wmaraci reklam

Telefon Nedir? Telefon Modelleri ve Telefon Yönlendirme

Telefon Nedir? Telefon Modelleri ve Telefon Yönlendirme

Telefon, insanların sözlü olarak iletişim kurmasına yardımcı olan bir alet olarak Graham Bell tarafından icat edilmiştir. İlk ve klasik telefonlar kullanımları zor olmasına rağmen insanların iletişimleri için büyük bir önem arz ediyordu. Teknolojinin gelişmeye başlamasıyla birlikte bu alandan nasibini alan ilk cihazlar da yine telefonlar oldu. Zaman geçtikçe sesli konuşma özelliğinin yanı sıra SMS ve görüntülü konuşma gibi alternatifleri geldi. Bugün sahip olduğumuz akıllı cihazlar yani telefonlarsa kesinlikle mini bilgisayarlarımız diyebileceğimiz cihazlar haline geldiler.

Telefon Modelleri

Cep telefonları artık markalarına, cinslerine ve kullandıkları işletim sistemlerine göre farklı modellere ayrılıyor. Buraya tüm telefon modelleri hakkında sadece birer cümleyle açıklama yazmış olsaydık bile muhtemelen sizler bunu okumak için ömrünüzün büyük bir kısmını feda etmek zorunda kalacaktınız. Bu nedenle daha iyisini yaptık ve telefon modelleri hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olabileceğiniz bir foruma WM Aracı içerisinde yer verdik. Aşağıdaki bağlantıyı takip ederek telefon modelleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Telefon Yönlendirme

Birçok cihaz içerisinde ayrıca “Çağrı Yönlendirme” olarak da bilinen telefon yönlendirme yöntemi sizin telefonunuzu arayan kişileri otomatik olarak farklı bir numaraya göndermeye yarayan işleme verilen addır. Telefonunuzun tipi, bu özelliği içerisinde barındırıyor olması ve işletim sistemi gibi birçok özelliği göz önünde bulundurduğumuzda telefon yönlendirme için cihazınızın arama ayarları menüsünü gezmeniz gerektiğinin şart olduğunu söyleyebiliriz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 2 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
 • 3 Safari
  Haydar taştan Safari Windows ücretli’mi... Safari
 • 4 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 5 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al