Giriş Yap / Kayıt Ol

Toplu SMS (Bulk SMS), veritabanına eklediğiniz numaralara operatör veya hizmet sağlayıcıları yardımıyla çok sayıda kısa mesaj gönderebileceğiniz bir kısa mesaj servisidir. Toplu SMS hizmeti genellikle çok sayıda telefon numarasına aynı anda veya zamana yayarak mesaj göndermek amacıyla kullanılır.

Toplu SMS sistemi yaygın olarak hemen her sektörde kullanılsa da en çok reklamcılık modellerinde tercih ediliyor. Bir işletme kısa zamanda tüm müşterilerini veya potansiyel müşterilerini bilgilendirmek, reklam yapmak, fırsatlar veya kampanyalardan haberdar etmek için toplu SMS servisinden faydalanabilir. Günümüzde daha çok internet tabanlı bildirimler almaya alışkın olduğumuz için SMS’ler kullanıcılara daha ilginç gelebiliyor ve spesifik alanlarda kullanıldığında yüksek geri dönüşler elde ediliyor.

Toplu SMS

Toplu SMS servislerinin iş dünyasında tanıtım ve pazarlamanın dışında kullanıldığı başka alanlar da var. Birçok işletme veya organizasyon kendi belirlediği özel ismi kullanarak mesaj atmak ve profesyonel marka imajını öne çıkarmak için Toplu SMS servislerinden faydalanıyor. Farkında olmadan günlük yaşantımızda kullandığımız birçok servis / hizmet ise yıllardır toplu SMS servislerinden faydalanıyor. Bazı mobil uygulamalar, yazılımlar, web uygulamaları ve arayüzleri sıklıkla bir toplu SMS API’sinden faydalanır. Örneğin kayıt olduğunuz bir internet sitesi size doğrulama kodu veya bildirim mesajı gönderdiğinde bu mesaj toplu sms hizmeti ve SMS API’sı yardımıyla cihazınıza ulaştırılır. Gündelik yaşantınızda toplu SMS’lerden nasıl faydalandığınız göz önünde bulundurduğunuzda bankalardan sıradan işletmelere kadar toplu SMS’in tüm dünyada yaygın biçimde kullanıldığı gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz.

Toplu SMS Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Toplu SMS’ler gelişmeye devam ederek yeni iş kolları ve kamu kullanımına hizmet etmeye devam ediyor. Bu SMS servisinin Hayatımızın rutini haline gelmesinin ise birçok nedeni var. En önemli nedenleri Toplu SMS sisteminin faydalarının birçok geleneksel reklam modelinde oranla daha yüksek geri dönüşüm oranlarına sahip olmasıdır. Toplu SMS sistemlerinin başlıca faydaları şunlardır;

 • Büyük kitlelere ulaşmak
 • Düşük maliyet tabloları
 • Yüksek dönüşüm oranı
 • Milyonlarca insana ulaşabilirlik
 • Yerel ve ulusal hizmet alabilme şansı
 • Tek bir tıklamayla bilgisayar arayüzü üzerinden kullanılabilmesi
 • Geleneksel reklam modellerine kıyasla daha ucuz, daha hızlı ve anında sonuç veriyor olması
 • Gönderen kimliği belirleme avantajı (Marka / Ürününüzün adını SMS gönderen kişi yapabilirsiniz.)

Toplu SMS Ne için Kullanılır?

Farklı iş modellerine göre toplu SMS’in kullanım amacı veya şekilleri farklılık gösterebilir. Her sektör kendince toplu SMS servislerinden farklı amaçlar için yararlanabilir. Genelde bir şirket veya işletmenin toplu SMS servisine ihtiyaç duymasının ardında yatan nedenler şunlardır;

 • Pazarlama / promosyonla ilgili mesajlar
 • İlham / motivasyon mesajları
 • Yenilikler / güncellemeler
 • Önemli ve acil duruyurular
 • Videolara, web sitelerine ve diğer bağlantılara ilgi çekmek, tıklama elde etmek

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.