Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

Pagerank, Google'ın birçok kritere göre sitenizi analiz edip, sitenize verdiği 0 ile 10 arasında bir değerdir. Pagerank değeri, sitenizdeki özgün içeriğe, sayfaya verilmiş bağlantılara ve en önemlisi bağlantı veren sitenin değerine göre belirlenir.

Pagerank yıllardan beri arama sonuçlarındaki sıralamaya direk etki etmesine rağmen günümüzde bu etki gittikçe azalmış ve hatta minimuma indirgenmiştir.

Pagerank, 16 Nisan 2016 tarihi itibariyle artık tamamen kaldırılmış olup yerini RankBrain'e bırakmıştır.

Pagerank

Google arama motoru, Stanford'da doktora yapan iki öğrenci, Larry Page ve Sergey Brin tarafından 1998 yılında kurulduğunda, arama sonuçlarını patentli PageRank™ tekniği üzerine geliştirdiler. Bu yüzden PageRank™ patenti de Google'a değil Stanford Üniversitesi'ne aittir.

Pagerank Güncellemesi

Pagerank güncellenmesi hakkında net bir tarih ve zaman dilimi yoktur. Geçtiğimiz senelerde, senede 1,2,3 defa olmak üzere genel güncellemeler gerçekleşmiştir. Ancak geçtiğimiz 2014 yılında hiçbir pagerank güncellemesi olmamıştır. Bunun yanı sıra 6 Ekim 2014'te bir Google yetkilisi olan John Mueller “Muhtemelen pagerank güncellemesi olmayacak.” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

Pagerank Sorgulama Yapmak

Aşağıdaki Pagerank sorgulama sistemleri aracılığıyla sitenizin en son Google tarafından bildirilen Pagerank değerine ulaşabilirsiniz.

Hızlı Pagerank Sorgulama

WM Aracı site analiz aracı yardımı ile veya aşağıdaki araç ile hızlı bir şekilde sitenizin pagerank'ını sorgulayabilirsiniz.

csci35 avatar
csci35
Google page rank değerim sıfır. Nasıl arttırabilirim?

UZMANIN CEVABIGoogle Pagerank algoritmasını kaldırmış ve son güncellemeyi üç yıla yakın bir süreç önce gerçekleştirmiştir. Yani, artık yapacağınız çalışmalar ne olursa olsun PR'ın geçerliliği olmadığı için PR değerinizi arttıramazsınız.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.