reklam
Twitter Retweet

Samsung Nedir? Samsung Ne Demek ve Samsung Ne Malı

Samsung Nedir? Samsung Ne Demek ve Samsung Ne Malı

Samsung (Korece: 삼성 그룹, Samseong Geurup) Lee Byung-Chul tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Samsung esasen birçok farklı şirketin birleşiminden meydana gelen bir şirkettir ve bu şirketlerden en önemlisi ve öncü olan Samsung Elektronik'tir. Günümüzde Samsung elektronik ürünleriyle ülkemizde de satışta bulunan dünyaca ünlü en popüler elektronik ürünleri üreticilerinden biridir.

Samsung Ne Demek?

Samsung Grup, Korecede “Samseong Geurup” olarak isimlendirilmekte, global olarak ise Samsung olarak bilinmektedir. Samsung'un ismi ise kore dilinde iki parçadan meydana gelmektedir. “Sam” kökü “Üç”, “Sung” köküyse “Yıldız” anlamına gelmektedir. Yani Türkçeye çevirecek olursak şayet Samsung “Üçyıldız” demektir.

Samsung Ne Malı?

Birçok kişinin sandığının aksine Samsung, düşük kalite üretimiyle nam yapan Çin'in üretiminde değildir. Samsung ürünleri Kore'de yapılmaktadır ve yüksek kaliteli ürünler olarak bilinmektedir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al