Giriş Yap / Kayıt Ol
SMM Panel

VIP (Very Important Person), Türkçesiyle “Çok Önemli Kişi” büyük önem arz eden kullanıcıları yapılan özel müdahaleleri belirtmek için kullanılan bir sözcüktür. VIP kavramını özellikle internet dünyasında sitelerde, yazılımlarda ve mobil uygulamalar içerisinde görebilmekteyiz.

VIP

VIP Anlamı

VIP'yi Türkçede aktif olarak kullandığımız elit sözcüğüne benzetebiliriz. Bir ünlü, devletin önemli mevkilerindeki kişiler, değerli davetliler ve önemli kişilere herhangi bir nedenden dolayı yapılan özel muamele veya sunulan ayrıcalıklara VIP denilir.

VIP olan kişilere normalin dışında konfor servisi sunulur veya normal kişilerin elde edemeyeceği imtiyazlar tanınır. VIP olmak için gerekli şartlar farklılık gösterebilir. Örneğin birçok online oyunda ekstra özelliklere sahip olmanız yani bir VIP hesaba sahip olmanız için ödeme yapmanız gerekmektedir.

VIP Açılımı

VIP'nin açılımı “Very Important Person” yani “Çok önemli kişi” dir. Türkçe olarak VIP sözcüğüne tam olarak karşılık gelen bir sözcük olmasa da anlamca elit kelimesinin en yakınlarından biri olduğunu kabul edebiliriz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.