reklam
reklam

VIP Nedir? VIP Anlamı ve VIP Açılımı

VIP Nedir? VIP Anlamı ve VIP Açılımı

VIP (Very Important Person), Türkçesiyle “Çok Önemli Kişi” büyük önem arz eden kullanıcıları yapılan özel müdahaleleri belirtmek için kullanılan bir sözcüktür. VIP kavramını özellikle internet dünyasında sitelerde, yazılımlarda ve mobil uygulamalar içerisinde görebilmekteyiz.

VIP Anlamı

VIP'yi Türkçede aktif olarak kullandığımız elit sözcüğüne benzetebiliriz. Bir ünlü, devletin önemli mevkilerindeki kişiler, değerli davetliler ve önemli kişilere herhangi bir nedenden dolayı yapılan özel muamele veya sunulan ayrıcalıklara VIP denilir.

VIP olan kişilere normalin dışında konfor servisi sunulur veya normal kişilerin elde edemeyeceği imtiyazlar tanınır. VIP olmak için gerekli şartlar farklılık gösterebilir. Örneğin birçok online oyunda ekstra özelliklere sahip olmanız yani bir VIP hesaba sahip olmanız için ödeme yapmanız gerekmektedir.

VIP Açılımı

VIP'nin açılımı “Very Important Person” yani “Çok önemli kişi” dir. Türkçe olarak VIP sözcüğüne tam olarak karşılık gelen bir sözcük olmasa da anlamca elit kelimesinin en yakınlarından biri olduğunu kabul edebiliriz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al