalar elde edebilirler.

Keyword Stuffing SEO

Keyword Stuffing ile yapılan SEO çalışmalarının günümüzden çok daha eski zaman süreçleri içerisinde gerçekleştirildiğinin altını çizmemiz gerekiyor. Keyword Stuffing’in artık günümüzde neredeyse hiçir değerinin olmadığını söyleyerek açıklamaya başlayalım.

Keyword Stuffing

Eskiden arama motorları çok daha basit sistemler ve algoritmalar eşliğinde çalışırdı. Arama motorlarının iyiyi ve kötüyü ayırt edemediği zamanlarda yapılan ve gerçekten başarıya ulaştıran bir yöntem olan Keyword Stuffing ile artık günümüzün yapay zekasını kullanan arama motorlarına karşı SEO yapmak mümkün değil. Zira arama motorları web sitelerinin hangi anahtar kelimeleri ne kadar ve ne sıklıkla kullandığını analiz ediyor ve ayrıştırma için özel algoritmalar topluluğundan faydalanıyor.

Siz Keyword Stuffing çalışmalarına başladığınız anda arama motorlarının botları durumu fark edip, sizi yaramaz çocuklar listesine alıveriyor. Geçmişte yapılan Keyword Stuffing çalışmalarının fazlasıyla etkili yöntemlerden oluştuğunu söylemiştik. Google ve daha birçok arama motoru işin iç yüzünü anladıktan sonra Keyword Stuffing çalışmalarını Black Hat SEO altında değerlendirmeye başlamıştır.

Keyword Stuffing yöntemi sayesinde belki ilkel arama motorlarında başarıya sahip olabilirsiniz. Google, Yandex, Bing vb. gelişmiş zekaya sahip olan arama motorlardaysa SEO namına bu teknikle bir şey elde edemeyeceğiniz apaçık ortadadır.

 Keyword Stuffing Penalty

Google’ın en tanınan isimlerinden Matt Cutts, Keyword Stuffing yönteminin Google arama motoruna zarar vermeye başladığını fark ettiklerinde bu farkı ayırt edebilecek gelişmiş bir bot tasarladıklarını duyurmuş ve Keyword Stuffing yöntemini Black Hat SEO yöntemi olarak kabul edeceklerini açıklamıştı.

Keyword Stuffing Penalty, yani Keyword Stuffing cezası inanılmaz boyutlara erişebilir. Web siteniz önce sıralamalarını kaybederken bir anda Google tarafından Sandbox’a alınabilir veya tamamen filtrelenebilir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.