reklamsmm panel

Simülatör Nedir?

Simülatör Nedir?

Simülatör, çeşitli cihazlar yardımıyla gerçek hayattaki bir olayın canlandırılmasını sunmak için programlanan bilgisayar yazılımlarıdır. Bir uçuş simülatörü uçağın nasıl kullanılacağını ve uçağın vereceği tepkileri bire bir taklit ederek herhangi bir risk altında olmaksızın kullanıcıya aynı hissi yaşatabilir. Simülatörler canlandırma işlemlerini risksiz hale getirdikleri gibi aynı zamanda daha az maliyetli hale getirir. Az önce yukarıda verdiğimiz örnekten ilerleyecek olursak; her seferinde uçuş eğitimleri için gerçek uçak kullanmak çok fazla bakım ve yakıt masrafının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Oysa kaliteli bir simülatör yardımıyla kişinin eğitimi öncelikle bilgisayar ortamında verilebilir ve gerekli yeterliliğe ulaştıktan sonra test alıştırmaları için gerçek uçuş eğitimine çıkılabilir. Tıpkı bu örneklerde olduğu gibi simülatörler farklı alanlarda kullanılmaktadır. Güvenlik, eğitim ve bilgisayar oyunları ise simülatörlerle en çok karşı karşıya kaldığımız alanların başında yer alıyor.

Aslında bilgisayar üzerinde oynadığımız oyunların büyükçe bir kısmını simülatör olarak değerlendirebilmemiz mümkündür. Zira en nihayetinde bilgisayar oyunlarının da bir çoğunun bize sunmak istediği şey gerçek veya gerçek olunması istenen senaryolarda tepkiler üretmek ve üretilen tepkilere karşı etkiyi görmektir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al